Wydział Nauk o Zdrowiu

Wydział Nauk o Zdrowiu

dr Anna Borecka

Doktor nauk biologicznych, absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie adiunkt w Samodzielnej Pracowni Epidemiologii Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. Były, wieloletni pracownik Instytutu Parazytologii Polskiej Akademii Nauk oraz Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca z zakresu biologii ogólnej, parazytologii, biologii molekularnej i innych nauk przyrodniczych. Autorka dwóch monografii z zakresu toksokarozy, 49 artykułów do zagranicznych i polskich czasopism naukowych, oraz 55 referatów i doniesień konferencyjnych. Pomysłodawczyni i współorganizatorka 7 konferencji krajowych zatytułowanych „Niebezpieczne zoonozy-toksokaroza, toksoplazmoza, echinokokoza”. Koordynatorka i wykładowca 17 edycji Warszawskiego Festiwalu Nauki w Instytucie Parazytologii PAN.

 

 

lek. Barbara Borkowska

Absolwentka II Wydziału Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2011 roku pracuje na stanowisku młodszego asystenta w Klinice Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW. Od początku działalności zawodowej zajmuje się dermatologią kliniczną oraz medycyną estetyczną. Jest szczególnie zaiteresowana diagnostyką wczesnego wykrywania nowotworów skóry (dermoskopia, videodermoskopia). Zajmuje się usuwaniem barwnikowych i niebarwnikowych nowotworów skóry, włókniaków, brodawek, wykonuje biopsje skóry, peelingi medyczne. Uczestniczy w wielu organizowanych w Polsce i na świecie szkoleniach dotyczących dermatologii ogólnej i medycyny estetycznej.

 

 

 

dr Agnieszka Chabowska-Litka

Doktor nauk ekonomicznych, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem. Promotor licznych prac licencjackich i magisterskich. Specjalizuje się w tematyce bankowości, finansów oraz form finansowania działalności i rozwoju przedsiębiorstw w Polsce, współpracuje z instytucjami finansowymi (bankami, spółkami leasingowymi), posiada również bogaty dorobek publicystyczny z tego zakresu. W pracy dydaktycznej i naukowej wykorzystuje własne doświadczenie zawodowe jako przedsiębiorca i doradca finansowy.

 

 

dr Małgorzata Charmas

Z wykształcenia chemik analityk. W 2001 roku studiując na studiach doktoranckich na Wydziale Chemii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie została stypendystką Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej otrzymując Stypendium dla Młodych Naukowców. W 2002 roku otrzymała tytuł doktora nauk chemicznych. Od 2003 roku pracuje w Filii AWF Warszawa w Białej Podlaskiej w Katedrze Nauk Przyrodniczych, w Zakładzie Fizjologii i Biochemii. Jako dydaktyk prowadzi zajęcia laboratoryjne i wykłady z zakresu zagadnień podstaw biochemii oraz biochemii sportu i wysiłku fizycznego. Główne zainteresowania naukowe związane są z badaniem zmian metabolicznych i hormonalnych indukowanych wysiłkiem o charakterze umiarkowanym u osób zarówno wytrenowanych, jaki i uprawiających sport prozdrowotnie. Dr Charmas kierowała wieloma projektami badawczymi a wyniki z tych eksperymentów publikuje w czasopismach naukowych polsko- i anglojęzycznych z tzw. Listy Filadelfijskiej. Ponadto, swoje wyniki prezentuje na konferencjach naukowych w Polsce i w Europie, a w ramach programu Erasmus + odwiedza znane ośrodki naukowe.

 

prof. dr hab. nauk med. Jolanta Chwalbińska

Wieloletni pracownik naukowy Instytutu Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (1975-2001 r) oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (2001-2011 r). Główne zainteresowania naukowe: metaboliczne, hormonalne i hemodynamiczne mechanizmy kontroli adaptacji fizjologicznej do wysiłku fizycznego o różnej charakterystyce u ludzi. Fizjologiczne i biochemiczne podstawy treningu sportowego i zdrowotnego. Autor lub współautor 51 oryginalnych prac naukowych, opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych, 53 komunikatów zjazdowych i 16 prac poglądowych, monografii oraz rozdziałów w podręcznikach.

