Działalność Rady Pracodawców przy kierunku Chemia kosmetyczna:

 • ROK 2023

RAPORT Z OCENY JAKOŚCI KSZTAŁCENIA NA STUDIACH INŻYNIERSKICH NA KIERUNKU CHEMIA KOSMETYCZNA PROWADZONEGO W WYŻSZEJ SZKOLE INŻYNIERII I ZDROWIA W WARSZAWIE.

Raport znajduje się w zakładce RAPORT 2023 (raport w załączniku).

 

RADA PRACODAWCÓW DLA KIERUNKÓW:
CHEMIA KOSMETYCZNA

Przewodniczący Rady Pracodawców:

 

dr inż. Dagmara Rut – dr nauk chemicznych Międzynarodowego Studium Doktoranckiego Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN, Politechniki Krakowskiej i Politechniki Rzeszowskiej oraz mgr inż. Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie Technologii Chemicznej w specjalności biotechnologia, technolożka w Laboratorium Kosmetycznym AVA, adiunkt Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. W branży kosmetycznej od 6 lat, chemiczka od zawsze. Na co dzień zajmuje się projektowaniem receptur kosmetyków i wdrażaniem ich do produkcji. Ceni naturalne składniki kosmetyczne o potwierdzonej skuteczności działania. Praca ze studentami i przekazywanie wiedzy to jej pasja.

 

 

Laboratorium Kosmetyczne AVA to jedna z najstarszych polskich, prywatnych firm kosmetycznych, której od samego początku istnienia przyświeca hasło: „W zgodzie z naturą”. Firma stawiała na ekologiczne rozwiązania na długo zanim naturalność stała się wiodącym kosmetycznym trendem. Zamiłowanie do natury jest po prostu w „DNA” tej marki. AVA to naturalność, nauka, innowacje.

Tradycja jest siłą marki. Dziedzictwo i doświadczenie to ważne składowe rynkowej rozpoznawalności i wiarygodności firmy. Ważne jest dla nas jednak, by trzymać rękę na pulsie współczesnych trendów i zmieniających się oczekiwań konsumentów. Przeszłość i przyszłość znajdują wspólny mianownik w tym co tu i teraz.

 

 

Koordynator studiów na kierunkach chemia kosmetyczna:

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

mgr inż. Agnieszka Stateczna-Mędrek, Absolwentka Politechniki na Wydziale Chemii o specjalności Technologia Kosmetyków i Chemia Artykułów Gospodarstwa Domowego. Magister, Inżynier oraz Manager Jakości. Technolog z kilkunastoletnim doświadczeniem w opracowywaniu receptur kosmetyków, produktów naturalnych, produktów perfumeryjnych i produktów biobójczych. Kierowała działem badań i rozwoju oraz kontroli jakości w dużych firmach kosmetycznych. Nadzorowała proces wprowadzania produktów kosmetycznych, biobójczych na rynki europejskie. Posiada ugruntowaną wiedzę o surowcach i procesach technologicznych. Od lat aktywnie współpracuje z przemysłem, kierowała kilkoma pracami zleconymi, dotyczącymi opracowania innowacyjnych receptur i metod oceny kosmetyków lub produktów chemii gospodarczej. Od kilkunastu lat prowadzi wykłady, warsztaty i laboratoria z zakresu kosmetykologii, produktów i surowców kosmetycznych, receptury kosmetycznej, technologii kosmetyków. Od 2015 roku właścicielka firmy, której profil i działalność pokrywa się z wykształceniem - zajmuje się opracowaniem receptur, kosmetyków zarówno naturalnych wg obowiązujących standardów jak i klasycznych, dokumentacją itp, 

 

GoldEco Agnieszka Stateczna-Mędrek, - nowoczesne laboratorium, którego celem jest opracowanie receptur, formulacji wszelkiego typu produktów kosmetycznych. Tworzymy receptury kosmetyków standardowych, naturalnych i certyfikowanych. Dostosowujemy obecne receptury do obowiązującego prawa.

 

1

 

dr inż Marta Pawłowska

Założycielka i Prezes Zarządu ACC. Safety Assessor z 15-letnim doświadczeniem. Członek EUROTOX. Biegły Sądowy w zakresie chemii kosmetycznej. Wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego i Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Specjalizuje się w zakresie oceny bezpieczeństwa i toksykologii produktów kosmetycznych oraz konsultuje tematykę nanomateriałów.

   

2

 

 

 

 

5.jpg

 

Tomasz Dawidek

Wieloletni przedstawiciel spółki Alchem Grupa czołowej firm w branży zaopatrzenia laboratoriów w Polsce. W swojej codziennej pracy ściśle współpracuje z przedstawicielami firm i laboratoriów zajmujących się wytwarzaniem m.in. produktów beauty – kosmetyków, którym dostarcza sprzęt i odczynniki chemiczne niezbędne do ich produkcji. Ukończył Wyższą Szkołę Menadżerską w Warszawie i od 15 lat związany jest z branżą laboratoryjną.

 

 

6.jpg

Alchem Grupa Sp. z o.o. jest obecna na rynku od 2001 r. Firma posiada 8 oddziałów na terenie Polski oraz przedstawiciela w Wilnie odpowiedzialnego za Litwę, Łotwę i Estonię. Działalność Alchem Grupa cechuje najwyższa jakość oferowanych produktów i usług. Oferta firmy opiera się na fachowym doradztwie i kompleksowym wyposażeniu całego laboratorium od mebli i sprzętu laboratoryjnego, przez materiały zużywalne i odczynniki chemiczne aż do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń. Współpracujemy z ponad 400 dostawcami, a portfolio produktów obejmuje ponad 20 000 pozycji. Naszymi klientami są placówki naukowe, państwowe instytucje nadzoru, laboratoria przedsiębiorstw komunalnych, laboratoria przemysłowe i medyczne.

 

 

5.jpg

 

Iwona Garbol

Prezes Zarządu i współwłaściciel Spółki BECAPRO Sp. z o.o. zajmującej się projektowaniem i produkcją produktów kosmetycznych. Absolwentka Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych na Politechnice Warszawskiej, specjalizacja: gospodarka przemysłowa. Ukończyła studia podyplomowe prawa handlowego na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia menedżerskie Executive MBA Institiut d’Administration des Enterproses Aix-en-Provence. Menadżer z doświadczeniem w zakresie funkcjonowania spółek kapitałowych, relacji inwestorskich, zasobów ludzkich, restrukturyzacji i przekształceń. Przez wiele lat w radach nadzorczych spółek kapitałowych.

 

 

6.jpg

Spółka BECAPRO sp. z o.o.  to firma produkcyjna o szerokim zakresie działania - wytwarzamy kosmetyki (na rynek detaliczny i profesjonalny), środki odkażające i czyszczące. Naszym Klientom oferujemy doświadczenie, innowacyjność i indywidualne podejście podczas opracowywania produktu. Posiadamy także marki własne Perfect Lady - kosmetyki profesjonalne do gabinetów i salonów SPA oraz Harmonique - kosmetyki łączące w sobie naturalny skład i zdobycze współczesnej nauki.

Zakres współpracy partnerskiej to:

 • private label - szeroki wybór produktów z portfolio (kosmetyka do twarzy, ciała, włosów, rzęs i paznokci, produkty profesjonalne oraz uzupełniające do domowego SPA, kosmetyki naturalne, wegańskie itp.) z surowców o najwyższej jakości; 
 • produkcja kontraktowa - nasz zespół ds. badań i rozwoju opracuje koncepcję produktu, dopasuje odpowiednią formułę, w zależności od założonej ceny i celów. Naszą przewagą jest możliwość produkcji również małych serii i sprawdzenia jak przyjmie je rynek; 
 • pomoc w doborze opakowań - posiadamy różnorodny wybór opakowań, pomagamy w doborze jego odpowiedniego rodzaju, dostosowanego do specyfiki produktu i oczekiwań klienta; 
 • projekt i wydruk etykiet – projektujemy nadruki, ulotki, etykiety oraz oferujemy ich profesjonalny wydruk;
 • konfekcja mas kosmetycznych - oferujemy wysokiej klasy park maszynowy, zapakujemy każdy kosmetyk, niezależnie od rodzaju opakowania;
 • magazynowanie produktów na życzenie – dzięki odpowiedniemu zapleczu, możemy magazynować produkty klienta;
 • wsparcie logistyczne - każdy klient może liczyć na wsparcie naszego działu logistyki.

 

7.jpg

Kaja Bernasińska

Absolwentka filologii polskiej, dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Przez ponad 2 lata związana była z branżą kosmetyczną, pracując dla Delia Cosmetics, gdzie zajmowała się szeroko pojętym marketingiem. Od 5 lat związana z portalem Biotechnologia.pl. Uczestniczka wielu konferencji kosmetycznych, na których poruszane są najważniejsze aspekty i problemy branży. Od 3 lat Koordynator szkoleń i konferencji, na co dzień ściśle współpracuje z branżą kosmetyczną i jednostkami naukowymi.

 

 

8.jpg

 

 

 

 

BELNEA

 

Doktor Piotr Koziej - doktor nauk farmaceutycznych, który w 2003 roku jako pierwszy Polak na świecie, uzyskał tytuł Safety Assessora, czyli toksykologa. Autor  8 wynalazków z dziedziny kosmetologii oraz chemii aminokwasów zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym RP, a także biegły sądowy Sądu Okręgowego w Warszawie w dziedzinie toksykologii produktów kosmetycznych. To człowiek, który potrafi przełożyć swoją wiedzę teoretyczną i merytoryczną, popartą ponad czterdziestoletnim doświadczeniem, bezpośrednio na praktykę technologii i dostosowanie do trendów światowych branży kosmetycznej. Jako farmaceuta cechuje się niezwykłą dbałością o detale, precyzja wykonania oraz doskonała orientacja w najbardziej aktualnych ustaleniach naukowych dotyczących budowy, funkcjonowania i łączenia substancji chemicznych oraz anatomii i fizjologii skóry.

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków wspiera branżę kosmetyczną we wdrożeniach produktów, zarówno na etapie formulacji, pełnego zakresu badań, jak i kompletnej dokumentacji PIF (Product Information File). Jest firmą rodzinną z wieloletnim doświadczeniem i tradycją. Ekspert w dziedzinie toksykologii produktów kosmetycznych, budowy, funkcjonowania i łączenia substancji chemicznych oraz anatomii i fizjologii skóry. Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków, to doświadczenie i kompleksowość oferowanych usług.

 

13.jpg

Ewelina Płońska-Stepulak

Właścicielka wydawnictwa EPS Media, redaktor naczelna tytułu „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”.

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej na kierunku Technologia Chemiczna. Ukończyła podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim - Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja prasowa.

Z sektorem mediów związana od 2006 roku.

 

 

14.jpg

 

EPS Media to wydawnictwo branżowe, działające na polskim rynku od 2009 roku. Portfolio wydawnicze obejmuje: dwa tytuły branżowe „Chemia i Biznes” oraz „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”, portal www.chemiaibiznes.com.pl oraz organizację konferencji branżowych (m.in. Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej, czy Konferencję Przemysłu Chemii Budowlanej).

„Chemia i Biznes” to dwumiesięcznik biznesowo-gospodarczy, stworzony z myślą o firmach poszukujących rzetelnej, aktualnej i profesjonalnie przygotowanej informacji na temat rynku chemicznego i sektorów powiązanych.

"Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" to kwartalnik biznesowo-informacyjny z zakresu przemysłu kosmetycznego i środków czystości.

Poprzez czasopisma czytelnicy są informowani o sytuacji na rynku chemicznym, chemii gospodarczej i kosmetycznym: trendach, tendencjach, perspektywach. Czytelnikami są poszukujący dostawców lub odbiorców usług i produktów, pracownicy firm produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych, w tym kadra zarządzająca, pracownicy działów marketingu i sprzedaży, działów R&D oraz wszyscy zainteresowani przekrojowymi wiadomościami z rynku.

Na portalu www.chemiaibiznes.com.pl prezentowane są najważniejsze wiadomości dotyczące polskiego i światowego przemysłu chemicznego oraz branż powiązanych. Przedstawiane są najnowsze trendy wpływające na kształt branży chemicznej, zmiany w legislacji krajowej i europejskiej oraz informacje związane z aktywnością polskich i zagranicznych firm tworzących rynek. Dotyczą one m.in. realizacji planów inwestycyjnych, nowości produktowych, konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw oraz perspektyw ich dalszego rozwoju, zmieniających się cen surowców, a także wpływu branży chemicznej na kształt całej gospodarki oraz wpływów rozmaitych czynników na stan branży.

 

 

9.jpg

mgr inż. Sebastian Tatarek

Konsultant branży Beauty & Health, Szkoleniowiec i Wykładowca, CEO w firmie COSMED Consulting.

Tytuł mgr inż. uzyskał na wydziale Żywienia Człowieka i Nauk Konsumenckich Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Poza tym ukończył studia podyplomowe Marketingowego Zarządzania Przedsiębiorstwem (Agencja Rozwoju Gospodarczego - Centrum Kształcenia Kadr Menedżerskich) w 2004 roku. W 2007 roku podyplomowe studia Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim oraz w 2010 r. w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia, podyplomowe studia w zakresie Stosowania, Wytwarzania i Oceny Wyrobów Kosmetycznych.

Od ponad 19 lat związany z szeroko rozumianą branżą kosmetyczną, medyczną i spożywczą. Wprowadził na rynek wiele marek, uruchomił salony usług beauty, opracował i wdrożył nowatorskie koncepty biznesowe. Wprowadził także na rynek własną markę produktów adresowaną do salonów kosmetycznych i Spa, która obejmuje specjalistyczne kosmetyki i urządzenia.

 

 

10.jpg

COSMED Consulting dzięki szerokiemu profilowi prowadzonej działalności, ma możliwość współpracować z wieloma firmami i ekspertami, uczestniczyć w ciekawych przedsięwzięciach i projektach, które często inicjują i wprowadzają na rynek nowatorskie rozwiązania.

 

  

15.jpg

prof. dr hab. inż. Tomasz Wasilewski

W 2004 r. obronił doktorat na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, a w 2014 r. na Wydziale Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 2021 postanowieniem Prezydenta RP otrzymał tytuł profesora nauk społecznych. Profesor Wasilewski reprezentuje dyscyplinę nauki o zarządzaniu i jakości, znajdującą się w dziedzinie nauk społecznych.

Pracuje na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa Uniwersytetu Technologiczno-Huma-nistycznego w Radomiu, w Katedrze Chemii Przemysłowej. W latach 2016-2019 pełnił funkcję dziekana Wydziału, a w latach 2012-2016 prodziekana ds. naukowych. W latach 2013-2020 kierował Katedrą Chemii, a następnie Katedrą Towaroznawstwa i Nauk o Jakości. Utworzył i kieruje pracami Laboratorium Towaroznawstwa Kosmetyków i Produktów Chemii Gospodarczej.

Aktywnie angażuje się w działalność w organizacjach naukowych. Obecnie pełni funkcje V-ce Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Towaroznawczego oraz V-ce Przewodniczącego Komisji Nauk Towaroznawczych – Nauk o Jakości Polskiej Akademii Nauk. W latach 2016-2021 pełnił funkcję Redaktora Naczelnego czasopisma Towaroznawcze Problemy Jakości. Zasiada w Radzie Naukowej czasopisma Chemia i Biznes – Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej. W 2020 roku został powołany przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na członka Rady do spraw Kompetencji Sektora Chemicznego. Jest Członkiem Sądu Konkursowego Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich – Forum Kosmetyki Beauty Vision. Jest także rzeczoznawcą Polskiego Towarzystwa Towaroznawczego w zakresie wyrobów kosmetycznych, toaletowych i detergentów.

Profesor Wasilewski prowadzi działalność naukową i dydaktyczną związaną z właściwościami fizykochemicznymi i użytkowymi surfaktantów, opracowywaniem i wytwarzaniem nowoczesnych form, optymali¬zacją receptur oraz oceną jakości kosmetyków i produktów chemii gospodarczej. Jest autorem ponad 150 artykułów naukowych, 1 monografii naukowej, 1 patentu amerykańskiego i 37 patentów polskich.

