„Jestem bardzo zadowolona z pobytu na Litwie w Klaipeda State University of Applied Sciences, dlatego zachęcam studentów i pracowników Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie do korzystania z wyjazdów w ramach programu Erasmus+ do naszych nadbałtyckich sąsiadów.”

Agnieszka Michalska

Erasmus+ Staff Mobility: Agnieszka Michalska, Klaipedos valstybine kolegija – Klaipeda State University of Applied Sciences, Litwa 

Relacja z mobilności studenta z University of Messina, Włochy

„Dziękuję za niesamowite doświadczenie i za wszelką okazaną pomoc. Mam nadzieję, że wkrótce się ponownie zobaczymy!”

Ludovico Fonti

Erasmus+ Student Mobility: Ludovico Fonti, Università degli Studi di Messina – University of Messina, Mesyna, Włochy

W semestrze zimowym r/a 2019/20 mieliśmy zaszczyt gościć w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie studenta z Università degli Studi di Messina – University of Messina z Włoch. Ludovico Fonti – student dietetyki – rozpoczął swoja mobilność w WSIiZ w październiku 2019, a zakończył, uzyskując bardzo dobre wyniki w nauce, w marcu 2020 roku. W trakcie mobilności Ludovico realizował indywidualnie dla niego przygotowany program studiów w języku angielskim na kierunku Dietetyka, obejmujący m.in. przedmioty takie jak: zdrowie publiczne, pracownia dietetyki i planowania diet w wybranych przypadkach klinicznych, toksykologia i bezpieczeństwo żywienia, nutrigenomika.

Oprócz udziału w indywidualnych zajęciach z wykładowcami mających na celu realizację programu studiów (Learning Agreement), Ludovico uczestniczył również w warsztatach i wydarzeniach edukacyjnych i kulturalnych mających miejsce na Uczelni, imprezach studenckich oraz zwiedzał Warszawę w towarzystwie reprezentanta Uczelni. Ludovico odwiedził Stare Miasto i Zamek Królewski, Muzeum Narodowe, Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Fryderyka Chopina.

1

„Z przyjemnością wrócę tam raz jeszcze.”

Natalia Grzebisz

Erasmus+ Staff Mobility: Natalia Grzebisz, Klaipedos valstybine kolegija – Klaipeda State University of Applied Sciences, Litwa

“To było moje pierwsze doświadczenie w programie ERASMUS. Wygłosiłam wykład w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na temat mezoterapii. Bardzo mnie ucieszyło duże zainteresowanie studentów.

Jestem również bardzo zadowolony ze spotkania z kierownictwem i gościnnymi pracownikami Uczelni. To było bardzo cenne doświadczenie i z przyjemnością poznałam tak miłych kolegów, z którymi mogę utrzymywać kontakt.

Mam nadzieję, że niebawem zobaczę studentów z WSIiZ w ramach wymiany na Łotwie.”

Pani Irena Kermen

Erasmus+ Staff Mobility: Ingrida Fismane, Irena Kermen, Starptautiskā Kosmetoloģijas Koledža – International College of Cosmetology, Ryga, Łotwa

W grudniu  mieliśmy zaszczyt gościć w siedzibie Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie przedstawicieli uczelni Starptautiskā Kosmetoloģijas Koledža – International College of Cosmetology z Łotwy.

W spotkaniu uczestniczyli: Pani Ingrida Fismane oraz Pani Irena Kermen, a ze strony WSIiZ Prorektor ds. nauki dr Monika Sadowska, prof. WSIiZ, Prorektor ds. organizacyjnych i studenckich dr Joanna Klonowska, prof. dr hab. Bogdan Sadowski, Ludovico Fonti – student z wymiany w ramach programu Erasmus+ oraz studenci i pracownicy WSIiZ.