 Ewa Cognac

Specjalistka branż farmaceutycznej i kosmetycznej oraz wieloletnia dyrektorka w międzynarodowych koncernach związanych z urodą i zdrowiem (Laboratoires UPSA, Bristol Myers Squibb, Pierre Fabre Dermocosmetique). Od 10 lat związana z trychologią po wielu szkoleniach w kraju i we Włoszech. Szkoleniowiec w zakresie trychologii oraz technik aplikacji produktów. Brała udział w programie szkoleń dla nauczycieli fryzjerstwa prowadzonym przez Monday Akademia Macieja Wróblewskiego i w szkoleniach dla Revlon oraz KaARAL. Jako trycholog, konsultuje w kilku gabinetach w Warszawie (Sharley, KOMED, DormioMed…). Współpracuje z wieloma lekarzami między innymi z dr Haliną Brodecką w Kielcach. Udziela konsultacji merytorycznych i publikuje artykuły na łamach prasy branżowej i mass Media.

 

 

dr nauk o kulturze fizycznej Anna Czeczuk

Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu (Wydział Pielęgniarstwa). Stopień doktora nauk o kulturze fizycznej uzyskała w 2005 roku.
Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu anatomii na kierunku kosmetologia. Jest promotorem wielu prac licencjackich. Prowadzi badania naukowe z zakresu oceny mineralizacji gęstości kości, stylu życia (głównie żywienia różnych grup społecznych i działań profilaktycznych z zakresu chorób cywilizacyjnych). Jest autorem 28 prac naukowych, w tym 8 na liście filadelfijskiej.

 

 

mgr Łukasz Czerniewski

Magister kosmetologii, absolwent Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Specjalista zabiegów kosmetologii estetycznej oraz z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, pasjonat chemii kosmetycznej. Konsultant prasy urodowej oraz programów telewizyjnych. Na co dzień właściciel gabinetu kosmetologicznego, gdzie na codzień wykorzystuje swoją wiedzę w pracy z pacjentami.
Finalista pierwszej edycji konkursu Kosmetyczka Roku w roku 2013.

 

 

mgr Karolina Ekes

Absolwentka Instytutu Filologii Klasycznej UW. Członek Polskiego Towarzystwa Filologicznego i Polskiego Towarzystwa Retorycznego. Autorka tłumaczeń: dzieł Cycerona: Filipiki (2002) i O inwencji retorycznej (2013) oraz podręcznika Niezbędnik współczesnej Kleopatry. Greckie i łacińskie korzenie terminologii medycznej (2016).

 

 

mgr Emilia Dębek

Doktorantka Zakładu Genetyki Medycznej IMiD w Warszawie. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. W swojej pracy koncentruje się na poznaniu patologii molekularnej chorób dziedzicznych, istocie i funkcji mutacji na poziomie DNA, białka i komórki. Prywatnie śpiewam, pasjonuje się podróżami, kosmetologią i siatkówką.

 

 

 

mgr Anna Ermich

Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Ukończyła liczne kursy z zakresu profesjonalnej sprzedaży, komunikacji i coachingu. Posiada bogate doświadczenie z zakresu sprzedaży i marketingu na stanowiskach kierowniczych.

 

 

 

dr Sebastian Grzyb

Absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Medycznego Studium Zawodowego im. prof. Stanisława Liebharta w Lublinie. Stopień doktora nauk chemicznych uzyskał pracując w Instytucie Chemii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, prowadząc badania nad syntezą pochodnych porfiryny, które są stosowane w medycynie i farmakologii w terapii fotodynamicznej-skutecznej metodzie leczenia chorób nowotworowych. Biegły sądowy w dziedzinie chemia. Wykładowca, nauczyciel i autor projektów edukacyjnych i naukowych z zakresu chemii i przedmiotów pokrewnych.

 

 

 

 

mgr Marta Hartka

Specjalista odnowy biologicznej – kosmetolog z ponad 10 letnim doświadczeniem w pracy w branży kosmetycznej. Od wielu lat szkoleniowiec marek kosmetycznych, obecnie marek Yonelle i Yonelle Medesthetic, gdzie dodatkowo opracowuje procedury zabiegów i uczestniczy w testowaniu produktów. Z zamiłowania łączy dziedziny masażu i kosmetologii, jako właściciel i aktywnie pracujący specjalista we własnym gabinecie oraz podczas szkoleń dla profesjonalistów. Od 2015 wykładowca na WSIiZ.