Od lat aktywnie współpracuje z przemysłem. Jest właścicielem firmy Innowacyjno-Wdrożeniowej CosMedChem. Kierował szeregiem prac naukowo-badawczych, dotyczących opracowania innowacyjnych technologii i metod oceny kosmetyków lub produktów chemii gospodarczej, w ramach współpracy z firmami m.in. Onlybio.life SA w Bydgoszczy, Hub.tech SA (dawniej Boruta-Zachem S.A.), PCC Exol SA, Grupa INCO SA, Boruta-Zachem Biochemia SA, Global Cosmed SA, Mondo Minerals BV (Holandia), Elementis (USA) czy CosLab

Laborat Controle Recherch Medical (Francja).

Obecnie pełni funkcję dyrektora ds. badawczo-rozwojowych w firmie Onlybio.life S.A. w Bydgoszczy. Współtworzy kosmetyki obecne na rynku pod marką OnlyBio oraz zajmuje się realizacją projektów badawczo-rozwojowych. Jest także członkiem Rady Nadzorczej firmy Hub.tech S.A. (dawniej Boruta-Zachem S.A.).

Był m.in. stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, stypendystą Ministra Edukacji Narodowej.  

 

 

 

CosMedChem - jest prywatnym przedsiębiorstwem o charakterze innowacyjno – wdrożeniowym. Zajmuje się profesjonalnym doradztwem naukowo-technicznym, opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań recepturowych i technologicznych, przygotowywaniem ekspertyz i opinii, współpracą przy tworzeniu i realizowaniu projektów badawczych oraz projektowaniem, wykonawstwem i nadzorem nad badaniami przemysłowymi oraz pracami rozwojowymi.

W ramach działalności Firmy tworzone są nowe rozwiązania, uwzględniające oczekiwania tak konsumentów jak i producentów, pozostające w zgodzie z ich przekonaniami oraz środowiskiem naturalnym. Rozwiązania te bazują na najnowszych osiągnięciach nauki. Odbiorcami rezultatów prac prowadzonych w firmie są zarówno producenci surowców jak i firmy wytwarzające gotowe produkty przeznaczone dla konsumentów. Dewizą firmy COSMEDCHEM jest wspomaganie przemysłu poprzez implementację dokonań naukowców z obszaru badań podstawowych do konkretnych rozwiązań o charakterze utylitarnym, a następnie ich wdrożenie do praktyki produkcyjnej. Taka pragmatyka pozwoliła już wielu firmom stać się bardziej konkurencyjnymi na rynkach krajowych i zagranicznych oraz przyczyniła się walnie do ich sukcesu.

CosMedChem tworzy Zespół wybitnych naukowców i praktyków, reprezentujących różne dziedziny i dyscypliny naukowe: nauki chemiczne, techniczne, ekonomiczne, farmaceutyczne i medyczne. Pracownicy i osoby współpracujące z firma COSMEDCHEM posiadają w swoim dorobku szereg osiągnięć naukowych w postaci wartościowych publikacji naukowych, patentów, wdrożeń oraz są także laureatami prestiżowych nagród za osiągnięcia naukowe i wdrożeniowe.   

 

 

 

 17.png

OnlyBio.life S.A. - jest biotechnologiczną firmą badawczo-wdrożeniową, która oferuje ekologiczne kosmetyki dla dzieci i dorosłych oraz środki czystości składające się przynajmniej w 99% z surowców pochodzenia naturalnego.

W portfolio OnlyBio.life S.A. znajdują się dwie marki: OnlyBio – produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia, a także OnlyEco – oferująca ekologiczne środki czystości.

Produkty OnlyBio.life S.A. to efekt finalny pracy specjalistów z wieloletnią praktyką w tworzeniu kosmetyków i środków czystości. Doświadczenie związane z produkcją tradycyjnych kosmetyków i chemii gospodarczej oraz wiedza na temat ich negatywnego wpływu na zdrowie i naturę sprawiają, że OnlyBio.life S.A. z pełną świadomością oferuje konsumentom wyroby przyjazne środowisku oraz bezpieczne dla użytkowników.  

 

  

11.jpg

Dr inż. Iwona Białas

Doktor inżynier chemii, specjalistka toksykologii z wieloletnim doświadczeniem w branży kosmetycznej. Safety assessor, szkoleniowiec, wykładowca akademicki z zakresu chemii i toksykologii kosmetycznej. Od 2013, jako założycielka CosmetoSAFE Consulting, wspiera firmy kosmetyczne w bezpiecznym wprowadzaniu produktów do obrotu na rynki europejskie. Od 2018 posiada tytuł German Society for Scientific and Applied Cosmetics (DGK) Safety Assessor. Aktywny członek grup roboczych organizacji branżowych: Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego i Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego oraz Detergentowego. Członek Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego.

 

 

 

12.jpg

CosmetoSAFE Consulting jest prężenie działającą od 2013 roku firmą doradczą świadczącą usługi w zakresie szeroko pojętych wymagań związanych z wprowadzeniem kosmetyków do obrotu. Naszym głównym zakresem usług jest ocena bezpieczeństwa kosmetyków; poza tym pomagamy w kwestii zgodności produktu z aktualną legislacją i praktykami rynkowymi, doradzamy i przeprowadzamy badania kosmetyków, pomagamy w tworzeniu komunikacji produktowej.

 

18.jpg

dr n. biol. Piotr Nowaczyk

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Stypendysta Instytutu Pasteura w Brukseli. Organizator i wykładowca szkoleń m.in. z zakresu mikrobiologii kosmetyków. Autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych, szczególnie w czasopismach polskich i zagranicznych, w tym dotyczących mikrobiologii kosmetyków, kontroli jakości i kosmetologii. Członkostwa: Polskie Towarzystwo Mikrobiologów, Rada Programowa kwartalnika Świat Przemysłu Kosmetycznego, Polski Komitet Normalizacyjny (KT 201), Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Właściciel „dr Nowaczyk Laboratorium Badań Kosmetyków Sp. z o.o.”.

 

 

19.jpg

dr Nowaczyk Centrum Badań i Innowacji Sp. z o.o. sp.k prowadzi badania na potrzeby przemysłu kosmetycznego i detergentowego. Stawia na innowacje i nowatorskie metody, dzięki czemu oszczędzany jest czas i pieniądze. Jednocześnie oferuje najwyższą jakość opartą na wiedzy i doświadczeniu. Laboratorium jest wiarygodnym partnerem producentów i importerów kosmetyków, produktów higieniczno - opatrunkowych, a także wyrobów chemii gospodarczej. Oferuje szeroki zakres badań oraz usługi doradczo – szkoleniowe.

 

 

 

 20.jpg

dr inż. Magdalena Garbolińska

Dyrektor Laboratorium Kosmetycznego w firmie GBA POLSKA Sp. z o.o. Member of GBA GROUP, europejskiej sieci laboratoriów badawczych. Mikrobiolog z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zapewnienia i kontroli jakości, w szczególności kontroli mikrobiologicznej kosmetyków. Od ponad 15 lat związana z branżą kosmetyczną w szczególności w obszarze badań laboratoryjnych oraz standardów jakościowych. Posiada wieloletnie doświadczenie i uprawnienia we wdrażaniu, nadzorowaniu i przeprowadzaniu audytów z zakresu systemów jakościowych opartych na wymaganiach norm: ISO 22716, ISO 9001, ISO 17025, ISO 17043, ISO 22000/HACCP oraz standardów jakościowych BRC i IFS z obszaru food oraz non food. Od wielu lat członek grup roboczych przy Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego i Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego a także członek komitetów technicznych PKN: KT 3, KT 6, KT 235, KT 310 oraz KT 334. Autorka opracowań artykułów branżowych a także doświadczony prelegent i szkoleniowiec z zakresu systemów jakościowych, legislacji, GMP i GHP, metodologii badawczych oraz mikrobiologii przemysłowej. Wieloletni wykładowca na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia.

 

 

 21.png

GBA GROUP - założona w 1989 roku, łączy sieć dynamicznych przedsiębiorstw świadczących usługi w zakresie analiz laboratoryjnych i pokrewnych usług dla klientów w czterech głównych sektorach: spożywczym, środowiskowym, farmaceutycznym i kosmetycznym. Każdy z oddziałów GBA GROUP jest znany na rynku z dostarczania rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów. Pracownicy GBA GROUP koncentrują się na zapewnieniu wysokiej jakości usług poprzez intensywną komunikację z klientami. GBA GROUP to analizy i usługi analityczne w zakresie żywności, środowiska, farmaceutyków i kosmetyków.

 

 

22.jpg

Łukasz Wycisło

Prezes zarządu i właściciel firmy NanoTech Sp. z o.o. wyłączny dystrybutor marki HAMATRIX® w Polsce.

Związany z marką HAMATRIX® w Polsce od samego początku. Jest fundatorem, założycielem i prezesem spółki NanoTech, która cztery lata temu podpisała z Rosyjską firmą HAMATRIX umowę zapewniającą jego mu dostęp do technologii leżącej u podstaw produkcji bioskóry HAMATRIX®.

Przez cztery ostatnie lata blisko współpracując z HAMATRIX ma wpływ na kształt i kierunki rozwoju tej marki.
Dzięki szkoleniom w HAMATRIX® i kilkuletniemu doświadczeniu w analizie wskazań i uzyskiwanych efektów po zastosowaniu preparatów HAMATRIX® jest najlepszym fachowcem w tym zakresie na terenie Polski. Bezustannie się szkoli i dokształca pogłębiając swą wiedzę z zakresu biotechnologii, którą można zastosować w kosmetologii.

 

 

23.png

Firma „HYAMATRIX” jest znana jako twórca BIOSKÓRY HYAMATRIX®, którą wykorzystuje się w kombustiologii, chirurgii, dermatologii i kosmetologii na całym świecie. Unikalne właściwości BIOSKÓRY stały się podstawą dla stworzenia profesjonalnej i domowej linii preparatów kosmetycznych HYAMATRIX®.

Preparaty kosmetyczne HYAMATRIX® są kompozycją pierwotnych związków biologicznie czynnych wytwarzanych na podstawie destrukturyzowanego kwasu hialuronowego, oraz peptydów macierzowych HYAMATRIX®.
Nowością firmy HAMATRIX® jest zabieg - HialuronoPlastyka bezinwazyjna.

HialuronoPlastyka to perfekcyjny duet dwóch składników, nanodestukturyzowanego kwasu hialuronowego i kompleksu peptydów macierzowych HYAMATRIX®, który dał nowe możliwości w nieinwazyjnej biorewitalizacji skóry.

Maleńka nanocząsteczka kwasu hialuronowego bez problemu przedostaje się przez barierę naskórka do głębszych warstw skóry. Sam kwas hialuronowy pozostaje w skórze krótko ponieważ podlega rozkładowi przez enzym hialuronidazę i tu jest właśnie moment dla działania peptydu macierzowego HYAMATRIX®. Rolą jego jest połączenie drobnych nanocząsteczek kwasu hialuronowego w makrocząsteczki o większych rozmiarach i zatrzymanie go na dłużej dzięki mechanizmowi blokady hialuronidazy.

Bezwzględną zaletą zabiegów HYAMATRIX® jest nieinwazyjność. Wszystkie zabiegi są bardzo przyjemne i całkowicie bezbolesne. Na uwagę zasługuje również fakt, że nie ma okresu rekonwalescencji pozabiegowej.

Poza linią preparatów dla profesjonalistów HYAMATRIX® posiada również preparaty do pielęgnacji domowej linii HYAMATRIX® HomeCare

 

 

26.jpg

dr inż. Monika Partyka

MBA Chemik, analityk, praktyk z obszaru badań i analiz laboratoryjnych. Specjalistka z zakresu ochrony środowiska, analizy żywności, suplementów diety, kosmetyków, produktów zielarskich oraz farmaceutyków i bezpieczeństwa tych produktów; z praktycznym doświadczeniem w opracowywaniu nowych metodyk badawczych, ich wdrażaniu do praktyki laboratoryjnej, zasad walidacji i transferu oraz szacowania niepewności. Na co dzień porusza się po laboratorium stykając się zarówno z nowoczesnymi technikami chromatograficznymi, spektrometrycznymi i spektrofotometrycznymi, jak i klasycznymi rozwiązaniami, wykorzystując posiadane narzędzia do założonych zadań, nie ustając w odpowiadaniu na pytania i rozwiązywaniu problemów.

W pracy zawodowej skuteczna pasjonatka wykorzystania systemów jakości jako faktycznego narzędzia zarządzania, zwinnie poruszająca się po meandrach wymagań akredytacyjnych (krajowych i międzynarodowych). Codziennie podkreśla, że w laboratorium konieczna jest determinacja w dążeniu do celu, innowacyjność, kreatywność i krytyczne myślenie oraz ciągłe podnoszenie kompetencji.

W międzynarodowym laboratorium i2 Analytical Limited, pracuje w oddziale w Rudzie Śląskiej na stanowisku Dyrektora ds. Wdrożeń i Rozwoju (R&D Director).

 

 

 

27.jpg

i2 Analytical Ltd. Sp. z o.o. - Oddział w Polsce jest niezależnym laboratorium badawczym, oferującym szeroki zakres fizyko-chemicznych badań środowiska (wody, grunty, powietrze), artykułów rolno-spożywczych i codziennego użytku, w tym również suplementów diety oraz żywności wzbogaconej i kosmetyków, a także szerokiego zakresu analiz geotechnicznych oraz obecności i zawartości azbestu.

Badania wykonywane są przy użyciu zarówno klasycznych, jak i najnowocześniejszych technik laboratoryjnych, oparte o wytyczne norm branżowych, zarówno polskich, jak i międzynarodowych. Laboratorium w Rudzie Śląskiej wyposażone jest w szereg nowoczesnych, w większości zautomatyzowanych, urządzeń analitycznych, będąc największym laboratorium analitycznym w województwie śląskim.

Kompetencje Zespołu i jakość wykonywanych analiz potwierdzone są certyfikatem akredytacji, wydanym przez UKAS (United Kingdom Accreditation Service), będącym odpowiednikiem Polskiego Centrum Akredytacji, a interdyscyplinarność i zaangażowanie Zespołu Analityków umożliwia wykonanie najtrudniejszych analiz w oczekiwanym przez Klienta terminie.

 

 

Agata Lisowska

Starszy Menedżer Działu Rozwoju Jakości i Kontroli Marki Własnej w Biedronce Technolog kosmetyków i produktów chemii gospodarczej. Od blisko 16 lat jest odpowiedzialna za rozwój jakości produktów marki własnej w sieci sklepów Biedronka. Absolwentka Technologii Chemicznej na Politechnice Radomskiej oraz studiów podyplomowych Menedżer Jakości w Szkole Głównej Handlowej.

 

 

 

Jerónimo Martins SGPS, S.A. - jest częścią międzynarodowej grupy wywodzącej się z Portugalii będące właścicielem, oprócz Biedronki, również sieci drogerii Hebe. Właścicielem sieci jest Jerónimo Martins Spółka Akcyjna będąca własnością Grupy Jerónimo Martins z siedzibą w Portugalii

 

  

Mgr inż. Katarzyna Flis

Absolwentka Politechniki Radomskiej na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Towaroznastwa o specjalności Technologia produkcji leków oraz Technologia Produkcji Kosmetyków. Wieloletni Technolog chemicznym, specjalista produkcji leków oraz kosmetyków, ekspert rejestracji produktów leczniczych w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Safety Assessor. Uczestnik licznych projektów badawczo-rozwojowych realizowanych w Katedrze Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Właścicielka brandu Le Coeur- naturalne dermokosmetyki i założycielka Le Coeur Cosmetic Solutions

 

 

 

Le Coeur - naturalne dermokosmetyki i założycielka Le Coeur Cosmetic Solutions – firma zajmująca się tworzeniem i wprowadzaniem kosmetyków na rynek. Od lat aktywnie współpracuje z przemysłem oraz jednostkami naukowymi m.in. z Wyższą Szkołą Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

 

 

Iwona Kowalczyk

obecnie Senior Brand Manager & Senior Key Account Manager w Miraculum. Od ponad 15 lat związana z sektorem marketingowym. Posiada ponad sześcioletnie doświadczenie w sektorze branży kosmetycznej. Pracowała dla Laboratorium Kosmetycznego AVA, Inter-Vion SA, czy Dax Cosmetics Sp. z o. o.

