Dla kierunku CHEMIA KOSMETYCZNA

Członkowie dla kierunku CHEMIA KOSMETYCZNA

 

Przewodniczący Rady Pracodawców dla kierunku chemia kosmetyczna:

BELNEA

 

Doktor Piotr Koziej - doktor nauk farmaceutycznych, który w 2003 roku jako pierwszy Polak na świecie, uzyskał tytuł Safety Assessora, czyli toksykologa. Autor  8 wynalazków z dziedziny kosmetologii oraz chemii aminokwasów zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym RP, a także biegły sądowy Sądu Okręgowego w Warszawie w dziedzinie toksykologii produktów kosmetycznych. To człowiek, który potrafi przełożyć swoją wiedzę teoretyczną i merytoryczną, popartą ponad czterdziestoletnim doświadczeniem, bezpośrednio na praktykę technologii i dostosowanie do trendów światowych branży kosmetycznej. Jako farmaceuta cechuje się niezwykłą dbałością o detale, precyzja wykonania oraz doskonała orientacja w najbardziej aktualnych ustaleniach naukowych dotyczących budowy, funkcjonowania i łączenia substancji chemicznych oraz anatomii i fizjologii skóry.

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków wspiera branżę kosmetyczną we wdrożeniach produktów, zarówno na etapie formulacji, pełnego zakresu badań, jak i kompletnej dokumentacji PIF (Product Information File). Jest firmą rodzinną z wieloletnim doświadczeniem i tradycją. Ekspert w dziedzinie toksykologii produktów kosmetycznych, budowy, funkcjonowania i łączenia substancji chemicznych oraz anatomii i fizjologii skóry. Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków, to doświadczenie i kompleksowość oferowanych usług.

 

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

Firma ADARA jest obecna na polskim rynku od 1987 roku. Długoletnie doświadczenie oraz doskonale wykwalifikowana kadra specjalistów gwarantuje najwyższy poziom świadczonych usług.

ADARA jest wyłącznym dystrybutorem wybranych produktów z Care Solutions Business Line firmy EVONIK Operations GmbH w Polsce. W naszej szerokiej ofercie znajdują się składniki dla przemysłu kosmetycznego i farmacji. Od lipca 2019 roku portfolio produktowe ADARY powiększyło się o gamę surowców pochodzących z dotychczasowej oferty EVONIK Dr. Straetmans GmbH.

Jako wyłączny dystrybutor ADARA ściśle współpracuje ze swoim partnerem handlowym i korzysta z wiedzy oraz doświadczenia specjalistów EVONIK w zakresie oferowanych składników i ich zastosowań.

Nasza oferta obejmuje aktualnie wiele różnych grup produktów dedykowanych pielęgnacji skóry oraz włosów, m.in.: wyspecjalizowane składniki aktywne, naturalne emulgatory, emolienty, składniki detergentowe, dodatki funkcjonalne, naturalne solubilizatory, zagęstniki itp. Wiele z surowców jest naturalnych i opartych na bazie składników pochodzenia naturalnego zgodnych z certyfikatami COSMOS czy NaTrue.

Dostępne w naszej ofercie surowce w dużej przewadze mogą być zastosowane w kosmetykach wegańskich.

Świadczone przez firmę Adara usługi to również organizacja szkoleń i seminariów dla branży kosmetycznej. Staramy się poruszać i omawiać tematy aktualnych trendów kosmetycznych, dopasowując je do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Nasz wysokiej jakości serwis dopełnia laboratorium, którym opiekuje się wysoko ceniony technolog z wieloletnim doświadczeniem przy opracowywaniu i tworzeniu receptur kosmetycznych.

Wszystkie produkty z naszej oferty spełniają wymagania jakościowe przemysłu kosmetycznego. Zapewniamy dostępność próbek surowców oraz wszelkich wymaganych przez prawo dokumentów.

Zagadnienie zrównoważonego rozwoju jest niezwykle istotne dla naszego partnera handlowego jak i dla nas.

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

EVONIK jako producent wyspecjalizowanych surowców chemicznych jest świadomy odpowiedzialności jaką ponosi w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska i zdrowia. EVONIK dokłada wszelkich starań, aby innowacyjne rozwiązania technologiczne szły w parze z efektywnym gospodarowaniem zasobami naturalnymi, równowagą w łańcuchu dostaw i odpowiedzialnością społeczną.

ADARA jako dystrybutor, jest członkiem organizacji RSPO i na podstawie umowy licencyjnej, elementem łańcucha dostaw certyfikowanych przez RSPO produktów EVONIK.