 

 

 

 

 

mgr Iwona Jakubiak

Kosmetolog, specjalista zdrowia publicznego, redaktor wielu czasopism popularnonaukowych. W latach 2001 – 2006 roku pracowała na stanowisku redaktor naczelnej miesięcznika „Beauty Forum” oraz organizowała Międzynarodowy Kongres kosmetyczny i Targi kosmetyczne. Lubi dzielić się swoją wiedzą, publikuje, szkoli, posiada osiemnastoletnie doświadczenie dydaktyczne. Jest autorką bloga www.kosmetolog24.blogspot.com oraz www.gabinetzdrowiaiurody.blogspot.com

 

 

 

 

mgr Agnieszka Jakubiec

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z tłumaczeniami jak i nauczaniem zarówno języka specjalistycznego, biznesowego jak i ogólnego. Związana z Uczelnią od 2011 r. Prowadziła zajęcia na takich kierunkach jak: Zarządzanie, Kosmetologia oraz Gospodarka Przestrzenna.

 

 

 

mgr Katarzyna Jaworska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Posiada wieloletnią praktykę w dziedzinie kosmetologii, specjalizuje się w celowanych terapiach z zakresu dermatologii estetycznej i zaawansowanej kosmetologii.
Sukcesywnie rozszerza swoją wiedzę jako doktorantka Oddziału Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dodatkowe kwalifikacje zdobywała biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach zawodowych oraz konferencjach naukowych zarówno w Polsce, jak i za granicą . Od 2010 roku prowadzi wykłady i zajęcia praktyczne z zakresu kosmetologii i dziedzin pokrewnych, oraz jest współpromotorem prac magisterskich i licencjackich z dziedziny kosmetologii.

 

 

 

lek. med. Martyna Kamont

Pracownik Kliniki Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Dermoskopowego (International Dermoscopy Society – IDS). Wykładowca dermatologii. Sprawuje opiekę nad pacjentami w ramach badania klinicznego leczenia łuszczycy (leki biologiczne).W praktyce dermatologicznej zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem m.in. trądziku zwykłego i różowatego, łojotokowego zapalenia skóry, chorób alergicznych skóry i grzybic.

 

 

 

dr hab. Mariusz Kluska

Stopień doktora habilitowanego nauk chemicznych w zakresie chemii uzyskał na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 2012 roku. Autor lub współautor blisko 100 prac naukowo-badawczych. Zainteresowania naukowe: analiza biomedyczna, chemia kosmetyczna, chemia analityczna i składniki kosmetyków, ochrona środowiska, techniki separacyjne, przygotowanie próbek do analizy.

 

 

 

 

dr Katarzyna Kowalcze

Dietetyk kliniczny, wieloletni pracownik Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Szpitala MSW w Warszawie. Obecnie adiunkt  w Katedrze Dietetyki i Oceny Żywności Instytutu Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Po obronie pracy doktorskiej realizowanej w Katedrze Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji warszawskiej SGGW, a która dotyczyła oceny skuteczności dietoterapii i terapii zaburzeń metabolicznych u osób z cukrzycą typu 2., swoją zawodową uwagę (naukową i kliniczną) skupiła głównie na pacjentach z insulinoopornością, chorobami tarczycy, cukrzycą, zespołem metabolicznym i pacjentach onkologicznych. Jako dydaktyk realizuje wykłady, ćwiczenia i seminaria z dietoprofilaktyki i dietoterapii chorób cywilizacyjnych, dietetyki klinicznej, edukacji żywieniowej, żywienia człowieka, dietetyki w sporcie, oceny żywienia człowieka, poradnictwa żywieniowo-dietetycznego. Realizuje także autorskie szkolenia dla dietetyków z zakresu dietetyki klinicznej, dotyczące głównie dietoterapii w insulinooporności, cukrzycy, zespole policystycznych jajników i autoimmunizacyjnych chorobach tarczycy.