 

 

 

 

 

Miraculum S.A

polska firma kosmetyczna, która konsekwentnie buduje swoją pozycje rynkową przy zachowaniu szacunku do swej tradycji i bogatej historii sięgającej lat 20. ubiegłego wieku. Firma istnieje na rynku od 1924 roku. Na przestrzeni lat Miraculum przeszło spektakularne przeobrażenie, stając się jednym z głównych graczy na polskim rynku kosmetycznym. Działalność Spółki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży znanych z wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu, stosując przy tym własne, oryginalne receptury. Spółka skupia w swoim portfolio 10 marek: Miraculum, Być Może, Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin. Miraculum to najstarsza polska firma kosmetyczna, która od początku istnienia stawia na własne, oryginalne receptury oraz opakowania, opracowywane zgodnie z najnowszymi trendami światowymi. Firmę od zawsze cechowały szybka i elastyczna reakcja na zmiany rynkowe oraz potrzeby klientów co stymulowało ją do sukcesywnego postępu. U jego podstaw stoi stale pogłębiana wiedza, doświadczenie oraz niezliczone godziny spędzone przez naukowców w nowoczesnym Laboratorium Miraculum o ogromnej tradycji. Tak powstała szeroka gama produktów o pionierskich recepturach, które przenoszą pielęgnację skóry na nowy, wyższy poziom. Najważniejsze wartości, którymi kieruje się firma Miraculum są niezmienne od początku jej istnienia. Troska o zadowolenie klientów i dostarczenie im bezpiecznych produktów najwyższej jakości oto cele, które firma stawia sobie na pierwszym miejscu. Jednocześnie, jako organizacja, przykładamy dużą wagę do etyki biznesu oraz staramy się działać na rzecz społeczności.

 

 

Marta Majszyk-Świątek

Z wykształcenia i pasji kosmetolog, biolog analityczny oraz technolog produkcji kosmetyków. Czynny Safety Assessor i konsultant ds. bezpieczeństwa kosmetyków. Wykładowca i szkoleniowiec. Doktorantka na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. W pracy zawodowej łączy te wszystkie dziedziny. Jako kosmetolog stawia na holistyczne podejście i szukanie przyczyn problemu, nie samo działanie na skutek. Wspiera dążenie do pięknej skóry, ale i zdrowego ciała. Jako Technolog i Safety Assessor tworzy innowacyjne receptury dbając o bezpieczeństwo ludzi i środowiska. Jako wykładowca stara się zarażać studentów swoją pasją do nauki. Działa aktywnie w sieci jako @kosmetolog.technolog dzieląc się swoją wiedzą. Uczestniczka wielu kursów, szkoleń. Prelegentka na wielu konferencjach. Absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Oprócz Partnerstwa i członkostwa w Radzie Pracodawców, Pani Marta Majszyk-Świątek będzie instruktorem praktycznego przygotowania zawodowego WSIIZ.

 

 

LABORATORIUM KOSMETOLOGA to połączenia gabinetu z laboratorium. To tutaj dzieją się niesamowite rzeczy ze skórą klientów, ale także powstają nowe receptury, Raporty Oceny Bezpieczeństwa czy wdrażane są nowe produkty kosmetyczne na rynek. To miejsce, gdzie jakość i najwyższe standardy są najważniejsze. Holistyczne i indywidualne podejście do każdego klienta to podstawa tego miejsca. Gabinet specjalizuje się w zabiegach związanych z kompleksowymi, autorskimi terapiami skór problematycznych, elementami medycyny estetycznej, pracy nad oprawą oka. Część laboratoryjna opiera się za to na tworzeniu i wdrażaniu nowych produktów, tworzeniu Raportów Oceny Bezpieczeństwa, konsultacjami związanymi z produkcją kosmetyków.

 

 

3.jpg 

Larysa Dysput – Goławska

Bazują na autorskich formulacjach, a niektóre linie tworzone są we współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi. Marka zdecydowanie chce wykorzystywać to, co najlepsze w naturze, ale łączyć to z możliwościami współczesnej biotechnologii, gwarantującej wysoką skuteczność i przyjemność stosowania produktów. Obecnie w ofercie marki jest wyjątkowo szeroka gama produktów. Nie oznacza to jednak przesadnego nakręcenia karuzeli nowości. W tej kwestii zdecydowanie AVA stawia na jakość, nie ilość.

 

 

4jpg.jpg

   

38.jpg

Wanda Stypułkowska

Z branżą kosmetyczną i jednocześnie z MPS International związana od 1 marca 1993 roku. Początkowo zajmowała się wdrożeniem do sprzedaży i sprzedażą wyrobów z zakresu chemii gospodarczej i kosmetyków. Przez lata awansowała na wyższe stanowiska, by w 2006 roku objąć funkcję prezesa Zarządu MPS International. W 2014 roku zrealizowała transakcję wykupu menedżerskiego od dotychczasowych właścicieli 100% udziałów w firmie. Firma stale się rozwija, każdego roku zwiększając zatrudnienie (dziś to ok. 350 osób) i zdobywając coraz to nowe rynki. Jakość obsługi i zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w procesie produkcji doceniają właściciele marek kosmetycznych z Polski i Europy, między innymi ze Szwecji, Wielkiej Brytanii, krajów Beneluksu i Niemiec. Śmiało można stwierdzić, że kosmetyki produkowane w MPS International znajdują się w łazienkach większości z nas. Wanda Stypułkowska była przewodniczącą Rady Nadzorczej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, a od 2017 roku pełni funkcję prezesa tej organizacji (obecnie drugą kadencję). W 2019 roku została powołana w skład Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, gdzie jest jednym z dwojga reprezentantów polskiej branży kosmetycznej. MPS International jest firmą zrzeszoną m.in. w Północnej Izbie Gospodarczej. Chętnie wspiera działalność organizacji charytatywnych, głównie koszalińskiej Fundacji „Zdążyć z Miłością”, pomagającej samotnym matkom, oraz ogólnopolskiej „Piękniejsze Życie”, mającej pod opieką panie chorujące na raka. Jest też miłośniczką sztuki. Sama chętnie powiększa swoją kolekcję obrazów, ale też przyklasnęła pomysłowi otwarcia przy MPS International galerii. Dzięki temu z pracami polskich artystów każdego dnia obcuje 350 pracowników firmy.

 

 

 

39.jpg

MPS International Sp. z o.o. to firma, która powstała w Szwecji w latach 70. XX wieku, głównie koncentrując się na produkcji butelek plastikowych. W 1991 r. przedsiębiorstwo zostało przeniesione i zarejestrowane w Polsce. Od tego czasu rozwija się, realizując usługi w zakresie kontraktowej produkcji kosmetyków, butelek oraz środków czystości. Firma oferuje kompleksową obsługę klientów – od pomysłu do dostarczenia gotowego wyrobu: tworzy nowe receptury, przeprowadza niezbędne testy (posiada własne laboratoria), przygotowuje dokumentację wyrobu, wspiera w zakresie doboru opakowania, uwzględniając również możliwość produkcji opakowania (butelki) w swoim zakładzie, kupuje materiały, produkuje i magazynuje.

 

  

Grzegorz Sienkiewicz

Dyrektor Zarządzający i Współwłaściciel firmy 4 Szpaki. Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku. Uczestnik wielu kursów i szkoleń rozwijających umiejętności menadżerskie, biznesowe i społeczne (m.in. ICAN Institute). Ponad 17-letnie doświadczenie w zarządzaniu firmami, doradztwie spółkom w zakresie zarządzania, handlu i marketingu. Uczestnik wielu projektów usprawniających procesy produkcyjne, organizacyjne i związane z wdrażaniem nowych systemów w firmach oraz wprowadzaniem innowacyjnych produktów na rynek. Odpowiedzialny za aplikowanie, realizację i rozliczanie ponad 15 projektów inwestycyjnych, badawczych i szkoleniowych realizowanych w ramach dotacji z funduszy UE regionalnych i krajowych. Prywatnie pasjonat kultury hiszpańskiej oraz zapalony amator tenisa :P

 

 

 

39.jpg

Mydlarnia Cztery Szpaki to producent kosmetyków naturalnych, a zarazem rodzinna firma, w której głównym celem jest tworzenie prostych, funkcjonalnych produktów do pielęgnacji opartych na naturalnych surowcach. Eksperci z mydlarni doskonale wiedzą, że kosmetyki mogą działać świetnie bez dodatku niezdrowej chemii, dlatego nie ma i nie będzie jej w produkowanych kosmetykach. Mimo że rośniemy i rozwijamy się coraz prężniej, a Szpaków na pokładzie jest już znacznie więcej niż tylko cztery - ta zasada wciąż pozostaje nadrzędna.

W ofercie mydlarni znajdują się m.in. naturalne mydła (spośród których warto wyróżnić np. mydło dziegciowe lub mydło węglowe), szampon do włosów w kostce, naturalne serum do włosów w trzech rodzajach, wygładzające naturalne serum do twarzy, dezodoranty w kremie; naturalne olejki do ciała, naturalne masła do ciała (w tym niezrównane masło shea) i naturalne peelingi, kule kąpielowe czy naturalne hydrolaty. Do ich produkcji używane są nierafinowane, zimnotłoczone oleje roślinne, naturalne olejki eteryczne, ekstrakty, glinki, zioła czy maceraty najwyższej jakości. Dzięki temu naturalne kosmetyki [Mydlarni Cztery Szpaki] pielęgnują skórę; działają ujędrniająco, zmiękczająco i odżywczo. Z kolei naturalne kosmetyki do włosów (w tym kultowy szampon w kostce) sprawiają, że z dnia na dzień stają się one mocniejsze, gęstsze, błyszczące i nabierają ekstra objętości.

 

  

32.jpg

Joanna Mazur-Niedziela

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku filologia angielska oraz podyplomowego studium przekładu przy Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2010 roku związana była z branżą świadczącą usługi dla przemysłu produkcyjnego oraz pracowała w obszarze planowania produkcji w łańcuchu dostaw w sektorze przemysłowym. W tym czasie zainteresowała się bardzo poważnie naturalną pielęgnacją i zaczęła na własną rękę zgłębiać wiedzę w tym zakresie. W 2019 postanowiła założyć własną manufakturę kosmetyczną. W pracy nad nowym recepturami głównie koncentruję uwagę na surowcach pochodzących z natury oraz na funkcjonalności kosmetyków, które tworzę. Szczególnie fascynuje mnie mydło naturalne oraz jego właściwości i wpływ na kondycję skóry.

 

 

33.jpg

 

 

  

Maciej Siekierski

współzałożyciel i prezes firmy Provital Polska, z wykształcenia chemik i kosmetolog z 25-letnim doświadczeniem w branży surowców kosmetycznych. Prelegent szkoleń z zakresu certyfikacji i standardów dla kosmetyków naturalnych i ekologicznych. Ekspert w dziedzinie naturalnych substancji aktywnych, uczestniczący w pracach koncepcyjnych nad rozwojem nowych surowców pochodzenia roślinnego.

 

 

Provital Polska sp. z o. o. jest wiodącym dostawcą naturalnych substancji aktywnych na rynkach siedmiu krajów Europy Środkowo-Wschodniej i oddziałem dystrybucyjnym hiszpańskiej firmy Provital S.A., która od ponad 40 lat specjalizuje się w rozwoju i produkcji surowców kosmetycznych pochodzenia roślinnego. Słynące z wysokiej jakości oraz innowacyjności składniki aktywne Provital łączą najnowsze osiągnięcia naukowe i nowoczesne technologie z bogactwem natury i szacunkiem dla przyrody.

 

34.jpg

dr inż. Jolanta Janiszewska

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej imienia Profesora Ignacego Mościckiego

Lider Grupy Badawczej Farmacji, Chemii Kosmetycznej i Biotechnologii

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, kierunku Technologia Chemiczna. Stopień doktora uzyskała, broniąc z wyróżnieniem rozprawę doktorską, dotyczącą syntezy nowych substancji o działaniu przeciwdrobnoustrojowym.

Doświadczenie zawodowe:

Współautorka 38 publikacji naukowych oraz 11 patentów i zgłoszeń patentowych. Wyróżniona 18 nagrodami krajowymi i zagranicznymi, 4 nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Nagrodą Specjalną Prezesa Urzędu Patentowego RP, Nagrodą im. dr L. Rajchmana I stopnia przyznaną przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego oraz Medalem Honorowym Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów im. Tadeusza Sendzimira.

Realizuje projekty dotyczące substancji biologicznie czynnych, profilowania aktywności biologicznej procesami biotechnologicznymi, izolowania składników o aktywności kosmetycznej i farmaceutycznej. Skutecznie łączy wyniki badań naukowych z praktyką przemysłową. Uczestniczy w opracowywaniu strategii rozwoju nowych produktów dla sektora life science. W okresie ostatnich 6 lat kierownik 21 projektów z dofinansowaniem unijnym oraz 26 komercyjnych umów z przemysłem. Współautorka 78 skomercjalizowanych produktów chemii gospodarczej, kosmetyków, suplementów diety i wyrobów medycznych.

Z ramienia Ł-IChP aktywnie uczestniczy w pracach Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, opiniuje projekty Norm Polskich i Międzynarodowych oraz inne dokumenty Normalizacyjne.

 

 

35.jpg

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej imienia Profesora Ignacego Mościckiego to instytut badawczy o 100-letniej tradycji, spadkobierca Spółki METAN i Chemicznego Instytutu Badawczego, utworzonych w 1916 r. we Lwowie z inicjatywy profesora Ignacego Mościckiego. W 2020 r. do Łukasiewicz – Instytutu Chemii Przemysłowej zostały włączone należące do Sieci Badawczej Łukasiewicz: Instytut Farmaceutyczny oraz Instytut Biotechnologii i Antybiotyków. Połączenie Instytutów wzmocniło kompetencje farmaceutyczno-chemiczne Łukasiewicza, umożliwiając realizację interdyscyplinarnych projektów rozwojowych, strategicznych dla polskiej gospodarki.

Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej to wiodący instytut badawczy w Polsce w obszarze badań stosowanych i rozwojowych z zakresu chemii, technologii chemicznej oraz farmacji i biotechnologii. Dorobek instytutu obejmuje ponad 2000 patentów, setki oryginalnych opracowań technologicznych i aparaturowych zastosowanych na skalę przemysłową w kraju i za granicą.

 

dr hab. Iwona Szwach

Dyrektor Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia". Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Posiada stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych nadany uchwałą Rady Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Ukończyła wiele szkoleń i kursów w zakresie zarządzania procesowego i systemów zarządzania jakością. Doświadczenie zawodowe w zakresie kierowania działalnością badawczą i naukową oraz w zarządzaniu zdobywała w instytucie, przechodząc kolejne szczeble kariery od kierownika: zespołu badawczego, laboratorium akredytowanego, zakładu analitycznego, zastępcy dyrektora ds. badawczych a następnie naukowych. W latach 2011 – 2019 była członkiem Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych, Członkiem Zespołu Specjalistycznego ds. Oceny Wniosków o finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej stanowiącej dużą infrastrukturę badawczą oraz inwestycji budowlanych służących potrzebom badań naukowych lub prac rozwojowych. Była członkiem Rad Naukowych: ICSO „Blachownia” i Instytutu Włókiennictwa. Aktualnie jest v-ce przewodniczącą Rady Naukowej Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska PAN, Członkiem Europejskiego Komitetu ds. Normalizacji CEN/TC19/WG33, ekspertem NOT. Jest współautorem 27 publikacji, 51 referatów, 6 wdrożeń i 69 sprawozdań.