 

Sprzętowa kosmetologia od Alvi Praga - to innowacyjność decyduje o wszystkim.
Czeska firma Alvi Praga jest liderem wśród producentów sprzętu kosmetycznego i od ponad 10 lat z powodzeniem rozwija się na europejskim rynku. Firma oferuje nowoczesne urządzenia do salonów pielęgnacji urody, ośrodków spa, klinik, gabinetów kosmetycznych.
Alvi Praga to marka kojarzona z wysoką jakością i profesjonalną obsługą w branży kosmetycznej. Dostarczony sprzęt obejmuje całą gamę zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało: peeling, lifting i facelifting, usuwanie niechcianych włosów, tatuaże, utrata wagi, mezoterapia, leczenie trądziku, usuwanie zmarszczek, pigmentacja, uszkodzenie naczyń włosowatych i inne wady skóry. Producent posiada certyfikat na produkcję i certyfikację sprzętu medycznego.

 

 

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

Tomasz Dawidek – wieloletni przedstawiciel spółki Alchem Grupa czołowej firm w branży zaopatrzenia laboratoriów w Polsce. W swojej codziennej pracy ściśle współpracuje z przedstawicielami firm i laboratoriów zajmujących się wytwarzaniem m.in. produktów beauty – kosmetyków, którym dostarcza sprzęt i odczynniki chemiczne niezbędne do ich produkcji. Ukończył Wyższą Szkołę Menadżerską w Warszawie i od 15 lat związany jest z branżą laboratoryjną.

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

Alchem Grupa Sp. z o.o. jest obecna na rynku od 2001 r. Firma posiada 8 oddziałów na terenie Polski oraz przedstawiciela w Wilnie odpowiedzialnego za Litwę, Łotwę i Estonię. Działalność Alchem Grupa cechuje najwyższa jakość oferowanych produktów i usług. Oferta firmy opiera się na fachowym doradztwie i kompleksowym wyposażeniu całego laboratorium od mebli i sprzętu laboratoryjnego, przez materiały zużywalne i odczynniki chemiczne aż do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń. Współpracujemy z ponad 400 dostawcami, a portfolio produktów obejmuje ponad 20 000 pozycji. Naszymi klientami są placówki naukowe, państwowe instytucje nadzoru, laboratoria przedsiębiorstw komunalnych, laboratoria przemysłowe i medyczne.

 

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

mgr inż. Sebastian Tatarek Konsultant branży beauty & health, wykładowca, właściciel firmy COSMED Consulting. Wykształcenie wyższe zdobył jako absolwent Wydziału Żywienia Człowieka i Nauk Konsumenckich Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W ramach Agencji Rozwoju Gospodarczego - Centrum Kształcenia Kadr Menedżerskich w 2004 roku ukończył także Podyplomowe Studium Marketingowego Zarządzania Przedsiębiorstwem. W 2007 roku podyplomowe studia Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim oraz w 2010 r. w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia, podyplomowe studia w zakresie Stosowania, Wytwarzania i Oceny Wyrobów Kosmetycznych.

Od ponad 16 lat związany z branżą kosmetyczno-farmaceutyczną. Kwintesencją długoletniego doświadczenia w tej branży było założenie w 2010 roku własnej firmy konsultingowej pod nazwą COSMED Consulting, która dostarcza wachlarz usług adresowanych do firm działających w szeroko rozumianej branży beauty & health. Klientami oraz partnerami firmy są między innymi przedsiębiorstwa kosmetyczne i farmaceutyczno-medyczne, salony kosmetyczne i Spa, szkoły kosmetyczne, czy sieci aptek i drogerii. W ramach firmy COSMED Consulting realizowane są takie projekty jak m. in. otwieranie salonów kosmetycznych, klinik i Spa; wprowadzanie kosmetyków i parafarmaceutyków na rynek, tworzenie kampanii edukacyjnych i reklamowych dla firm z branży kosmetycznej oraz medycznej; organizacja szkoleń dedykowanych dla właścicieli i specjalistów salonów beauty. Firma jest każde właścicielem branżowego portalu www.serwisuroda.pl.t

W 2015 roku w ramach firmy COSMED Consulting, Sebastian Tatarek wprowadził na rynek własną profesjonalną markę kosmetyków EsthiCell PROFESSIONAL. Marka ta to dermoestetyczna odpowiedź na współczesne potrzeby pielęgnacyjne w gabinetach dermoestetycznych, salonach kosmetycznych i Spa. Filozofia marki łączy wiele istotnych elementów, wśród których najważniejsze to ograniczenie w formułach produktów do minimum substancji mogących oddziaływać negatywnie, w tym substancji zapachowych.