 

 

dr Piotr Koziej

Doktor nauk farmaceutycznych nadany 13 września 1978 roku. Posiada ugruntowaną wiedzę toksykologiczną o surowcach zarówno chemicznych, jak i naturalnych. Zna oraz tworzy receptury, procesy produkcyjne w przemyśle kosmetycznym. Członek Mazowieckiego Klastra Peptydowego w Instytucie Medycyny Doświadczalnej im. M. Mossakowskiego PAN, grup roboczych w Polskim Związku Przemysłu kosmetycznego praz Stowarzyszenia European Cosmetics Responsible Person Association. Lista zgłoszeń patentowych: PL140328, PL390148, PL390147, PL376989, PL367949, PL311552, PL148342.

 

 

mgr Andrzej Lazar

Fizjoterapeuta z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Jest absolwentem Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego. Specjalista rehabilitacji ruchowej, ze szczególnym nastawieniem na rehabilitację pourazową. Zakres jego zainteresowań obejmuje także rehabilitację sportową oraz odnowę biologiczną. Uczestnik wielu kursów dokształcających oraz sympozjów naukowych. Od wielu lat związany z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami Wydziału Fizjoterapii od początku jego istnienia. Promotor kilkudziesięciu prac licencjackich. Jest współautorem wielu publikacji w liczących się pismach branżowych. Prywatnie pasjonat polskich i skandynawskich kryminałów.

 

 

 

dr Sławomir Lewicki

Doktor nauk weterynaryjnych, absolwent Międzywydziałowego Studium Biotechnologii SGGW, od 2012 roku adiunkt i Kierownik Pracowni Inżynierii Komórkowej i Badania Procesów Regeneracji w Zakładzie Medycyny Regeneracyjnej WIHiE. Autor 47 prac naukowych, 7 rozdziałów w monografiach, 54 doniesień konferencyjnych. Beneficjent „Mazowieckiego Stypendium Doktoranckiego” w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (2009). Laureat Nagrody Zespołowej Naukowej Trzeciego Stopnia Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2014) oraz 4 wyróżnień za najlepsze prace zjazdowe (2007-2015). Jako dydaktyk prowadzi zajęcia z zakresu Immunologii, Biologii Medycznej, Onkologii Skóry, Toksykologii i Alergologii. Zainteresowania naukowe: możliwość stymulacji procesów gojenia się tkanek i narządów (m.in. komórki macierzyste, czynniki biologiczne, związki pochodzenia naturalnego), rola układu immunologicznego w patogenezie różnych chorób (m.in. choroby alergiczne, nowotworowe).

 

 

mgr Anna Liwosz

kosmetyczka z ponad dwudziestoletnim stażem zawodowym ,podolog,masażystka .Absolwentka Wsiiz w Warszawie kierunek Trychologia kosmetologiczna oraz Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Doradztwo Psychospołeczne.Obecnie pracuje w Ikf Trichomed Stargard.

 

 

 

 

 

dr Joanna Łuczak

Doktor Kultury Fizycznej I Sportu AWF w Warszawie, AWF w Poznaniu ukończyła - na Wydziale Wychowania Fizycznego kierunku Rehabilitacja Ruchowa.Od 1998 roku rozpoczęła zainteresowania z zakresu krioterapii ogólnoustrojowej i od tego czasu do dzisiaj powstały liczne prace badawcze.Od 2003 roku pracownik CSK MSW w Warszawie. Od kilkunastu lat prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu kriostymulacji.

 

 

 

 

 

Patrycja Marciniak

Wykładowca z wieloletnim doświadczeniem, brała również czynny udział w komisjach egzaminacyjnych zawodowych i maturalnych. Przez wiele lat pracowała jako trener dla kosmetycznych marek włoskich francuskich, hiszpańskich oraz niemieckich, była też Brand Menagerem marki SKEYNDOR w Polsce oraz kierowała Działem Szkoleń, koordynując pracę Trenerów. Współautorka podręcznika „Kosmetologia i trądzik pospolity” (wyd. Indygo 2012). Autorka publikacji w branżowym czasopiśmie „Postępy Kosmetologii” („Mikrobiologia i kosmetologia – zależności, wspólne obszary badań, perspektywy”, 2009. Autorka cyklu publikacji o ziołolecznictwie w miesięczniku „Ekonatura” („Zdrowie”, 2008-2009). Autorka licznych publikacji w czasopiśmie „Beauty Forum” (2014-2016). Prelegent podczas ogólnopolskich targów kosmetyki profesjonalnej Beauty Forum („SPA – terapie manualne czy High Tech”, Warszawa IX 2014). Obecnie, właściciel Instytucji Szkoleniowej, specjalizującej się w szkoleniach biznesowych dla Kosmetologów i Kosmetyczek. Ekspert rynku kosmetyki profesjonalnej o wieloletnim doświadczeniu zawodowym. Z wykształcenia Kosmetolog i Project Menager, absolwentka Niepublicznej Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie Studentka Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych, kierunek: „Trening jednostki i grupy”. Pasjonuje się holistycznym podejściem do profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Uważa, że połączenie manualnych technik relaksacji z preparatami o innowacyjnym składzie chemicznym i przy zastosowaniu urządzeń high tech daje najlepsze efekty, porównywalne z inwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej.