  

 

 

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" (Łukasiewicz - ICSO "Blachownia") jest jednostką badawczą sektora chemii organicznej. Od 1952r. Instytut jest sprawdzonym partnerem krajowych i zagranicznych kontrahentów w zakresie opracowywania, wdrażania i doskonalenia technologii chemicznych, produkcji oraz sprzedaży produktów branżowych. Prowadzi badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk chemicznych. Wdraża wyniki badań do praktyki przemysłowej oraz wykonuje badania i analizy chemiczne. Potwierdzeniem kompetencji Instytutu są liczne publikacje, patenty i wdrożenia, a także posiadany Certyfikat Dobrej Praktyki Laboratoryjnej nr 29/2021/DPL. Osiągnięcia Instytutu obejmują: 895 technologii wdrożonych do przemysłu, 1741 uzyskanych patentów, w tym 59 za granicą, 2178 prac opublikowanych w kraju i za granicą, 1877 zaprezentowanych referatów, komunikatów i posterów, 14 zawartych kontraktów na sprzedaż technologii za granicę. Instytut dysponuje nowoczesną aparaturą pomiarowo-badawczą, co pozwala kompleksowo świadczyć usługi: badawcze, analityczne, doradcze i projektowe oraz wykonywać usługi z zakresu informacji naukowo-technicznej. Łukasiewicz - ICSO „Blachownia" współpracuje z organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Współdziała w konsorcjach naukowo-przemysłowych, w sieciach naukowych i platformach technologicznych.

 

dr Katarzyna Tyśkiewicz

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych, Kierownik Grupy Badawczej Ekstrakcja Nadkrytyczna, Absolwentka Wydziału Chemicznego Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie, kierunku Chemia Środków Bioaktywnych i Kosmetycznych. Realizowała pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie w naukach farmaceutycznych w obszarze separacji związków biologicznie aktywnych.

Autor i współautor wielu artykułów naukowych oraz wystąpień na konferencjach naukowych, a także zgłoszeń patentowych. Odbywała staże naukowe w Niemczech oraz Belgii. Jest przedstawicielem Instytutu w Grupie Badawczej Zdrowie w Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Realizuje projekty badawcze krajowe i zagraniczne bazujące na ekstraktach roślinnych pozyskiwanych ditlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym w zakresie opracowywania nowych lub/i modyfikacji obecnych technologii żywności, kosmetyków oraz suplementów diety we współpracy z parterami biznesowymi.

  

 

 

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych (Łukasiewicz – INS) jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz, która jest trzecią co do wielkości Siecią Badawczą w Europie. Łukasiewicz – INS jest jednym z wiodących polskich instytutów badawczych o bogatym doświadczeniu w dziedzinie ekstrakcji płynami w stanie nadkrytycznym. Łukasiewicz – INS prowadzi m. in. prace B+R w zakresie nauk chemicznych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień inżynierii chemicznej. Zakres działalności Łukasiewicz – INS dotyczy bezpośrednio badań naukowych w obszarze ekstrakcji nadkrytycznej, nawozów, materiałów biodegradowalnych, katalizatorów oraz technologii azotowych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych to największy i najstarszy ośrodek w Polsce w obszarze ekstrakcji surowców roślinnych nadkrytycznym ditlenkiem węgla w skali przemysłowej.

  

Aleksander Zuchowski

Od 11 lat związany z branżą farmaceutyczną, a od 6 lat prowadzi własną firmę time4Progress. Manager projektów, Redaktor naczelny czasopism branżowych: LIFE SCIENCE i Czas na Farmację. Przez 4 lata realizował własne prace badawcze oraz zajęcia dydaktyczne.

W latach 2013-2015 Broker Innowacji w wyniku postępowania konkursowego MNiSW zakończonego 2. pozycją w kraju. Ukończył biotechnologię, zarządzanie i inżynierię produkcji, studia podyplomowe: organizacja i zarządzanie uczelnią, farmacja przemysłowa, badania kliniczne produktów leczniczych. Działa projektowo i jest nastawiony na ciągły rozwój.

  

 

 

Time4Progress

Agencja B+R poszerza zasięg produktów i usług dla branż Bio&Pharma&Med poprzez dobrej jakości content marketing, realizuje projekty B+R, inwestycyjne, startupowe (przygotowanie wniosku, realizacjaprojektu), analizuje rynek tworzy hub kooperacji.

Firma dysponuje własnymi czasopismami realizowanymi w partnerstwie ze znaczącymi firmami. LIFE SCIENCE - społeczność ok. 6000 odbiorców: m. in. technolodzy, managerowie projektów, członkowie zarządów i właściciele, Czas na Farmację -- innowacyjne produkty, potencjał farmaceutów i lekarzy (ok. 15 000 odbiorców).

  

 

Katarzyna Stułka

Główny technolog w firmie Yokaba, związana z branżą kosmetyczną od prawie 20 lat. Doświadczenie zawodowe jako technolog zdobywała kolejno w firmach: Vipera Cosmetics, Eveline Cosmetics, Shaniss. Audytor wewnętrzny GMP produktów kosmetycznych wg ISO 22716. Przez ostatnie 7 lat łączyła obowiązki Głównego technologa i Pełnomocnika ds. Jakości w firmie Michel Laboratory. Prywatnie miłośnik literatury, nie tylko naukowej.

Joanna Grzybowska

Prezes Zarządu; Jest pomysłodawczynią i współzałożycielką Yokaba. Związana z branżą „beauty” ponad 20 lat; Doświadczenie branżowe oraz managerskie zdobywała kolejno jako Dyrektor Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia, właściciel sieci salonów kosmetycznych w Krakowie, Dyrektor Regionu w firmie Kabos oraz Dyrektor ds. Sprzedaży firmy Mollon Cosmetics. Paznokcie są jej pasją.

 

 

Yokaba to firma stworzona przez pasjonatów, dla których liczysz się Ty i Twoje potrzeby. To także polska marka kosmetyków opartych na formułach Vegan do profesjonalnej stylizacji paznokci oraz pielęgnacji dłoni i stóp. Dostarcza kompleksową ofertę produktów przebadanych dermatologicznie, o wysokiej zawartości składników pochodzenia naturalnego, bo zdrowie i ekologia są dla Nas najważniejsze. Yokaba wierzy, że dzięki swoim działaniom zwróci uwagę na problemy ekologiczne otoczenia i razem z Ludźmi zbuduje lepszy świat. Yokaba kieruje się wartościami takimi jak wiarygodność, otwartość i odpowiedzialność. Jest zawsze tam, gdzie jej potrzebujesz – od momentu zakupu po obsługę posprzedażową.

 

 

Agnieszka Śliwa

Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Rynku Profesjonalnego marek YONELLE, YONELLE MEDESTHETIC oraz MEDESTELLE. Doświadczony specjalista branży Beauty, od 20 lat z sukcesem rozwija kanał kosmetyki profesjonalnej i detalicznej w Polsce. Laureatka tytułu Efektywny Manager w plebiscycie Businesswoman&Life. Finalistka konkursu Beauty Forum Award 2022 na „Osobowość Roku” w kategorii Business. W trakcie kariery zawodowej tworzyła strategię rozwoju i zarządzała sprzedażą ponad dwudziestu luksusowych marek m.in.: Matis, Sothys, Decleor, Maria Galland, Ingrid Millet czy Carita. Doświadczony trener technik sprzedaży i marketingu. Wykładowca przedmiotu „Marketing i zarządzanie w obrocie wyrobami kosmetycznymi” w WSIIZ w Warszawie. Skuteczny rekruter, który wyszkolił i zaraził swoją pasją do kosmetyki profesjonalnej wielu specjalistów. Hobbystycznie od ponad 15 lat instruktor Nail Design. Wielokrotny Juror Mistrzostw Polski.

 

 
 37.jpg

JM INNOVATIVE COSMETICS SP. Z O.O. - polski producent kosmetyków profesjonalnych oraz luksusowych kosmetyków do pielęgnacji domowej YONELLE, YONELLE MEDESTHETIC i MEDESTELLE.

Firma została wielokrotnie nagrodzona i doceniona za innowacyjność, szybkie, ponadprzeciętne efekty i radykalne działanie przeciwzmarszczkowe.

Założycielki:
Biolog Jolanta Zwolińska i dr nauk chemicznych Małgorzata Chełkowska. Wizjonerki. Autorytety w branży beauty od ponad 30 lat. Laureatki wielu nagród w dziedzinie kosmetologii i biznesu. Połączyło je wspólne zamiłowanie do tworzenia innowacyjnych kosmetyków o ponadprzeciętnej skuteczności. Od prawie 10 lat są właścicielkami i kreatorkami sukcesu prestiżowej marki YONELLE.

Wielką pasją Jolanty Zwolińskiej i Małgorzaty Chełkowskiej jest kosmetyka profesjonalna. W każdej marce, z którą są związane, zajmuje ona bardzo ważne, prestiżowe miejsce. Od lat pasjonują się jej rozwojem i ciągle pojawiającymi się nowymi możliwościami. Jolanta Zwolińska była prekursorką fascynacji kwasami w zabiegach kosmetycznych. To dzięki niej w 1994 roku trafiła do Polski EKSFOLIACJA AHA. Małgorzata Chełkowska, której praca doktorska dotyczyła zagadnień przenikania składników aktywnych przez skórę, jest Członkiem International Association For Applied Corneotherapy i członkiem–założycielem Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów.

Działalność Rady Pracodawców przy kierunku Technologia kosmetyku:

 • ROK 2023

RAPORT Z OCENY JAKOŚCI KSZTAŁCENIA NA STUDIACH MAGISTERSKICH NA KIERUNKU TECHNOLOGIA KOSMETYKU PROWADZONEGO W WYŻSZEJ SZKOLE INŻYNIERII I ZDROWIA W WARSZAWIE.

Raport znajduje się w zakładce 2023 (raport w załączniku). 

 

RADA PRACODAWCÓW DLA KIERUNKÓW:
TECHNOLOGIA KOSMETYKU 

Przewodniczący Rady Pracodawców:

 

dr inż. Dagmara Rut – dr nauk chemicznych Międzynarodowego Studium Doktoranckiego Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN, Politechniki Krakowskiej i Politechniki Rzeszowskiej oraz mgr inż. Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie Technologii Chemicznej w specjalności biotechnologia, technolożka w Laboratorium Kosmetycznym AVA, adiunkt Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. W branży kosmetycznej od 6 lat, chemiczka od zawsze. Na co dzień zajmuje się projektowaniem receptur kosmetyków i wdrażaniem ich do produkcji. Ceni naturalne składniki kosmetyczne o potwierdzonej skuteczności działania. Praca ze studentami i przekazywanie wiedzy to jej pasja.

 

 

Laboratorium Kosmetyczne AVA to jedna z najstarszych polskich, prywatnych firm kosmetycznych, której od samego początku istnienia przyświeca hasło: „W zgodzie z naturą”. Firma stawiała na ekologiczne rozwiązania na długo zanim naturalność stała się wiodącym kosmetycznym trendem. Zamiłowanie do natury jest po prostu w „DNA” tej marki. AVA to naturalność, nauka, innowacje.

Tradycja jest siłą marki. Dziedzictwo i doświadczenie to ważne składowe rynkowej rozpoznawalności i wiarygodności firmy. Ważne jest dla nas jednak, by trzymać rękę na pulsie współczesnych trendów i zmieniających się oczekiwań konsumentów. Przeszłość i przyszłość znajdują wspólny mianownik w tym co tu i teraz.

 

 

Koordynator studiów na kierunkach technologia kosmetyku:

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

mgr inż. Agnieszka Stateczna-Mędrek, Absolwentka Politechniki na Wydziale Chemii o specjalności Technologia Kosmetyków i Chemia Artykułów Gospodarstwa Domowego. Magister, Inżynier oraz Manager Jakości. Technolog z kilkunastoletnim doświadczeniem w opracowywaniu receptur kosmetyków, produktów naturalnych, produktów perfumeryjnych i produktów biobójczych. Kierowała działem badań i rozwoju oraz kontroli jakości w dużych firmach kosmetycznych. Nadzorowała proces wprowadzania produktów kosmetycznych, biobójczych na rynki europejskie. Posiada ugruntowaną wiedzę o surowcach i procesach technologicznych. Od lat aktywnie współpracuje z przemysłem, kierowała kilkoma pracami zleconymi, dotyczącymi opracowania innowacyjnych receptur i metod oceny kosmetyków lub produktów chemii gospodarczej. Od kilkunastu lat prowadzi wykłady, warsztaty i laboratoria z zakresu kosmetykologii, produktów i surowców kosmetycznych, receptury kosmetycznej, technologii kosmetyków. Od 2015 roku właścicielka firmy, której profil i działalność pokrywa się z wykształceniem - zajmuje się opracowaniem receptur, kosmetyków zarówno naturalnych wg obowiązujących standardów jak i klasycznych, dokumentacją itp, 

 

GoldEco Agnieszka Stateczna-Mędrek, - nowoczesne laboratorium, którego celem jest opracowanie receptur, formulacji wszelkiego typu produktów kosmetycznych. Tworzymy receptury kosmetyków standardowych, naturalnych i certyfikowanych. Dostosowujemy obecne receptury do obowiązującego prawa.

 

1

 

dr inż Marta Pawłowska

Założycielka i Prezes Zarządu ACC. Safety Assessor z 15-letnim doświadczeniem. Członek EUROTOX. Biegły Sądowy w zakresie chemii kosmetycznej. Wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego i Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Specjalizuje się w zakresie oceny bezpieczeństwa i toksykologii produktów kosmetycznych oraz konsultuje tematykę nanomateriałów.

   

2

 

 

 

 

5.jpg

 

Tomasz Dawidek

Wieloletni przedstawiciel spółki Alchem Grupa czołowej firm w branży zaopatrzenia laboratoriów w Polsce. W swojej codziennej pracy ściśle współpracuje z przedstawicielami firm i laboratoriów zajmujących się wytwarzaniem m.in. produktów beauty – kosmetyków, którym dostarcza sprzęt i odczynniki chemiczne niezbędne do ich produkcji. Ukończył Wyższą Szkołę Menadżerską w Warszawie i od 15 lat związany jest z branżą laboratoryjną.

 

 

6.jpg

Alchem Grupa Sp. z o.o. jest obecna na rynku od 2001 r. Firma posiada 8 oddziałów na terenie Polski oraz przedstawiciela w Wilnie odpowiedzialnego za Litwę, Łotwę i Estonię. Działalność Alchem Grupa cechuje najwyższa jakość oferowanych produktów i usług. Oferta firmy opiera się na fachowym doradztwie i kompleksowym wyposażeniu całego laboratorium od mebli i sprzętu laboratoryjnego, przez materiały zużywalne i odczynniki chemiczne aż do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń. Współpracujemy z ponad 400 dostawcami, a portfolio produktów obejmuje ponad 20 000 pozycji. Naszymi klientami są placówki naukowe, państwowe instytucje nadzoru, laboratoria przedsiębiorstw komunalnych, laboratoria przemysłowe i medyczne.

 

 

5.jpg

 

Iwona Garbol

Prezes Zarządu i współwłaściciel Spółki BECAPRO Sp. z o.o. zajmującej się projektowaniem i produkcją produktów kosmetycznych. Absolwentka Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych na Politechnice Warszawskiej, specjalizacja: gospodarka przemysłowa. Ukończyła studia podyplomowe prawa handlowego na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia menedżerskie Executive MBA Institiut d’Administration des Enterproses Aix-en-Provence. Menadżer z doświadczeniem w zakresie funkcjonowania spółek kapitałowych, relacji inwestorskich, zasobów ludzkich, restrukturyzacji i przekształceń. Przez wiele lat w radach nadzorczych spółek kapitałowych.

 

 

6.jpg

Spółka BECAPRO sp. z o.o.  to firma produkcyjna o szerokim zakresie działania - wytwarzamy kosmetyki (na rynek detaliczny i profesjonalny), środki odkażające i czyszczące. Naszym Klientom oferujemy doświadczenie, innowacyjność i indywidualne podejście podczas opracowywania produktu. Posiadamy także marki własne Perfect Lady - kosmetyki profesjonalne do gabinetów i salonów SPA oraz Harmonique - kosmetyki łączące w sobie naturalny skład i zdobycze współczesnej nauki.