Dzięki szerokiemu profilowi prowadzonej działalności, ma możliwość współpracować z wieloma firmami i ekspertami, uczestniczyć w ciekawych przedsięwzięciach i projektach, które często inicjują i wprowadzają na rynek nowatorskie rozwiązania.

 

  

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

Dr inż. Iwona Białas, doktor nauk chemicznych, Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. W trakcie specjalizacji z Toksykologii na Wydziale Farmaceutycznym Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Wieloletni wykładowca z zakresu szeroko pojętej kosmetologii. Od początku kariery zawodowej zainteresowana tematyką skuteczności i bezpieczeństwa stosowania kosmetyków. Zaowocowało to rozprawą doktorską dotyczącą przeznaskórkowego transportu barwników bezpośrednich stosowanych w farbach do włosów.

Ukończyła specjalistyczne kursy z zakresu oceny bezpieczeństwa organizowane przez brukselski Vrije Universiteit. Safety asessor spełniający kryteria kwalifikacji zawodowej opracowane przez niemieckie stowarzyszenia branżowe (DGK – German Society for Scientific and Applied Cosmetics oraz IKW – German Cosmetic, Toiletry, Perfumery and Detergent Association). Od 2013 roku safety assessor i właściciel firmy CosmetoSAFE Consulting, gdzie aktywność zawodową łączy z pasją do kosmetyków. Adiunkt w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

 

CosmetoSAFE Consulting jest prężenie działającą od 2013 roku firmą doradczą świadczącą usługi w zakresie szeroko pojętych wymagań związanych z wprowadzeniem kosmetyków do obrotu. Naszym głównym zakresem usług jest ocena bezpieczeństwa kosmetyków; poza tym pomagamy w kwestii zgodności produktu z aktualną legislacją i praktykami rynkowymi, doradzamy i przeprowadzamy badania kosmetyków, pomagamy w tworzeniu komunikacji produktowej.

 

 

 

eConsulting dostarcza wyspecjalizowane usługi IT, których odbiorcami są centra biznesowe oraz wiodące polskie i międzynarodowe firmy. Założona w 2002 roku firma, od początku dąży do wyznaczonych sobie celów stałego i zrównoważonego rozwoju. Zaczynając od outsourcingu specjalistów IT, skupiliśmy się na oferowaniu usług IT w sprofilowanych obszarach działania. Dzięki konsekwencji w wyznaczonej strategii rozwoju, obecnie posiadamy największy w Europie Centralnej zespół ekspertów ds. walidacji – eCValidation. Jesteśmy liderem usług operacyjnych, wdrożeniowych, integracyjnych i konsultingowych dla systemów Cornerstone OnDemand. Świadczymy także usługi outsourcingu, wirtualizacji baz danych procesów, automatyzacji IT. Siłę firmy opieramy na jej pracownikach. W ciągu kilkunastu lat istnienia na rynku zbudowaliśmy stały zespół specjalistów i ekspertów, jak i wypracowaliśmy sieć kontaktów wysoko wykwalifikowanych konsultantów, którzy oprócz głównych technologii (Java, .NET, SQL, itp.), posiadają wiedzę z zakresu systemu Cornerstone i walidacji. We are the solution! Znajdujemy rozwiązania w najtrudniejszych projektach, ponieważ dla nas rozwiązaniem są nasi ludzie! www.econsulting.pl

 

 

BELNEA

 

Ewelina Płońska-Stepulak – właścicielka wydawnictwa EPS Media, redaktor naczelna tytułu „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”.

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej na kierunku Technologia Chemiczna. Ukończyła podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim - Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja prasowa.

Z sektorem mediów związana od 2006 roku.

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

EPS Media to wydawnictwo branżowe, działające na polskim rynku od 2009 roku. Portfolio wydawnicze obejmuje: dwa tytuły branżowe „Chemia i Biznes” oraz „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”, portal www.chemiaibiznes.com.pl oraz organizację konferencji branżowych (m.in. Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej, czy Konferencję Przemysłu Chemii Budowlanej).

„Chemia i Biznes” to dwumiesięcznik biznesowo-gospodarczy, stworzony z myślą o firmach poszukujących rzetelnej, aktualnej i profesjonalnie przygotowanej informacji na temat rynku chemicznego i sektorów powiązanych.

"Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" to kwartalnik biznesowo-informacyjny z zakresu przemysłu kosmetycznego i środków czystości.

Poprzez czasopisma czytelnicy są informowani o sytuacji na rynku chemicznym, chemii gospodarczej i kosmetycznym: trendach, tendencjach, perspektywach. Czytelnikami są poszukujący dostawców lub odbiorców usług i produktów, pracownicy firm produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych, w tym kadra zarządzająca, pracownicy działów marketingu i sprzedaży, działów R&D oraz wszyscy zainteresowani przekrojowymi wiadomościami z rynku.