 

dr Marzena Mędrek

Doktor nauk farmaceutycznych, ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Farmaceutycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz magisterskie na kierunku Chemia w Akademii im. Jana Długosza. Autorka artykułów do zagranicznych i polskich czasopism naukowych. Obecnie Ekspert ds. Produktów Leczniczych.

 

 

 

 

 

mgr Magdalena Owczarek

Dyplomowany kosmetolog - podolog. Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi, Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu oraz WSZKiPZ w Warszawie studia podyplomowe na kierunku podologia. Jest współpromotorem wielu prac magisterskich i licencjackich z dziedziny podologii i kosmetologii. Od 2005 roku prowadzi wykłady w zakresie kosmetologii leczniczej i podologii kosmetycznej oraz zajęcia praktyczne z kosmetologii pielęgnacyjnej i podologii na studiach magisterskich, licencjackich oraz na kursach zawodowych. Jest szkoleniowcem firm: Yonelle i Secret Lashes. Ma w swoim dorobku publikacje w pismach branżowych tj. „Beauty Forum” oraz na blogu firmy Noble Healt. Od trzech lat jest członkiem jury konkursu Beauty Premium.

 

mgr inż. Agnieszka Stateczna-Mędrek

Specjalizacja: Technologia kosmetyków i chemia artykułów gospodarstwa domowego
Manager jakości
Technolog z kilkunastoletnim doświadczeniem w opracowywaniu receptur kosmetyków, produktów perfumeryjnych i produktów biobójczych. Kierowała działem badań i rozwoju oraz kontroli jakości w dużych firmach kosmetycznych. Nadzorowała proces wprowadzania produktów kosmetycznych, biobójczych na rynki europejskie. Specjalista procesu certyfikacji kosmetyków wg norm i wytycznych EcoCert-u, BDiH-a.
Posiada ugruntowana wiedzę o surowcach i procesach technologicznych. Od lat aktywnie współpracuje z przemysłem, kierowała kilkoma pracami zleconymi, dotyczącymi opracowania innowacyjnych receptur i metod oceny kosmetyków lub produktów chemii gospodarczej. Od kilkunastu lat prowadzi wykłady, warsztaty i laboratoria z zakresu kosmetykologii, produktów i surowców kosmetycznych, receptury kosmetycznej, technologii kosmetyków.

 

dr n. biol. Agnieszka Michalska

Pracownik dydaktyczno-naukowy na stanowisku adiunkta w WSIiZ w Warszawie. Z wykształcenia nauczyciel biologii. W 2004 r. obroniła pracę doktorską z zakresu fizjologii żywienia w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii w Warszawie. Działalność naukowa dotyczy prowadzenia badań na temat czynników ryzyka rozwoju chorób układu krążenia wśród dzieci i młodzieży. Prowadzi zajęcia dydaktyczne (wykłady, ćwiczenia) z fizjologii, biologii i histologii na kierunku kosmetologia. Promotor i recenzent licznych prac licencjackich i magisterskich. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych z dziedziny nauk o zdrowiu.

 

 

 

 

dr n. med. Maciej Hubert Murkowski

Członek Polskiego Towarzystwa Szpitalnictwa. Autor kilkudziesięciu publikacji dotyczących: zarządzanie zakładami opieki zdrowotnej, doradztwa w zakresie restrukturyzacji i przekształceń szpitali. Autor kilkudziesięciu ekspertyz dotyczących programów medycznych, restrukturyzacji, przekształceń, modernizacji oraz programów inwestycyjnych szpitali. Od 2004 roku wykładowca akademicki na wydziałach zarządzania oraz nauk o zdrowiu warszawskich uczelni.