Zakres współpracy partnerskiej to:

 • private label - szeroki wybór produktów z portfolio (kosmetyka do twarzy, ciała, włosów, rzęs i paznokci, produkty profesjonalne oraz uzupełniające do domowego SPA, kosmetyki naturalne, wegańskie itp.) z surowców o najwyższej jakości; 
 • produkcja kontraktowa - nasz zespół ds. badań i rozwoju opracuje koncepcję produktu, dopasuje odpowiednią formułę, w zależności od założonej ceny i celów. Naszą przewagą jest możliwość produkcji również małych serii i sprawdzenia jak przyjmie je rynek; 
 • pomoc w doborze opakowań - posiadamy różnorodny wybór opakowań, pomagamy w doborze jego odpowiedniego rodzaju, dostosowanego do specyfiki produktu i oczekiwań klienta; 
 • projekt i wydruk etykiet – projektujemy nadruki, ulotki, etykiety oraz oferujemy ich profesjonalny wydruk;
 • konfekcja mas kosmetycznych - oferujemy wysokiej klasy park maszynowy, zapakujemy każdy kosmetyk, niezależnie od rodzaju opakowania;
 • magazynowanie produktów na życzenie – dzięki odpowiedniemu zapleczu, możemy magazynować produkty klienta;
 • wsparcie logistyczne - każdy klient może liczyć na wsparcie naszego działu logistyki.

 

7.jpg

Kaja Bernasińska

Absolwentka filologii polskiej, dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Przez ponad 2 lata związana była z branżą kosmetyczną, pracując dla Delia Cosmetics, gdzie zajmowała się szeroko pojętym marketingiem. Od 5 lat związana z portalem Biotechnologia.pl. Uczestniczka wielu konferencji kosmetycznych, na których poruszane są najważniejsze aspekty i problemy branży. Od 3 lat Koordynator szkoleń i konferencji, na co dzień ściśle współpracuje z branżą kosmetyczną i jednostkami naukowymi.

 

 

8.jpg

 

 

 

 

BELNEA

 

Doktor Piotr Koziej - doktor nauk farmaceutycznych, który w 2003 roku jako pierwszy Polak na świecie, uzyskał tytuł Safety Assessora, czyli toksykologa. Autor  8 wynalazków z dziedziny kosmetologii oraz chemii aminokwasów zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym RP, a także biegły sądowy Sądu Okręgowego w Warszawie w dziedzinie toksykologii produktów kosmetycznych. To człowiek, który potrafi przełożyć swoją wiedzę teoretyczną i merytoryczną, popartą ponad czterdziestoletnim doświadczeniem, bezpośrednio na praktykę technologii i dostosowanie do trendów światowych branży kosmetycznej. Jako farmaceuta cechuje się niezwykłą dbałością o detale, precyzja wykonania oraz doskonała orientacja w najbardziej aktualnych ustaleniach naukowych dotyczących budowy, funkcjonowania i łączenia substancji chemicznych oraz anatomii i fizjologii skóry.

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków wspiera branżę kosmetyczną we wdrożeniach produktów, zarówno na etapie formulacji, pełnego zakresu badań, jak i kompletnej dokumentacji PIF (Product Information File). Jest firmą rodzinną z wieloletnim doświadczeniem i tradycją. Ekspert w dziedzinie toksykologii produktów kosmetycznych, budowy, funkcjonowania i łączenia substancji chemicznych oraz anatomii i fizjologii skóry. Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków, to doświadczenie i kompleksowość oferowanych usług.

 

13.jpg

Ewelina Płońska-Stepulak

Właścicielka wydawnictwa EPS Media, redaktor naczelna tytułu „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”.

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej na kierunku Technologia Chemiczna. Ukończyła podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim - Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja prasowa.

Z sektorem mediów związana od 2006 roku.

 

 

14.jpg

 

EPS Media to wydawnictwo branżowe, działające na polskim rynku od 2009 roku. Portfolio wydawnicze obejmuje: dwa tytuły branżowe „Chemia i Biznes” oraz „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”, portal www.chemiaibiznes.com.pl oraz organizację konferencji branżowych (m.in. Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej, czy Konferencję Przemysłu Chemii Budowlanej).

„Chemia i Biznes” to dwumiesięcznik biznesowo-gospodarczy, stworzony z myślą o firmach poszukujących rzetelnej, aktualnej i profesjonalnie przygotowanej informacji na temat rynku chemicznego i sektorów powiązanych.

"Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" to kwartalnik biznesowo-informacyjny z zakresu przemysłu kosmetycznego i środków czystości.

Poprzez czasopisma czytelnicy są informowani o sytuacji na rynku chemicznym, chemii gospodarczej i kosmetycznym: trendach, tendencjach, perspektywach. Czytelnikami są poszukujący dostawców lub odbiorców usług i produktów, pracownicy firm produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych, w tym kadra zarządzająca, pracownicy działów marketingu i sprzedaży, działów R&D oraz wszyscy zainteresowani przekrojowymi wiadomościami z rynku.

Na portalu www.chemiaibiznes.com.pl prezentowane są najważniejsze wiadomości dotyczące polskiego i światowego przemysłu chemicznego oraz branż powiązanych. Przedstawiane są najnowsze trendy wpływające na kształt branży chemicznej, zmiany w legislacji krajowej i europejskiej oraz informacje związane z aktywnością polskich i zagranicznych firm tworzących rynek. Dotyczą one m.in. realizacji planów inwestycyjnych, nowości produktowych, konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw oraz perspektyw ich dalszego rozwoju, zmieniających się cen surowców, a także wpływu branży chemicznej na kształt całej gospodarki oraz wpływów rozmaitych czynników na stan branży.

 

 

9.jpg

mgr inż. Sebastian Tatarek

Konsultant branży Beauty & Health, Szkoleniowiec i Wykładowca, CEO w firmie COSMED Consulting.

Tytuł mgr inż. uzyskał na wydziale Żywienia Człowieka i Nauk Konsumenckich Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Poza tym ukończył studia podyplomowe Marketingowego Zarządzania Przedsiębiorstwem (Agencja Rozwoju Gospodarczego - Centrum Kształcenia Kadr Menedżerskich) w 2004 roku. W 2007 roku podyplomowe studia Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim oraz w 2010 r. w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia, podyplomowe studia w zakresie Stosowania, Wytwarzania i Oceny Wyrobów Kosmetycznych.

Od ponad 19 lat związany z szeroko rozumianą branżą kosmetyczną, medyczną i spożywczą. Wprowadził na rynek wiele marek, uruchomił salony usług beauty, opracował i wdrożył nowatorskie koncepty biznesowe. Wprowadził także na rynek własną markę produktów adresowaną do salonów kosmetycznych i Spa, która obejmuje specjalistyczne kosmetyki i urządzenia.

 

 

10.jpg

COSMED Consulting dzięki szerokiemu profilowi prowadzonej działalności, ma możliwość współpracować z wieloma firmami i ekspertami, uczestniczyć w ciekawych przedsięwzięciach i projektach, które często inicjują i wprowadzają na rynek nowatorskie rozwiązania.

 

  

15.jpg

prof. dr hab. inż. Tomasz Wasilewski

W 2004 r. obronił doktorat na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, a w 2014 r. na Wydziale Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 2021 postanowieniem Prezydenta RP otrzymał tytuł profesora nauk społecznych. Profesor Wasilewski reprezentuje dyscyplinę nauki o zarządzaniu i jakości, znajdującą się w dziedzinie nauk społecznych.

Pracuje na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa Uniwersytetu Technologiczno-Huma-nistycznego w Radomiu, w Katedrze Chemii Przemysłowej. W latach 2016-2019 pełnił funkcję dziekana Wydziału, a w latach 2012-2016 prodziekana ds. naukowych. W latach 2013-2020 kierował Katedrą Chemii, a następnie Katedrą Towaroznawstwa i Nauk o Jakości. Utworzył i kieruje pracami Laboratorium Towaroznawstwa Kosmetyków i Produktów Chemii Gospodarczej.

Aktywnie angażuje się w działalność w organizacjach naukowych. Obecnie pełni funkcje V-ce Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Towaroznawczego oraz V-ce Przewodniczącego Komisji Nauk Towaroznawczych – Nauk o Jakości Polskiej Akademii Nauk. W latach 2016-2021 pełnił funkcję Redaktora Naczelnego czasopisma Towaroznawcze Problemy Jakości. Zasiada w Radzie Naukowej czasopisma Chemia i Biznes – Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej. W 2020 roku został powołany przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na członka Rady do spraw Kompetencji Sektora Chemicznego. Jest Członkiem Sądu Konkursowego Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich – Forum Kosmetyki Beauty Vision. Jest także rzeczoznawcą Polskiego Towarzystwa Towaroznawczego w zakresie wyrobów kosmetycznych, toaletowych i detergentów.

Profesor Wasilewski prowadzi działalność naukową i dydaktyczną związaną z właściwościami fizykochemicznymi i użytkowymi surfaktantów, opracowywaniem i wytwarzaniem nowoczesnych form, optymali¬zacją receptur oraz oceną jakości kosmetyków i produktów chemii gospodarczej. Jest autorem ponad 150 artykułów naukowych, 1 monografii naukowej, 1 patentu amerykańskiego i 37 patentów polskich.

Od lat aktywnie współpracuje z przemysłem. Jest właścicielem firmy Innowacyjno-Wdrożeniowej CosMedChem. Kierował szeregiem prac naukowo-badawczych, dotyczących opracowania innowacyjnych technologii i metod oceny kosmetyków lub produktów chemii gospodarczej, w ramach współpracy z firmami m.in. Onlybio.life SA w Bydgoszczy, Hub.tech SA (dawniej Boruta-Zachem S.A.), PCC Exol SA, Grupa INCO SA, Boruta-Zachem Biochemia SA, Global Cosmed SA, Mondo Minerals BV (Holandia), Elementis (USA) czy CosLab

Laborat Controle Recherch Medical (Francja).

Obecnie pełni funkcję dyrektora ds. badawczo-rozwojowych w firmie Onlybio.life S.A. w Bydgoszczy. Współtworzy kosmetyki obecne na rynku pod marką OnlyBio oraz zajmuje się realizacją projektów badawczo-rozwojowych. Jest także członkiem Rady Nadzorczej firmy Hub.tech S.A. (dawniej Boruta-Zachem S.A.).

Był m.in. stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, stypendystą Ministra Edukacji Narodowej.  

 

 

 

CosMedChem - jest prywatnym przedsiębiorstwem o charakterze innowacyjno – wdrożeniowym. Zajmuje się profesjonalnym doradztwem naukowo-technicznym, opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań recepturowych i technologicznych, przygotowywaniem ekspertyz i opinii, współpracą przy tworzeniu i realizowaniu projektów badawczych oraz projektowaniem, wykonawstwem i nadzorem nad badaniami przemysłowymi oraz pracami rozwojowymi.

W ramach działalności Firmy tworzone są nowe rozwiązania, uwzględniające oczekiwania tak konsumentów jak i producentów, pozostające w zgodzie z ich przekonaniami oraz środowiskiem naturalnym. Rozwiązania te bazują na najnowszych osiągnięciach nauki. Odbiorcami rezultatów prac prowadzonych w firmie są zarówno producenci surowców jak i firmy wytwarzające gotowe produkty przeznaczone dla konsumentów. Dewizą firmy COSMEDCHEM jest wspomaganie przemysłu poprzez implementację dokonań naukowców z obszaru badań podstawowych do konkretnych rozwiązań o charakterze utylitarnym, a następnie ich wdrożenie do praktyki produkcyjnej. Taka pragmatyka pozwoliła już wielu firmom stać się bardziej konkurencyjnymi na rynkach krajowych i zagranicznych oraz przyczyniła się walnie do ich sukcesu.

CosMedChem tworzy Zespół wybitnych naukowców i praktyków, reprezentujących różne dziedziny i dyscypliny naukowe: nauki chemiczne, techniczne, ekonomiczne, farmaceutyczne i medyczne. Pracownicy i osoby współpracujące z firma COSMEDCHEM posiadają w swoim dorobku szereg osiągnięć naukowych w postaci wartościowych publikacji naukowych, patentów, wdrożeń oraz są także laureatami prestiżowych nagród za osiągnięcia naukowe i wdrożeniowe.   

 

 

 

 17.png

OnlyBio.life S.A. - jest biotechnologiczną firmą badawczo-wdrożeniową, która oferuje ekologiczne kosmetyki dla dzieci i dorosłych oraz środki czystości składające się przynajmniej w 99% z surowców pochodzenia naturalnego.

W portfolio OnlyBio.life S.A. znajdują się dwie marki: OnlyBio – produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia, a także OnlyEco – oferująca ekologiczne środki czystości.

Produkty OnlyBio.life S.A. to efekt finalny pracy specjalistów z wieloletnią praktyką w tworzeniu kosmetyków i środków czystości. Doświadczenie związane z produkcją tradycyjnych kosmetyków i chemii gospodarczej oraz wiedza na temat ich negatywnego wpływu na zdrowie i naturę sprawiają, że OnlyBio.life S.A. z pełną świadomością oferuje konsumentom wyroby przyjazne środowisku oraz bezpieczne dla użytkowników.  

 

  

11.jpg

Dr inż. Iwona Białas

Doktor inżynier chemii, specjalistka toksykologii z wieloletnim doświadczeniem w branży kosmetycznej. Safety assessor, szkoleniowiec, wykładowca akademicki z zakresu chemii i toksykologii kosmetycznej. Od 2013, jako założycielka CosmetoSAFE Consulting, wspiera firmy kosmetyczne w bezpiecznym wprowadzaniu produktów do obrotu na rynki europejskie. Od 2018 posiada tytuł German Society for Scientific and Applied Cosmetics (DGK) Safety Assessor. Aktywny członek grup roboczych organizacji branżowych: Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego i Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego oraz Detergentowego. Członek Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego.

 

 

 

12.jpg

CosmetoSAFE Consulting jest prężenie działającą od 2013 roku firmą doradczą świadczącą usługi w zakresie szeroko pojętych wymagań związanych z wprowadzeniem kosmetyków do obrotu. Naszym głównym zakresem usług jest ocena bezpieczeństwa kosmetyków; poza tym pomagamy w kwestii zgodności produktu z aktualną legislacją i praktykami rynkowymi, doradzamy i przeprowadzamy badania kosmetyków, pomagamy w tworzeniu komunikacji produktowej.

 

18.jpg

dr n. biol. Piotr Nowaczyk

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Stypendysta Instytutu Pasteura w Brukseli. Organizator i wykładowca szkoleń m.in. z zakresu mikrobiologii kosmetyków. Autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych, szczególnie w czasopismach polskich i zagranicznych, w tym dotyczących mikrobiologii kosmetyków, kontroli jakości i kosmetologii. Członkostwa: Polskie Towarzystwo Mikrobiologów, Rada Programowa kwartalnika Świat Przemysłu Kosmetycznego, Polski Komitet Normalizacyjny (KT 201), Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Właściciel „dr Nowaczyk Laboratorium Badań Kosmetyków Sp. z o.o.”.

 

 

19.jpg

dr Nowaczyk Centrum Badań i Innowacji Sp. z o.o. sp.k prowadzi badania na potrzeby przemysłu kosmetycznego i detergentowego. Stawia na innowacje i nowatorskie metody, dzięki czemu oszczędzany jest czas i pieniądze. Jednocześnie oferuje najwyższą jakość opartą na wiedzy i doświadczeniu. Laboratorium jest wiarygodnym partnerem producentów i importerów kosmetyków, produktów higieniczno - opatrunkowych, a także wyrobów chemii gospodarczej. Oferuje szeroki zakres badań oraz usługi doradczo – szkoleniowe.