Na portalu www.chemiaibiznes.com.pl prezentowane są najważniejsze wiadomości dotyczące polskiego i światowego przemysłu chemicznego oraz branż powiązanych. Przedstawiane są najnowsze trendy wpływające na kształt branży chemicznej, zmiany w legislacji krajowej i europejskiej oraz informacje związane z aktywnością polskich i zagranicznych firm tworzących rynek. Dotyczą one m.in. realizacji planów inwestycyjnych, nowości produktowych, konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw oraz perspektyw ich dalszego rozwoju, zmieniających się cen surowców, a także wpływu branży chemicznej na kształt całej gospodarki oraz wpływów rozmaitych czynników na stan branży.

 

 

 

dr n. biol. Piotr Nowaczyk - absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Stypendysta Instytutu Pasteura w Brukseli. Organizator i wykładowca szkoleń m.in. z zakresu mikrobiologii kosmetyków. Autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych, szczególnie w czasopismach polskich i zagranicznych, w tym dotyczących mikrobiologii kosmetyków, kontroli jakości i kosmetologii. Członkostwa: Polskie Towarzystwo Mikrobiologów, Rada Programowa kwartalnika Świat Przemysłu Kosmetycznego, Polski Komitet Normalizacyjny (KT 201), Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Właściciel „dr Nowaczyk Laboratorium Badań Kosmetyków Sp. z o.o.”.

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

Laboratorium Badań Kosmetyków prowadzi badania na potrzeby przemysłu kosmetycznego i detergentowego. Stawia na innowacje i nowatorskie metody, dzięki czemu oszczędzany jest czas i pieniądze. Jednocześnie oferuje najwyższą jakość opartą na wiedzy i doświadczeniu. Laboratorium jest wiarygodnym partnerem producentów i importerów kosmetyków, produktów higieniczno - opatrunkowych, a także wyrobów chemii gospodarczej. Oferuje szeroki zakres badań oraz usługi doradczo – szkoleniowe.

 

 

/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

Łukasz Wycisło - prezes zarządu i właściciel firmy NanoTech Sp. z o.o. wyłączny dystrybutor marki HAMATRIX® w Polsce.
Związany z marką HAMATRIX® w Polsce od samego początku. Jest fundatorem, założycielem i prezesem spółki NanoTech, która cztery lata temu podpisała z Rosyjską firmą HAMATRIX umowę zapewniającą jego mu dostęp do technologii leżącej u podstaw produkcji bioskóry HAMATRIX®.
Przez cztery ostatnie lata blisko współpracując z HAMATRIX ma wpływ na kształt i kierunki rozwoju tej marki.
Dzięki szkoleniom w HAMATRIX® i kilkuletniemu doświadczeniu w analizie wskazań i uzyskiwanych efektów po zastosowaniu preparatów HAMATRIX® jest najlepszym fachowcem w tym zakresie na terenie Polski. Bezustannie się szkoli i dokształca pogłębiając swą wiedzę z zakresu biotechnologii, którą można zastosować w kosmetologii.

Firma „HAMATRIX” jest znana jako twórca BIOSKÓRY HAMATRIX®, którą wykorzystuje się w kombustiologii, chirurgii, dermatologii i kosmetologii na całym świecie. Unikalne właściwości BIOSKÓRY stały się podstawą dla stworzenia profesjonalnej i domowej linii preparatów kosmetycznych HAMATRIX®.
Preparaty kosmetyczne HAMATRIX® są kompozycją pierwotnych związków biologicznie czynnych wytwarzanych na podstawie destrukturyzowanego kwasu hialuronowego, oraz peptydów macierzowych HAMATRIX®.
Nowością firmy HAMATRIX® jest zabieg - HialuronoPlastyka bezinwazyjna.
HialuronoPlastyka to perfekcyjny duet dwóch składników, nanodestukturyzowanego kwasu hialuronowego i kompleksu peptydów macierzowych HAMATRIX®, który dał nowe możliwości w nieinwazyjnej biorewitalizacji skóry.
Maleńka nanocząsteczka kwasu hialuronowego bez problemu przedostaje się przez barierę naskórka do głębszych warstw skóry. Sam kwas hialuronowy pozostaje w skórze krótko ponieważ podlega rozkładowi przez enzym hialuronidazę i tu jest właśnie moment dla działania peptydu macierzowego HAMATRIX®. Rolą jego jest połączenie drobnych nanocząsteczek kwasu hialuronowego w makrocząsteczki o większych rozmiarach i zatrzymanie go na dłużej dzięki mechanizmowi blokady hialuronidazy.
Bezwzględną zaletą zabiegów HAMATRIX® jest nieinwazyjność. Wszystkie zabiegi są bardzo przyjemne i całkowicie bezbolesne. Na uwagę zasługuje również fakt, że nie ma okresu rekonwalescencji pozabiegowej.
Poza linią preparatów dla profesjonalistów HAMATRIX® posiada również preparaty do pielęgnacji domowej linii HAMATRIX® HomeCare