 

 

 

prof. dr hab. Bogdan Sadowski

Wykładowca anatomii i fizjologii z patofizjologią. Autor prac naukowych z dziedziny neurobiologii (głównie problematyka bólu) i podręczników dla studentów medycyny, biologii i psychologii. Pracował w instytutach Polskiej Akademii Nauk. Odbył długoterminowe staże naukowe w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech i w Belgii.

 

 

 

dr Katarzyna Sempolska

Doktor nauk o kulturze fizycznej, specjalista fitness, autorka zajęć dla kobiet w ciąży "AKTYWNE 9 miesięcy" i matek z małymi dziećmi "klub AKTYWNEJ mamy". Doświadczona trener pilates, prowadząca zajęcia na kierunku Pedagogika Baletowa. Wykładowca akademicki, promotor prac licencjackich i magisterskich.

 

 

 

mgr Julitta Małgorzata Siemiątkowska

Kosmetolog, fizjoterapeuta , trycholog, absolwentka Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Autorka pierwszej w Polsce książki z zakresu trychologii „ Zarys trychologii kosmetycznej”. Współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, pomysłodawczyni Pierwszego Sympozjum Trychologicznego. Współautorka programu na studiach podyplomowych „Trychologia kosmetologiczna” w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Autorka programów pielęgnacyjnych i diagnostycznych do skóry głowy i włosów, twórczyni autorskiego masażu trychologicznego. Właścicielka gabinetów trychologicznych Trichomed w Warszawie i Stargardzie. Od 2011 jej firma Trichomed jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce kosmeceutyków trychologicznych Vivipharma San Marino. Od wielu lat zaangażowana w rozwój trychologii i usług trychologicznych w Polsce. Stara się, aby trychologia w Polsce jako główny kierunek rozwoju przyjęła naukowe ukierunkowanie na prawidłową pielęgnację skóry głowy i włosów w gabinecie trychologicznym.

 

 

 

mgr Bożena Sikora

Adiunkt w Instytucie Fizyki PAN zajmujący się wykorzystaniem nanotechnologii w biologii i medycynie, w swoich badaniach łączący nauki fizyczne, chemiczne i biologiczne. Autor wielu międzynarodowych publikacji naukowych. Doktorat w dziedzinie fizyki zdobyty w Instytucie Fizyki PAN, magisterium nauk chemicznych otrzymane na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

 

 

mgr Weronika Słupek

Od 5 lat zajmuje się trychologią. Posiada wykształcenie socjologiczne, kosmetologiczne i fryzjerskie. Wiedza z tych dziedzin jest idealnym połączeniem. Pozwala zrozumieć procesy jakie wpływają na pogorszenie stanu naszej skóry głowy oraz włosów. Daje również możliwości by w jak najbardziej skuteczny sposób poradzić sobie z problemami. Współtwórca i szkoleniowiec Akademii Organics Beauty oraz autor programów szkoleniowych. Współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego i współorganizator Pierwszego w Polsce Sympozjum Trychologicznego. Jako ekspert w swojej dziedzinie jest konsultantem wielu artykułów, udziela porad na łamach prasy oraz w programach telewizyjnych.

 

 

 

mgr Beata Stasiewicz

Lektor języka angielskiego; absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczony praktyk nauczania języka angielskiego na poziomach: akademickim oraz ponadgimnazjalnym. Od 2007 roku związana z WSIiZ.

 

 

 

 

mgr Agnieszka Sudoł

Psycholog, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, aktualnie w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Stypendystka programu Erasmus w Katholieke Universiteit Leuven w Belgii. Ukończyła liczne kursy i szkolenia, m.in. dotyczące komunikacji, pracy z osobami z zaburzeniami osobowości i psychicznymi, oraz z niepełnosprawnością intelektualną, metod diagnostycznych, mediacji i pracy z przemocą wśród młodzieży. Główne zainteresowania naukowe to: psychologia moralności, problematyka niepełnosprawności, psychosomatyka. Uczestnik międzynarodowych i krajowych konferencji z zakresu nauk społecznych. Autorka artykułów naukowych i narzędzi diagnostycznych.