 

 

 

 20.jpg

dr inż. Magdalena Garbolińska

Dyrektor Laboratorium Kosmetycznego w firmie GBA POLSKA Sp. z o.o. Member of GBA GROUP, europejskiej sieci laboratoriów badawczych. Mikrobiolog z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zapewnienia i kontroli jakości, w szczególności kontroli mikrobiologicznej kosmetyków. Od ponad 15 lat związana z branżą kosmetyczną w szczególności w obszarze badań laboratoryjnych oraz standardów jakościowych. Posiada wieloletnie doświadczenie i uprawnienia we wdrażaniu, nadzorowaniu i przeprowadzaniu audytów z zakresu systemów jakościowych opartych na wymaganiach norm: ISO 22716, ISO 9001, ISO 17025, ISO 17043, ISO 22000/HACCP oraz standardów jakościowych BRC i IFS z obszaru food oraz non food. Od wielu lat członek grup roboczych przy Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego i Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego a także członek komitetów technicznych PKN: KT 3, KT 6, KT 235, KT 310 oraz KT 334. Autorka opracowań artykułów branżowych a także doświadczony prelegent i szkoleniowiec z zakresu systemów jakościowych, legislacji, GMP i GHP, metodologii badawczych oraz mikrobiologii przemysłowej. Wieloletni wykładowca na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia.

 

 

 21.png

GBA GROUP - założona w 1989 roku, łączy sieć dynamicznych przedsiębiorstw świadczących usługi w zakresie analiz laboratoryjnych i pokrewnych usług dla klientów w czterech głównych sektorach: spożywczym, środowiskowym, farmaceutycznym i kosmetycznym. Każdy z oddziałów GBA GROUP jest znany na rynku z dostarczania rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów. Pracownicy GBA GROUP koncentrują się na zapewnieniu wysokiej jakości usług poprzez intensywną komunikację z klientami. GBA GROUP to analizy i usługi analityczne w zakresie żywności, środowiska, farmaceutyków i kosmetyków.

 

 

22.jpg

Łukasz Wycisło

Prezes zarządu i właściciel firmy NanoTech Sp. z o.o. wyłączny dystrybutor marki HAMATRIX® w Polsce.

Związany z marką HAMATRIX® w Polsce od samego początku. Jest fundatorem, założycielem i prezesem spółki NanoTech, która cztery lata temu podpisała z Rosyjską firmą HAMATRIX umowę zapewniającą jego mu dostęp do technologii leżącej u podstaw produkcji bioskóry HAMATRIX®.

Przez cztery ostatnie lata blisko współpracując z HAMATRIX ma wpływ na kształt i kierunki rozwoju tej marki.
Dzięki szkoleniom w HAMATRIX® i kilkuletniemu doświadczeniu w analizie wskazań i uzyskiwanych efektów po zastosowaniu preparatów HAMATRIX® jest najlepszym fachowcem w tym zakresie na terenie Polski. Bezustannie się szkoli i dokształca pogłębiając swą wiedzę z zakresu biotechnologii, którą można zastosować w kosmetologii.

 

 

23.png

Firma „HYAMATRIX” jest znana jako twórca BIOSKÓRY HYAMATRIX®, którą wykorzystuje się w kombustiologii, chirurgii, dermatologii i kosmetologii na całym świecie. Unikalne właściwości BIOSKÓRY stały się podstawą dla stworzenia profesjonalnej i domowej linii preparatów kosmetycznych HYAMATRIX®.

Preparaty kosmetyczne HYAMATRIX® są kompozycją pierwotnych związków biologicznie czynnych wytwarzanych na podstawie destrukturyzowanego kwasu hialuronowego, oraz peptydów macierzowych HYAMATRIX®.
Nowością firmy HAMATRIX® jest zabieg - HialuronoPlastyka bezinwazyjna.

HialuronoPlastyka to perfekcyjny duet dwóch składników, nanodestukturyzowanego kwasu hialuronowego i kompleksu peptydów macierzowych HYAMATRIX®, który dał nowe możliwości w nieinwazyjnej biorewitalizacji skóry.

Maleńka nanocząsteczka kwasu hialuronowego bez problemu przedostaje się przez barierę naskórka do głębszych warstw skóry. Sam kwas hialuronowy pozostaje w skórze krótko ponieważ podlega rozkładowi przez enzym hialuronidazę i tu jest właśnie moment dla działania peptydu macierzowego HYAMATRIX®. Rolą jego jest połączenie drobnych nanocząsteczek kwasu hialuronowego w makrocząsteczki o większych rozmiarach i zatrzymanie go na dłużej dzięki mechanizmowi blokady hialuronidazy.

Bezwzględną zaletą zabiegów HYAMATRIX® jest nieinwazyjność. Wszystkie zabiegi są bardzo przyjemne i całkowicie bezbolesne. Na uwagę zasługuje również fakt, że nie ma okresu rekonwalescencji pozabiegowej.

Poza linią preparatów dla profesjonalistów HYAMATRIX® posiada również preparaty do pielęgnacji domowej linii HYAMATRIX® HomeCare

 

 

26.jpg

dr inż. Monika Partyka

MBA Chemik, analityk, praktyk z obszaru badań i analiz laboratoryjnych. Specjalistka z zakresu ochrony środowiska, analizy żywności, suplementów diety, kosmetyków, produktów zielarskich oraz farmaceutyków i bezpieczeństwa tych produktów; z praktycznym doświadczeniem w opracowywaniu nowych metodyk badawczych, ich wdrażaniu do praktyki laboratoryjnej, zasad walidacji i transferu oraz szacowania niepewności. Na co dzień porusza się po laboratorium stykając się zarówno z nowoczesnymi technikami chromatograficznymi, spektrometrycznymi i spektrofotometrycznymi, jak i klasycznymi rozwiązaniami, wykorzystując posiadane narzędzia do założonych zadań, nie ustając w odpowiadaniu na pytania i rozwiązywaniu problemów.

W pracy zawodowej skuteczna pasjonatka wykorzystania systemów jakości jako faktycznego narzędzia zarządzania, zwinnie poruszająca się po meandrach wymagań akredytacyjnych (krajowych i międzynarodowych). Codziennie podkreśla, że w laboratorium konieczna jest determinacja w dążeniu do celu, innowacyjność, kreatywność i krytyczne myślenie oraz ciągłe podnoszenie kompetencji.

W międzynarodowym laboratorium i2 Analytical Limited, pracuje w oddziale w Rudzie Śląskiej na stanowisku Dyrektora ds. Wdrożeń i Rozwoju (R&D Director).

 

 

 

27.jpg

i2 Analytical Ltd. Sp. z o.o. - Oddział w Polsce jest niezależnym laboratorium badawczym, oferującym szeroki zakres fizyko-chemicznych badań środowiska (wody, grunty, powietrze), artykułów rolno-spożywczych i codziennego użytku, w tym również suplementów diety oraz żywności wzbogaconej i kosmetyków, a także szerokiego zakresu analiz geotechnicznych oraz obecności i zawartości azbestu.

Badania wykonywane są przy użyciu zarówno klasycznych, jak i najnowocześniejszych technik laboratoryjnych, oparte o wytyczne norm branżowych, zarówno polskich, jak i międzynarodowych. Laboratorium w Rudzie Śląskiej wyposażone jest w szereg nowoczesnych, w większości zautomatyzowanych, urządzeń analitycznych, będąc największym laboratorium analitycznym w województwie śląskim.

Kompetencje Zespołu i jakość wykonywanych analiz potwierdzone są certyfikatem akredytacji, wydanym przez UKAS (United Kingdom Accreditation Service), będącym odpowiednikiem Polskiego Centrum Akredytacji, a interdyscyplinarność i zaangażowanie Zespołu Analityków umożliwia wykonanie najtrudniejszych analiz w oczekiwanym przez Klienta terminie.

 

 

Agata Lisowska

Starszy Menedżer Działu Rozwoju Jakości i Kontroli Marki Własnej w Biedronce Technolog kosmetyków i produktów chemii gospodarczej. Od blisko 16 lat jest odpowiedzialna za rozwój jakości produktów marki własnej w sieci sklepów Biedronka. Absolwentka Technologii Chemicznej na Politechnice Radomskiej oraz studiów podyplomowych Menedżer Jakości w Szkole Głównej Handlowej.

 

 

 

Jerónimo Martins SGPS, S.A. - jest częścią międzynarodowej grupy wywodzącej się z Portugalii będące właścicielem, oprócz Biedronki, również sieci drogerii Hebe. Właścicielem sieci jest Jerónimo Martins Spółka Akcyjna będąca własnością Grupy Jerónimo Martins z siedzibą w Portugalii

 

  

Mgr inż. Katarzyna Flis

Absolwentka Politechniki Radomskiej na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Towaroznastwa o specjalności Technologia produkcji leków oraz Technologia Produkcji Kosmetyków. Wieloletni Technolog chemicznym, specjalista produkcji leków oraz kosmetyków, ekspert rejestracji produktów leczniczych w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Safety Assessor. Uczestnik licznych projektów badawczo-rozwojowych realizowanych w Katedrze Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Właścicielka brandu Le Coeur- naturalne dermokosmetyki i założycielka Le Coeur Cosmetic Solutions

 

 

 

Le Coeur - naturalne dermokosmetyki i założycielka Le Coeur Cosmetic Solutions – firma zajmująca się tworzeniem i wprowadzaniem kosmetyków na rynek. Od lat aktywnie współpracuje z przemysłem oraz jednostkami naukowymi m.in. z Wyższą Szkołą Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

 

 

Iwona Kowalczyk

obecnie Senior Brand Manager & Senior Key Account Manager w Miraculum. Od ponad 15 lat związana z sektorem marketingowym. Posiada ponad sześcioletnie doświadczenie w sektorze branży kosmetycznej. Pracowała dla Laboratorium Kosmetycznego AVA, Inter-Vion SA, czy Dax Cosmetics Sp. z o. o.

 

 

 

 

 

Miraculum S.A

polska firma kosmetyczna, która konsekwentnie buduje swoją pozycje rynkową przy zachowaniu szacunku do swej tradycji i bogatej historii sięgającej lat 20. ubiegłego wieku. Firma istnieje na rynku od 1924 roku. Na przestrzeni lat Miraculum przeszło spektakularne przeobrażenie, stając się jednym z głównych graczy na polskim rynku kosmetycznym. Działalność Spółki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży znanych z wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu, stosując przy tym własne, oryginalne receptury. Spółka skupia w swoim portfolio 10 marek: Miraculum, Być Może, Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin. Miraculum to najstarsza polska firma kosmetyczna, która od początku istnienia stawia na własne, oryginalne receptury oraz opakowania, opracowywane zgodnie z najnowszymi trendami światowymi. Firmę od zawsze cechowały szybka i elastyczna reakcja na zmiany rynkowe oraz potrzeby klientów co stymulowało ją do sukcesywnego postępu. U jego podstaw stoi stale pogłębiana wiedza, doświadczenie oraz niezliczone godziny spędzone przez naukowców w nowoczesnym Laboratorium Miraculum o ogromnej tradycji. Tak powstała szeroka gama produktów o pionierskich recepturach, które przenoszą pielęgnację skóry na nowy, wyższy poziom. Najważniejsze wartości, którymi kieruje się firma Miraculum są niezmienne od początku jej istnienia. Troska o zadowolenie klientów i dostarczenie im bezpiecznych produktów najwyższej jakości oto cele, które firma stawia sobie na pierwszym miejscu. Jednocześnie, jako organizacja, przykładamy dużą wagę do etyki biznesu oraz staramy się działać na rzecz społeczności.

 

 

Marta Majszyk-Świątek

Z wykształcenia i pasji kosmetolog, biolog analityczny oraz technolog produkcji kosmetyków. Czynny Safety Assessor i konsultant ds. bezpieczeństwa kosmetyków. Wykładowca i szkoleniowiec. Doktorantka na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. W pracy zawodowej łączy te wszystkie dziedziny. Jako kosmetolog stawia na holistyczne podejście i szukanie przyczyn problemu, nie samo działanie na skutek. Wspiera dążenie do pięknej skóry, ale i zdrowego ciała. Jako Technolog i Safety Assessor tworzy innowacyjne receptury dbając o bezpieczeństwo ludzi i środowiska. Jako wykładowca stara się zarażać studentów swoją pasją do nauki. Działa aktywnie w sieci jako @kosmetolog.technolog dzieląc się swoją wiedzą. Uczestniczka wielu kursów, szkoleń. Prelegentka na wielu konferencjach. Absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Oprócz Partnerstwa i członkostwa w Radzie Pracodawców, Pani Marta Majszyk-Świątek będzie instruktorem praktycznego przygotowania zawodowego WSIIZ.

 

 

LABORATORIUM KOSMETOLOGA to połączenia gabinetu z laboratorium. To tutaj dzieją się niesamowite rzeczy ze skórą klientów, ale także powstają nowe receptury, Raporty Oceny Bezpieczeństwa czy wdrażane są nowe produkty kosmetyczne na rynek. To miejsce, gdzie jakość i najwyższe standardy są najważniejsze. Holistyczne i indywidualne podejście do każdego klienta to podstawa tego miejsca. Gabinet specjalizuje się w zabiegach związanych z kompleksowymi, autorskimi terapiami skór problematycznych, elementami medycyny estetycznej, pracy nad oprawą oka. Część laboratoryjna opiera się za to na tworzeniu i wdrażaniu nowych produktów, tworzeniu Raportów Oceny Bezpieczeństwa, konsultacjami związanymi z produkcją kosmetyków.

 

 

3.jpg 

Larysa Dysput – Goławska

Bazują na autorskich formulacjach, a niektóre linie tworzone są we współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi. Marka zdecydowanie chce wykorzystywać to, co najlepsze w naturze, ale łączyć to z możliwościami współczesnej biotechnologii, gwarantującej wysoką skuteczność i przyjemność stosowania produktów. Obecnie w ofercie marki jest wyjątkowo szeroka gama produktów. Nie oznacza to jednak przesadnego nakręcenia karuzeli nowości. W tej kwestii zdecydowanie AVA stawia na jakość, nie ilość.

 

 

4jpg.jpg

   

38.jpg

Wanda Stypułkowska

Z branżą kosmetyczną i jednocześnie z MPS International związana od 1 marca 1993 roku. Początkowo zajmowała się wdrożeniem do sprzedaży i sprzedażą wyrobów z zakresu chemii gospodarczej i kosmetyków. Przez lata awansowała na wyższe stanowiska, by w 2006 roku objąć funkcję prezesa Zarządu MPS International. W 2014 roku zrealizowała transakcję wykupu menedżerskiego od dotychczasowych właścicieli 100% udziałów w firmie. Firma stale się rozwija, każdego roku zwiększając zatrudnienie (dziś to ok. 350 osób) i zdobywając coraz to nowe rynki. Jakość obsługi i zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w procesie produkcji doceniają właściciele marek kosmetycznych z Polski i Europy, między innymi ze Szwecji, Wielkiej Brytanii, krajów Beneluksu i Niemiec. Śmiało można stwierdzić, że kosmetyki produkowane w MPS International znajdują się w łazienkach większości z nas. Wanda Stypułkowska była przewodniczącą Rady Nadzorczej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, a od 2017 roku pełni funkcję prezesa tej organizacji (obecnie drugą kadencję). W 2019 roku została powołana w skład Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, gdzie jest jednym z dwojga reprezentantów polskiej branży kosmetycznej. MPS International jest firmą zrzeszoną m.in. w Północnej Izbie Gospodarczej. Chętnie wspiera działalność organizacji charytatywnych, głównie koszalińskiej Fundacji „Zdążyć z Miłością”, pomagającej samotnym matkom, oraz ogólnopolskiej „Piękniejsze Życie”, mającej pod opieką panie chorujące na raka. Jest też miłośniczką sztuki. Sama chętnie powiększa swoją kolekcję obrazów, ale też przyklasnęła pomysłowi otwarcia przy MPS International galerii. Dzięki temu z pracami polskich artystów każdego dnia obcuje 350 pracowników firmy.

 

 

 

39.jpg

MPS International Sp. z o.o. to firma, która powstała w Szwecji w latach 70. XX wieku, głównie koncentrując się na produkcji butelek plastikowych. W 1991 r. przedsiębiorstwo zostało przeniesione i zarejestrowane w Polsce. Od tego czasu rozwija się, realizując usługi w zakresie kontraktowej produkcji kosmetyków, butelek oraz środków czystości. Firma oferuje kompleksową obsługę klientów – od pomysłu do dostarczenia gotowego wyrobu: tworzy nowe receptury, przeprowadza niezbędne testy (posiada własne laboratoria), przygotowuje dokumentację wyrobu, wspiera w zakresie doboru opakowania, uwzględniając również możliwość produkcji opakowania (butelki) w swoim zakładzie, kupuje materiały, produkuje i magazynuje.