 

 

mgr inż. Anna Szewczyk

Z wykształcenia: absolwentka Technologii kosmetyków i produktów chemii gospodarczej na Politechnice Radomskiej, udział w wielu szkoleniach i kursach z dziedziny chemii kosmetycznej, fizycznej, analitycznej (chromatografia gazowa, spektrometria atomowa ICP, metody miareczkowania potencjometrycznego, kulometrycznego) oraz statystycznych opracowaniach metod badawczych (walidacja i niepewność metod, spójność pomiarowa). Wieloletnie doświadczenie jako specjalista chemik oraz kierownik ds. technicznych w laboratorium chemicznym, audytor wewnętrznego systemu zarządzania w laboratorium wg ISO 17025. Wieloletnie doświadczenie w recepturze, znajomość surowców kosmetycznych, doświadczenie w technologii i pomiarach chemicznych.

 

 

mgr Agnieszka Turos - Płońska

Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz Wszechnicy Polskiej Wyższej szkoły w Warszawie. Dodatkowo ukończyła studium wizażu. Dyplomowany kosmetolog z doświadczeniem zawodowym zarówno w pracy gabinetowej jak i w zarządzaniu salonem kosmetycznym. Niezależny, dyplomowany szkoleniowiec współpracujący z dystrybutorami znanych marek kosmetycznych.

 

 

Wioletta Uzarowicz

Wizażystka profesjonalnych marek kosmetycznych. Założycielka Warszawskiej Akademii Wizerunku Uzarowicz Art Visage. Autorka podręcznika dla wizażystów "Sztuka Makijażu Profesjonalnego"(2012), oraz kursu dvd "Wizaż - odnajdź naturalne piękno"(2006), oraz współautorka poradnika "W sukience do sukcesu"(2013). Ekspert programów telewizyjnych TVN , TVP2, Super Stacja.
Wizażystka i juror konkursów piękności Elite Model Look, Miss Word, Miss Polonia. Ekspert w dziedzinie wizerunku biznesowego. Współautorka projektów: "Profesjonalny sekretariat", "Wizerunek w pracy", "Kosmetyczka, wizażystka - Twój nowy zawód".
Autorka skryptów szkoleniowych i programów nauczania, opartych na autorskich technikach wykonania makijaży profesjonalnych. Autorka felietonów i artykułów z zakresu kreowania wizerunku, psychologii koloru, trendów i stylizacji publikowanych w prasie branżowej. Pasjonatka kreowania wizerunku w oparciu o analizę osobowości i psychologicznych predyspozycji człowieka. Podsumowaniem 13 lat pracy w zawodzie wizażysty było uzyskanie duplomu Mistrza Wizażu i Stylizacji, zdanego w 2014 roku w Izbie Rzemieśliczej.

 

 

dr n. med. Irena Walecka

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, posiada specjalizację z zakresu dermatologii i wenerologii, specjalizację z zakresu balneologii i medycyny fizykalnej oraz zdrowia publicznego. Kierownik Kliniki Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie, konsultant wojewódzki dla województwa mazowieckiego w dziedzinie dermatologii i wenerologii.
Wieloletni ekspert z zakresu Medycyny Estetycznej, wykładowca, trener i koordynator zajęć praktycznych na studiach podyplomowych dla lekarzy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie potwierdzone licznymi certyfikatami zawodowymi oraz współpracuje z prestiżowymi gabinetami dermatologii i medycyny estetycznej między innymi Instytutem Zdrowia- Manufaktura Urody.

 

 

 

dr hab. inż. Tomasz Wasilewski, prof. ndzw.

Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2014 roku na Wydziale Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a stopień doktora w 2004 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi w Polsce. Pełni funkcję członka Rady Nadzorczej Global Cosmed S.A. Jest także właścicielem firmy CosMedChem. Od lat aktywnie współpracuje z przemysłem, kierował kilkoma pracami zleconymi, dotyczącymi opracowania innowacyjnych technologii i metod oceny kosmetyków lub produktów chemii gospodarczej. Obecnie pełni także funkcje Redaktora Naukowego czasopisma Towaroznawcze Problemy Jakości (7 pkt wg MNiSW).

 

 

mgr Małgorzata Wodecka

Z wykształcenia: absolwentka Technologii kosmetyków i produktów chemii gospodarczej na Politechnice Radomskiej oraz Studiów Podyplomowych - Stosowanie, wytwarzanie i ocena wyrobów kosmetycznych w WSZKiPZ w Warszawie. Audytor wewnętrzny Zintegrowanych Systemów Zarządzania ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-N-18001. Wieloletnie doświadczenie w technologii oraz recepturowaniu kosmetyków (kosmetyka pielęgnacyjna, zapachowa oraz kolorowa), projektowanie produktów zapachowych do wnętrz. Tworzenie dokumentacji kosmetyków (dossier), rejestracja produktów kosmetycznych - notyfikacja w CNPN. Specjalista ds. badań i jakości w laboratoriach kosmetycznych i chemicznych

 

 

 

dr n. biol. Renata Wolinowska

Doktor nauk biologicznych, absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, prowadzi badania z zakresu genetyki drobnoustrojów i biotechnologii. Interesuje się szczególnie zjawiskami związanych z opornością bakterii na antybiotyki. Ponadto pasjonuje się dziką przyrodą, lubi dalekie, egzotyczne podróże.

 

 

 

 

dr n. med. Michał Wiciński

Wykładowca farmakologii klinicznej. Od lat współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi w Polsce. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się na molekularnych mechanizmach działania leków oraz neurofarmakologii. Jest autorem licznych publikacji o zasięgu międzynarodowym. W ramach projektów unijnych i współpracy z CMKP pełni funkcję kierownika kursów specjalizacyjnych.

 

 

 

 

dr Agnieszka Wiśniewska

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie: nauki o zarządzaniu. Wykładowca w Wyższej Szkole Promocji Mediów i Show Busienssu w Warszawie. Przez 4 lata pełniła tam także funkcję prorektora ds. nauki, współtworząc w tym czasie czasopismo naukowe, organizując konferencje i seminaria. Recenzent artykułów naukowych w Acta Universitatis Nicolai Copernici. Ekspert Independent Economic Experts’ Institute. Redaktor Naczelna Independent Economic Experts’ Journal. Autorka licznych publikacji z dziedziny zarządzania i marketingu (problematyka oddziaływania na zachowania konsumentów i budowanie lojalności). Współpracownik Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia.

 

 

 

prof. dr. hab. n. med. Andrzej Wojciech Ziemba

Fizjolog, kierownik zakładu Fizjologii Stosowanej, Instytutu Medycyny Doświadczalnej im. M. Mossakowskiego, Polskiej Akademii Nauk. Zastępca Dyrektora d. s. naukowym w tym instytucie. Członek Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie. Redaktor Naczelny Medicina Sportiva. Autor i współautor ponad 60 publikacji w czasopismach międzynarodowych i około 20 rozdziałów w podręcznikach i książkach polskich i zagranicznych.

 

 

 mgr Agnieszka Żuralska

W branży kosmetycznej od ponad 20-stu lat. Przez 10 kierowała i rozwijała dział pielęgnacji ciała w warszawskim Instytucie Dermika Salon &Spa przekształconym w YONELLE Zwolińska Beauty Institute. Doświadczona masażystka, z długoletnim stażem. Konsultantka opracowująca autorskie metody masażu ciała i procedur zabiegowych oraz badająca właściwości aplikacyjne i sensoryczne preparatów do pielęgnacji ciała. Ekspert wielu pism kobiecych i programów telewizyjnych w zakresie problemów pielęgnacyjnych ciała. Doświadczona specjalistka w zakresie pielęgnacji w ciąży i po porodzie. Wieloletnie doświadczenie praktyczne i wiedza teoretyczna zaowocowały powstaniem autorskiego programu szkoleniowego ”Mama w Spa” skierowanego do masażystów i kosmetologów z nauką autorskiego masażu prenatalnego.

 

Samorząd studentów

Samorząd studentów Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w WarszawieSamorząd Studentów Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych do współpracy i promocji aktywnego życia studenckiego!

Jeżeli cenisz sobie kontakt z ciekawymi ludźmi to nie czekaj i już dziś dołącz do ambitnych i kreatywnych! Poznaj Nas!