 

  

Grzegorz Sienkiewicz

Dyrektor Zarządzający i Współwłaściciel firmy 4 Szpaki. Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku. Uczestnik wielu kursów i szkoleń rozwijających umiejętności menadżerskie, biznesowe i społeczne (m.in. ICAN Institute). Ponad 17-letnie doświadczenie w zarządzaniu firmami, doradztwie spółkom w zakresie zarządzania, handlu i marketingu. Uczestnik wielu projektów usprawniających procesy produkcyjne, organizacyjne i związane z wdrażaniem nowych systemów w firmach oraz wprowadzaniem innowacyjnych produktów na rynek. Odpowiedzialny za aplikowanie, realizację i rozliczanie ponad 15 projektów inwestycyjnych, badawczych i szkoleniowych realizowanych w ramach dotacji z funduszy UE regionalnych i krajowych. Prywatnie pasjonat kultury hiszpańskiej oraz zapalony amator tenisa :P

 

 

 

39.jpg

Mydlarnia Cztery Szpaki to producent kosmetyków naturalnych, a zarazem rodzinna firma, w której głównym celem jest tworzenie prostych, funkcjonalnych produktów do pielęgnacji opartych na naturalnych surowcach. Eksperci z mydlarni doskonale wiedzą, że kosmetyki mogą działać świetnie bez dodatku niezdrowej chemii, dlatego nie ma i nie będzie jej w produkowanych kosmetykach. Mimo że rośniemy i rozwijamy się coraz prężniej, a Szpaków na pokładzie jest już znacznie więcej niż tylko cztery - ta zasada wciąż pozostaje nadrzędna.

W ofercie mydlarni znajdują się m.in. naturalne mydła (spośród których warto wyróżnić np. mydło dziegciowe lub mydło węglowe), szampon do włosów w kostce, naturalne serum do włosów w trzech rodzajach, wygładzające naturalne serum do twarzy, dezodoranty w kremie; naturalne olejki do ciała, naturalne masła do ciała (w tym niezrównane masło shea) i naturalne peelingi, kule kąpielowe czy naturalne hydrolaty. Do ich produkcji używane są nierafinowane, zimnotłoczone oleje roślinne, naturalne olejki eteryczne, ekstrakty, glinki, zioła czy maceraty najwyższej jakości. Dzięki temu naturalne kosmetyki [Mydlarni Cztery Szpaki] pielęgnują skórę; działają ujędrniająco, zmiękczająco i odżywczo. Z kolei naturalne kosmetyki do włosów (w tym kultowy szampon w kostce) sprawiają, że z dnia na dzień stają się one mocniejsze, gęstsze, błyszczące i nabierają ekstra objętości.

 

  

32.jpg

Joanna Mazur-Niedziela

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku filologia angielska oraz podyplomowego studium przekładu przy Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2010 roku związana była z branżą świadczącą usługi dla przemysłu produkcyjnego oraz pracowała w obszarze planowania produkcji w łańcuchu dostaw w sektorze przemysłowym. W tym czasie zainteresowała się bardzo poważnie naturalną pielęgnacją i zaczęła na własną rękę zgłębiać wiedzę w tym zakresie. W 2019 postanowiła założyć własną manufakturę kosmetyczną. W pracy nad nowym recepturami głównie koncentruję uwagę na surowcach pochodzących z natury oraz na funkcjonalności kosmetyków, które tworzę. Szczególnie fascynuje mnie mydło naturalne oraz jego właściwości i wpływ na kondycję skóry.

 

 

33.jpg

 

 

  

Maciej Siekierski

współzałożyciel i prezes firmy Provital Polska, z wykształcenia chemik i kosmetolog z 25-letnim doświadczeniem w branży surowców kosmetycznych. Prelegent szkoleń z zakresu certyfikacji i standardów dla kosmetyków naturalnych i ekologicznych. Ekspert w dziedzinie naturalnych substancji aktywnych, uczestniczący w pracach koncepcyjnych nad rozwojem nowych surowców pochodzenia roślinnego.

 

 

Provital Polska sp. z o. o. jest wiodącym dostawcą naturalnych substancji aktywnych na rynkach siedmiu krajów Europy Środkowo-Wschodniej i oddziałem dystrybucyjnym hiszpańskiej firmy Provital S.A., która od ponad 40 lat specjalizuje się w rozwoju i produkcji surowców kosmetycznych pochodzenia roślinnego. Słynące z wysokiej jakości oraz innowacyjności składniki aktywne Provital łączą najnowsze osiągnięcia naukowe i nowoczesne technologie z bogactwem natury i szacunkiem dla przyrody.

 

34.jpg

dr inż. Jolanta Janiszewska

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej imienia Profesora Ignacego Mościckiego

Lider Grupy Badawczej Farmacji, Chemii Kosmetycznej i Biotechnologii

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, kierunku Technologia Chemiczna. Stopień doktora uzyskała, broniąc z wyróżnieniem rozprawę doktorską, dotyczącą syntezy nowych substancji o działaniu przeciwdrobnoustrojowym.

Doświadczenie zawodowe:

Współautorka 38 publikacji naukowych oraz 11 patentów i zgłoszeń patentowych. Wyróżniona 18 nagrodami krajowymi i zagranicznymi, 4 nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Nagrodą Specjalną Prezesa Urzędu Patentowego RP, Nagrodą im. dr L. Rajchmana I stopnia przyznaną przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego oraz Medalem Honorowym Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów im. Tadeusza Sendzimira.

Realizuje projekty dotyczące substancji biologicznie czynnych, profilowania aktywności biologicznej procesami biotechnologicznymi, izolowania składników o aktywności kosmetycznej i farmaceutycznej. Skutecznie łączy wyniki badań naukowych z praktyką przemysłową. Uczestniczy w opracowywaniu strategii rozwoju nowych produktów dla sektora life science. W okresie ostatnich 6 lat kierownik 21 projektów z dofinansowaniem unijnym oraz 26 komercyjnych umów z przemysłem. Współautorka 78 skomercjalizowanych produktów chemii gospodarczej, kosmetyków, suplementów diety i wyrobów medycznych.

Z ramienia Ł-IChP aktywnie uczestniczy w pracach Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, opiniuje projekty Norm Polskich i Międzynarodowych oraz inne dokumenty Normalizacyjne.

 

 

35.jpg

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej imienia Profesora Ignacego Mościckiego to instytut badawczy o 100-letniej tradycji, spadkobierca Spółki METAN i Chemicznego Instytutu Badawczego, utworzonych w 1916 r. we Lwowie z inicjatywy profesora Ignacego Mościckiego. W 2020 r. do Łukasiewicz – Instytutu Chemii Przemysłowej zostały włączone należące do Sieci Badawczej Łukasiewicz: Instytut Farmaceutyczny oraz Instytut Biotechnologii i Antybiotyków. Połączenie Instytutów wzmocniło kompetencje farmaceutyczno-chemiczne Łukasiewicza, umożliwiając realizację interdyscyplinarnych projektów rozwojowych, strategicznych dla polskiej gospodarki.

Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej to wiodący instytut badawczy w Polsce w obszarze badań stosowanych i rozwojowych z zakresu chemii, technologii chemicznej oraz farmacji i biotechnologii. Dorobek instytutu obejmuje ponad 2000 patentów, setki oryginalnych opracowań technologicznych i aparaturowych zastosowanych na skalę przemysłową w kraju i za granicą.

 

dr hab. Iwona Szwach

Dyrektor Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia". Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Posiada stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych nadany uchwałą Rady Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Ukończyła wiele szkoleń i kursów w zakresie zarządzania procesowego i systemów zarządzania jakością. Doświadczenie zawodowe w zakresie kierowania działalnością badawczą i naukową oraz w zarządzaniu zdobywała w instytucie, przechodząc kolejne szczeble kariery od kierownika: zespołu badawczego, laboratorium akredytowanego, zakładu analitycznego, zastępcy dyrektora ds. badawczych a następnie naukowych. W latach 2011 – 2019 była członkiem Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych, Członkiem Zespołu Specjalistycznego ds. Oceny Wniosków o finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej stanowiącej dużą infrastrukturę badawczą oraz inwestycji budowlanych służących potrzebom badań naukowych lub prac rozwojowych. Była członkiem Rad Naukowych: ICSO „Blachownia” i Instytutu Włókiennictwa. Aktualnie jest v-ce przewodniczącą Rady Naukowej Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska PAN, Członkiem Europejskiego Komitetu ds. Normalizacji CEN/TC19/WG33, ekspertem NOT. Jest współautorem 27 publikacji, 51 referatów, 6 wdrożeń i 69 sprawozdań.

  

 

 

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" (Łukasiewicz - ICSO "Blachownia") jest jednostką badawczą sektora chemii organicznej. Od 1952r. Instytut jest sprawdzonym partnerem krajowych i zagranicznych kontrahentów w zakresie opracowywania, wdrażania i doskonalenia technologii chemicznych, produkcji oraz sprzedaży produktów branżowych. Prowadzi badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk chemicznych. Wdraża wyniki badań do praktyki przemysłowej oraz wykonuje badania i analizy chemiczne. Potwierdzeniem kompetencji Instytutu są liczne publikacje, patenty i wdrożenia, a także posiadany Certyfikat Dobrej Praktyki Laboratoryjnej nr 29/2021/DPL. Osiągnięcia Instytutu obejmują: 895 technologii wdrożonych do przemysłu, 1741 uzyskanych patentów, w tym 59 za granicą, 2178 prac opublikowanych w kraju i za granicą, 1877 zaprezentowanych referatów, komunikatów i posterów, 14 zawartych kontraktów na sprzedaż technologii za granicę. Instytut dysponuje nowoczesną aparaturą pomiarowo-badawczą, co pozwala kompleksowo świadczyć usługi: badawcze, analityczne, doradcze i projektowe oraz wykonywać usługi z zakresu informacji naukowo-technicznej. Łukasiewicz - ICSO „Blachownia" współpracuje z organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Współdziała w konsorcjach naukowo-przemysłowych, w sieciach naukowych i platformach technologicznych.

 

dr Katarzyna Tyśkiewicz

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych, Kierownik Grupy Badawczej Ekstrakcja Nadkrytyczna, Absolwentka Wydziału Chemicznego Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie, kierunku Chemia Środków Bioaktywnych i Kosmetycznych. Realizowała pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie w naukach farmaceutycznych w obszarze separacji związków biologicznie aktywnych.

Autor i współautor wielu artykułów naukowych oraz wystąpień na konferencjach naukowych, a także zgłoszeń patentowych. Odbywała staże naukowe w Niemczech oraz Belgii. Jest przedstawicielem Instytutu w Grupie Badawczej Zdrowie w Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Realizuje projekty badawcze krajowe i zagraniczne bazujące na ekstraktach roślinnych pozyskiwanych ditlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym w zakresie opracowywania nowych lub/i modyfikacji obecnych technologii żywności, kosmetyków oraz suplementów diety we współpracy z parterami biznesowymi.

  

 

 

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych (Łukasiewicz – INS) jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz, która jest trzecią co do wielkości Siecią Badawczą w Europie. Łukasiewicz – INS jest jednym z wiodących polskich instytutów badawczych o bogatym doświadczeniu w dziedzinie ekstrakcji płynami w stanie nadkrytycznym. Łukasiewicz – INS prowadzi m. in. prace B+R w zakresie nauk chemicznych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień inżynierii chemicznej. Zakres działalności Łukasiewicz – INS dotyczy bezpośrednio badań naukowych w obszarze ekstrakcji nadkrytycznej, nawozów, materiałów biodegradowalnych, katalizatorów oraz technologii azotowych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych to największy i najstarszy ośrodek w Polsce w obszarze ekstrakcji surowców roślinnych nadkrytycznym ditlenkiem węgla w skali przemysłowej.

  

Aleksander Zuchowski

Od 11 lat związany z branżą farmaceutyczną, a od 6 lat prowadzi własną firmę time4Progress. Manager projektów, Redaktor naczelny czasopism branżowych: LIFE SCIENCE i Czas na Farmację. Przez 4 lata realizował własne prace badawcze oraz zajęcia dydaktyczne.

W latach 2013-2015 Broker Innowacji w wyniku postępowania konkursowego MNiSW zakończonego 2. pozycją w kraju. Ukończył biotechnologię, zarządzanie i inżynierię produkcji, studia podyplomowe: organizacja i zarządzanie uczelnią, farmacja przemysłowa, badania kliniczne produktów leczniczych. Działa projektowo i jest nastawiony na ciągły rozwój.

  

 

 

Time4Progress

Agencja B+R poszerza zasięg produktów i usług dla branż Bio&Pharma&Med poprzez dobrej jakości content marketing, realizuje projekty B+R, inwestycyjne, startupowe (przygotowanie wniosku, realizacjaprojektu), analizuje rynek tworzy hub kooperacji.

Firma dysponuje własnymi czasopismami realizowanymi w partnerstwie ze znaczącymi firmami. LIFE SCIENCE - społeczność ok. 6000 odbiorców: m. in. technolodzy, managerowie projektów, członkowie zarządów i właściciele, Czas na Farmację -- innowacyjne produkty, potencjał farmaceutów i lekarzy (ok. 15 000 odbiorców).

  

 

Katarzyna Stułka

Główny technolog w firmie Yokaba, związana z branżą kosmetyczną od prawie 20 lat. Doświadczenie zawodowe jako technolog zdobywała kolejno w firmach: Vipera Cosmetics, Eveline Cosmetics, Shaniss. Audytor wewnętrzny GMP produktów kosmetycznych wg ISO 22716. Przez ostatnie 7 lat łączyła obowiązki Głównego technologa i Pełnomocnika ds. Jakości w firmie Michel Laboratory. Prywatnie miłośnik literatury, nie tylko naukowej.

Joanna Grzybowska

Prezes Zarządu; Jest pomysłodawczynią i współzałożycielką Yokaba. Związana z branżą „beauty” ponad 20 lat; Doświadczenie branżowe oraz managerskie zdobywała kolejno jako Dyrektor Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia, właściciel sieci salonów kosmetycznych w Krakowie, Dyrektor Regionu w firmie Kabos oraz Dyrektor ds. Sprzedaży firmy Mollon Cosmetics. Paznokcie są jej pasją.

 

 

Yokaba to firma stworzona przez pasjonatów, dla których liczysz się Ty i Twoje potrzeby. To także polska marka kosmetyków opartych na formułach Vegan do profesjonalnej stylizacji paznokci oraz pielęgnacji dłoni i stóp. Dostarcza kompleksową ofertę produktów przebadanych dermatologicznie, o wysokiej zawartości składników pochodzenia naturalnego, bo zdrowie i ekologia są dla Nas najważniejsze. Yokaba wierzy, że dzięki swoim działaniom zwróci uwagę na problemy ekologiczne otoczenia i razem z Ludźmi zbuduje lepszy świat. Yokaba kieruje się wartościami takimi jak wiarygodność, otwartość i odpowiedzialność. Jest zawsze tam, gdzie jej potrzebujesz – od momentu zakupu po obsługę posprzedażową.

 

 

Agnieszka Śliwa

Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Rynku Profesjonalnego marek YONELLE, YONELLE MEDESTHETIC oraz MEDESTELLE. Doświadczony specjalista branży Beauty, od 20 lat z sukcesem rozwija kanał kosmetyki profesjonalnej i detalicznej w Polsce. Laureatka tytułu Efektywny Manager w plebiscycie Businesswoman&Life. Finalistka konkursu Beauty Forum Award 2022 na „Osobowość Roku” w kategorii Business. W trakcie kariery zawodowej tworzyła strategię rozwoju i zarządzała sprzedażą ponad dwudziestu luksusowych marek m.in.: Matis, Sothys, Decleor, Maria Galland, Ingrid Millet czy Carita. Doświadczony trener technik sprzedaży i marketingu. Wykładowca przedmiotu „Marketing i zarządzanie w obrocie wyrobami kosmetycznymi” w WSIIZ w Warszawie. Skuteczny rekruter, który wyszkolił i zaraził swoją pasją do kosmetyki profesjonalnej wielu specjalistów. Hobbystycznie od ponad 15 lat instruktor Nail Design. Wielokrotny Juror Mistrzostw Polski.

 

 
 37.jpg

JM INNOVATIVE COSMETICS SP. Z O.O. - polski producent kosmetyków profesjonalnych oraz luksusowych kosmetyków do pielęgnacji domowej YONELLE, YONELLE MEDESTHETIC i MEDESTELLE.

Firma została wielokrotnie nagrodzona i doceniona za innowacyjność, szybkie, ponadprzeciętne efekty i radykalne działanie przeciwzmarszczkowe.

Założycielki:
Biolog Jolanta Zwolińska i dr nauk chemicznych Małgorzata Chełkowska. Wizjonerki. Autorytety w branży beauty od ponad 30 lat. Laureatki wielu nagród w dziedzinie kosmetologii i biznesu. Połączyło je wspólne zamiłowanie do tworzenia innowacyjnych kosmetyków o ponadprzeciętnej skuteczności. Od prawie 10 lat są właścicielkami i kreatorkami sukcesu prestiżowej marki YONELLE.

Wielką pasją Jolanty Zwolińskiej i Małgorzaty Chełkowskiej jest kosmetyka profesjonalna. W każdej marce, z którą są związane, zajmuje ona bardzo ważne, prestiżowe miejsce. Od lat pasjonują się jej rozwojem i ciągle pojawiającymi się nowymi możliwościami. Jolanta Zwolińska była prekursorką fascynacji kwasami w zabiegach kosmetycznych. To dzięki niej w 1994 roku trafiła do Polski EKSFOLIACJA AHA. Małgorzata Chełkowska, której praca doktorska dotyczyła zagadnień przenikania składników aktywnych przez skórę, jest Członkiem International Association For Applied Corneotherapy i członkiem–założycielem Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów.

W budowie

 

 4

Działalność Rady Pracodawców przy kierunku Chemia ogólna:

 • ROK 2023

RAPORT Z OCENY JAKOŚCI KSZTAŁCENIA NA STUDIACH INŻYNIERSKICH NA KIERUNKU CHEMIA OGÓLNA PROWADZONEGO W WYŻSZEJ SZKOLE INŻYNIERII I ZDROWIA W WARSZAWIE.

Raport znajduje się w zakładce RAPORT 2023 (raport w załączniku).

 

RADA PRACODAWCÓW DLA KIERUNKU
CHEMIA OGÓLNA

   

 

 

5.jpg

 

Tomasz Dawidek

Wieloletni przedstawiciel spółki Alchem Grupa czołowej firm w branży zaopatrzenia laboratoriów w Polsce. W swojej codziennej pracy ściśle współpracuje z przedstawicielami firm i laboratoriów zajmujących się wytwarzaniem m.in. produktów beauty – kosmetyków, którym dostarcza sprzęt i odczynniki chemiczne niezbędne do ich produkcji. Ukończył Wyższą Szkołę Menadżerską w Warszawie i od 15 lat związany jest z branżą laboratoryjną.

 

 

6.jpg

Alchem Grupa Sp. z o.o. jest obecna na rynku od 2001 r. Firma posiada 8 oddziałów na terenie Polski oraz przedstawiciela w Wilnie odpowiedzialnego za Litwę, Łotwę i Estonię. Działalność Alchem Grupa cechuje najwyższa jakość oferowanych produktów i usług. Oferta firmy opiera się na fachowym doradztwie i kompleksowym wyposażeniu całego laboratorium od mebli i sprzętu laboratoryjnego, przez materiały zużywalne i odczynniki chemiczne aż do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń. Współpracujemy z ponad 400 dostawcami, a portfolio produktów obejmuje ponad 20 000 pozycji. Naszymi klientami są placówki naukowe, państwowe instytucje nadzoru, laboratoria przedsiębiorstw komunalnych, laboratoria przemysłowe i medyczne.


Magdalena Sikorska, CEO AR-POL, przedsiębiorczyni, coach, mentor, trener.

Od 2002 roku prowadzi firmę AR-POL zajmującą się dystrybucją kompozycji zapachowych, aromatów spożywczych, surowców kosmetycznych i barwników do włosów.

Karierę rozpoczynała pracując na stanowisku dyrektora do spraw sprzedaży na rynki Europy Centralno-Wschodniej dla jednego z producentów kompozycji zapachowych z siedzibą na Lazurowym Wybrzeżu.

Kompetencje związane z surowcami kosmetycznymi i produktami zapachowymi uzupełniła podczas studiów podyplomowych na Politechnice Łódzkiej z zakresu technologii kosmetyków. Ukończyła Podyplomowe Studia Coachingu i Mentoring na SWPS oraz Akademię Trenera i program Master Business Training u Kamili Rowińskiej.

Regularnie szkoli się u swoich dostawców za granicą oraz uczestniczy w targach międzynarodowych podnosząc swoje kompetencje.

W swojej codziennej pracy, z wielką przyjemnością, dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami zarówno ze swoimi współpracownikami jak i klientami. Wraz ze swoim zespołem pomaga klientom dobrać odpowiedni składnik do receptury tak, aby preparat pachniał, działał i smakował znakomicie.

 

 

 

 

AR-POL Sp. J. to dystrybutor zajmujący się sprzedażą produktów z 4 różnych kategorii:

 • kompozycje zapachowe,
 • aromaty spożywcze,
 • surowce kosmetyczne,
 • oraz olejki eteryczne

Rodzinne przedsiębiorstwo ludzi działających z pasją i nastawieniem na satysfakcję z wspólnie realizowanych celów.

 

 

13.jpg

 

Ewelina Płońska-Stepulak

Właścicielka wydawnictwa EPS Media, redaktor naczelna tytułu „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”.

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej na kierunku Technologia Chemiczna. Ukończyła podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim - Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja prasowa.

Z sektorem mediów związana od 2006 roku.

 

 

EPS Media - to wydawnictwo branżowe, działające na polskim rynku od 2009 roku. Portfolio wydawnicze obejmuje: dwa tytuły branżowe „Chemia i Biznes” oraz „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”, portal www.chemiaibiznes.com.pl oraz organizację konferencji branżowych (m.in. Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej, czy Konferencję Przemysłu Chemii Budowlanej).

„Chemia i Biznes” to dwumiesięcznik biznesowo-gospodarczy, stworzony z myślą o firmach poszukujących rzetelnej, aktualnej i profesjonalnie przygotowanej informacji na temat rynku chemicznego i sektorów powiązanych. "Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" to kwartalnik biznesowo-informacyjny z zakresu przemysłu kosmetycznego i środków czystości. Poprzez czasopisma czytelnicy są informowani o sytuacji na rynku chemicznym, chemii gospodarczej i kosmetycznym: trendach, tendencjach, perspektywach. Czytelnikami są poszukujący dostawców lub odbiorców usług i produktów, pracownicy firm produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych, w tym kadra zarządzająca, pracownicy działów marketingu i sprzedaży, działów R&D oraz wszyscy zainteresowani przekrojowymi wiadomościami z rynku.

Na portalu www.chemiaibiznes.com.pl prezentowane są najważniejsze wiadomości dotyczące polskiego i światowego przemysłu chemicznego oraz branż powiązanych. Przedstawiane są najnowsze trendy wpływające na kształt branży chemicznej, zmiany w legislacji krajowej i europejskiej oraz informacje związane z aktywnością polskich i zagranicznych firm tworzących rynek. Dotyczą one m.in. realizacji planów inwestycyjnych, nowości produktowych, konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw oraz perspektyw ich dalszego rozwoju, zmieniających się cen surowców, a także wpływu branży chemicznej na kształt całej gospodarki oraz wpływów rozmaitych czynników na stan branży.

 

 

 

 

26.jpg

 

dr inż. Monika Partyka

MBA Chemik, analityk, praktyk z obszaru badań i analiz laboratoryjnych. Specjalistka z zakresu ochrony środowiska, analizy żywności, suplementów diety, kosmetyków, produktów zielarskich oraz farmaceutyków i bezpieczeństwa tych produktów; z praktycznym doświadczeniem w opracowywaniu nowych metodyk badawczych, ich wdrażaniu do praktyki laboratoryjnej, zasad walidacji i transferu oraz szacowania niepewności. Na co dzień porusza się po laboratorium stykając się zarówno z nowoczesnymi technikami chromatograficznymi, spektrometrycznymi i spektrofotometrycznymi, jak i klasycznymi rozwiązaniami, wykorzystując posiadane narzędzia do założonych zadań, nie ustając w odpowiadaniu na pytania i rozwiązywaniu problemów.

W pracy zawodowej skuteczna pasjonatka wykorzystania systemów jakości jako faktycznego narzędzia zarządzania, zwinnie poruszająca się po meandrach wymagań akredytacyjnych (krajowych i międzynarodowych). Codziennie podkreśla, że w laboratorium konieczna jest determinacja w dążeniu do celu, innowacyjność, kreatywność i krytyczne myślenie oraz ciągłe podnoszenie kompetencji.

W międzynarodowym laboratorium i2 Analytical Limited, pracuje w oddziale w Rudzie Śląskiej na stanowisku Dyrektora ds. Wdrożeń i Rozwoju (R&D Director).

 

 

 

27.jpg

i2 Analytical Ltd. Sp. z o.o. - Oddział w Polsce jest niezależnym laboratorium badawczym, oferującym szeroki zakres fizyko-chemicznych badań środowiska (wody, grunty, powietrze), artykułów rolno-spożywczych i codziennego użytku, w tym również suplementów diety oraz żywności wzbogaconej i kosmetyków, a także szerokiego zakresu analiz geotechnicznych oraz obecności i zawartości azbestu.

Badania wykonywane są przy użyciu zarówno klasycznych, jak i najnowocześniejszych technik laboratoryjnych, oparte o wytyczne norm branżowych, zarówno polskich, jak i międzynarodowych. Laboratorium w Rudzie Śląskiej wyposażone jest w szereg nowoczesnych, w większości zautomatyzowanych, urządzeń analitycznych, będąc największym laboratorium analitycznym w województwie śląskim.

Kompetencje Zespołu i jakość wykonywanych analiz potwierdzone są certyfikatem akredytacji, wydanym przez UKAS (United Kingdom Accreditation Service), będącym odpowiednikiem Polskiego Centrum Akredytacji, a interdyscyplinarność i zaangażowanie Zespołu Analityków umożliwia wykonanie najtrudniejszych analiz w oczekiwanym przez Klienta terminie.

 

 

 

Łukasz Miernik

W MPR Labs odpowiada za kontakt z jednostkami naukowymi oraz poszukiwaniem nowych partnerów biznesowych. Główne zadania polegają na dopilnowaniu, aby klienci MPR labs zawsze byli profesjonalnie obsłużeni, otrzymali natychmiastową odpowiedź oraz, aby wszystkie raporty były przekazywane na czas.

Od początku kariery zawodowej jestem osobą ściśle związaną z handlem i kontaktami B2B oraz B2C. Posiada wieloletnie doświadczenie w procedowaniu badań komercyjnych i zarządzaniu projektami badawczo-rozwojowymi.

Dewizą jest „Wychodzę z założenia, że rozmowa to klucz do sukcesu.”

 

 

 

Monika Rek

W MPR Labs odpowiada za ocenę bezpieczeństwa produktów kosmetycznych oraz ich wdrożenie na rynek europejski zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Priorytetowym zadaniem jest dopilnowanie, aby produkt klientów MPR labs został dobrze zarejestrowany.

Jestem absolwentką Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w branży kosmetycznej w ocenie bezpieczeństwa produktów kosmetycznych.

Dewizą jest „Pomagam we wprowadzaniu kosmetyków na rynek europejski.” 

 

 

 

 

 

MPR labs to nowoczesne przedsiębiorstwo z sektora usługowego w branży chemii gospodarczej i kosmetycznej. Działania podmiotu polegają na wspieraniu kontrahenta przy wprowadzeniu produktów kosmetycznych na rynek poprzez bogaty zakres usług o charakterze prawnym i naukowym dzięki współpracy z zapleczem wykwalifikowanych naukowców i laboratoriów.

 

 

 

 

Michał Dąbrowski

Absolwent Akademii Podlaskiej w Siedlcach na kierunku Zootechnika oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Żywienie człowieka i ocena żywności. Od 2018 roku zajmuje się badaniami żywności i pasz. Początkowo w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej, gdzie był odpowiedzialny za oznaczanie zawartości substancji niedozwolonych oraz niektórych witamin techniką chromatografii cieczowej. W 2020 roku rozpoczął współpracę z firmą SGS. Nabyte wcześniej umiejętności skutecznie wykorzystuje do opracowywania oraz wdrażania nowych metod analitycznych. Od początku 2022 roku w SGS pełni funkcję specjalisty do spraw sprzedaży.

   

 

 

SGS

jest światowym liderem w dziedzinie kontroli, weryfikacji, testowania i certyfikacji. Jest uznawana za światowy wzorzec w dziedzinie jakości i rzetelności. Prowadzi sieć ponad 2650 oddziałów i laboratoriów na całym świecie, które zatrudniają przeszło 97 000 pracowników. Główne usługi można podzielić na cztery kategorie: Inspekcja: kompleksowy zakres najwyższej jakości usług kontroli i weryfikacji, takich jak kontrola stanu i wagi towarów podczas przeładunku, pomaga nadzorować ilość i jakość, a także sprostać wymaganiom wszelkich istotnych przepisów prawnych obowiazujących na rozmaitych rynkach i w różnych regionach; Testowanie: międzynarodowa sieć placówek badawczych, obsługiwana przez wykwalifikowany i doświadczony personel, pomaga ograniczyć ryzyko, skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek oraz przeprowadzić kontrolę jakości, bezpieczeństwa i wydajności produktu w świetle obowiązujących przepisów prawnych oraz standardów bezpieczeństwa i higieny. Certyfikacja: certyfikacja pozwala wykazać, że oferowane przez klienta produkty, procesy, systemy lub usługi spełniają krajowe i międzynarodowe normy, przepisy oraz standardy określone przez klienta; Weryfikacja: zapewniamy, że produkty i usługi spełniają globalne standardy i lokalne przepisy. Globalna obecność, połączona ze znajomością warunków lokalnych, niezrównanym doświadczeniem i fachową wiedzą, w każdej praktycznie dziedzinie, pozwala firmie SGS objąć cały łańcuch dostaw, od surowców po ostateczną konsumpcję.

 

 

 

dr inż. Ewa Śmigiera

Zastępca Dyrektora ds. Badawczych w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytucie Chemii Przemysłowej imienia Profesora Ignacego Mościckiego w Warszawie. Absolwentka Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, studiów MBA Finance & Technology Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Projektami i Pracami Rozwojowymi w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Doktor nauk technicznych w dyscyplinie technologia chemiczna. Z Łukasiewicz-IChP związana od 25 lat przechodząc różne ścieżki kariery od badawczej, poprzez naukową do menadżerskiej. Członek Rady Nadzorczej w Silikony Polskie sp. z o.o. oraz Przedstawiciel MEiN w Radzie Naukowej Instytutu Technologii Paliw i Energii (dawniej IChPW) w Zabrzu. W latach 2015-2016 Prezes Zarządu w ChemSpin sp. z o.o. spółce utworzonej przez Instytut do komercjalizacji wyników badań powstałych w Instytucie. Interesuje się ponadto zagadnieniami związanymi z transformacją cyfrową, digitalizacją i Przemysłem 4.0, również w aspekcie pozyskania/rozwoju niezbędnych kompetencji zarówno obecnych jak i przyszłych pracowników.

   

 

 

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej imienia Profesora Ignacego Mościckiego

to instytut badawczy o ponad 100-letniej tradycji oferujący nowe technologie i produkty a także optymalizację procesów, m.in. z zakresu chemii, technologii i inżynierii chemicznej, technologii polimerów, biomateriałów, elektrochemii a także farmacji, biotechnologii, dermokosmetyków, wyrobów medycznych i chemii gospodarczej: https://ichp.lukasiewicz.gov.pl/

W budowie