 

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

Robert Kościelski - Prezes Zarządu House Of Glam S.A. oraz autor koncepcji badawczo-rozwojowej "świec o kosmetycznej czystości spalania", współfinansowanej przez fundusz inwestycyjny Spinaker Alfa oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Zawodowo od kilkunastu lat związany z branżą kosmetyczną. Autor koncepcji kreatywnych dla wielu polskich marek kosmetycznych oraz kilkudziesięciu projektów linii produktowych. W latach 2012-2015 projektant marki SORAYA w Cederroth Polska, w latach 2015-2017 Art Manager/Chief Designer marki Eveline Cosmetics. W 2017 r. Dyrektor Marketingu OTC w G-Pharma Consulting. W House Of Glam skupia wszystkie dotychczasowe doświadczenia z dziedziny projektowania, marketingu i zarządzania zespołem. W maju bieżącego roku wprowadził HOUSE OF GLAM na największą platformę crowdfundingu udziałowego międzymorza (beesfund.com), emitując akcje Spółki i budując społeczność udziałową akcjonariuszy wokół projektu (zdrowaswieca.pl).
 

 

 

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

Aleksandra Kubas, studentka studiów inżynierskich na kierunku Chemia kosmetyczna oraz właścicielka marki Ili Ola

 

Ili ola to polska marka kosmetyków. Naszym głównym celem jest spajanie składników, których walory są znane od najstarszych czasów. To marka dla kobiet, które stawiają na najwyższą jakość. Receptury swoich produktów opieramy wyłącznie na nierafinowanych olejach. Kosmetyki są przeznaczone do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry, przede wszystkim wrażliwej, skłonnej do uczuleń i starzejącej się. Nasze kosmetyki są skuteczne, pomagają zadbać o dobrą kondycję i piękny, młody wygląd skóry. Kremy ili ola to naturalne i zdrowe kosmetyki.

 

 

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

Dorota Rożek - Absolwentka Chemii Środków Bioaktywnych i Kosmetyków Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz studiów podyplomowych: Wiedza o Kosmetykach i Suplementach Diety Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia. Od wielu lat związana z przemysłem kosmetycznym, pracuje na stanowisku specjalisty do spraw dokumentacji, oceny bezpieczeństwa oraz badań fizykochemicznych kosmetyków, Zastępca Kierownika Zakładu Laboratorium Badań Wyrobów Kosmetycznych i Chemii Gospodarczej, Audytor wewnętrzny Systemu Zarządzania Jakością wg Normy ISO 9001:2015, członek grup roboczych w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej (nauczyciel, Przewodniczący Zespołów Egzaminacyjnych).

 

Laboratorium Badań Wyrobów Kosmetycznych i Chemii Gospodarczej Pracy K.L.S.P. “IZIS” działa od 10.10.1989 r. za zgodą Państwowego Zakładu Higieny, zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej.

Posiadamy certyfikat ISO 9001:2000 od 18.07.2005r. Laboratorium wykonuje badania:
- wyrobów kosmetycznych
- wyrobów chemii gospodarczej

niezbędne do wprowadzenia wyrobów na rynek zgodnie z Rozporzadzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1223/2009 z dnia 30.11.2009r.

 

 

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

Michał Horbowiec - dyrektor zarządzający firmy Mollon Cosmetics z ponad 23 letnim doświadczeniem na rynku kosmetycznym. W trakcie kariery zawodowej organizował i zarządzał kluczowymi działami firm kosmetycznych poczynając od produkcji, poprzez sprzedaż i marketing do zarządzania całym przedsiębiorstwem. Absolwent wielu kursów, warsztatów i szkoleń technologicznych i marketingowych.

MOLLON PRO PROFESSIONAL to profesjonalna marka o francuskich korzeniach, która tworzy innowacyjne, profesjonalne produkty do stylizacji i pielęgnacji paznokci z zachowaniem najwyższych światowych norm jakości. Czerpiąc z najnowszych trendów kosmetycznych oraz rozwiązań technologicznych, dbamy o piękno i styl kobiety. Nasze produkty wyróżnia innowacyjność, wysoka jakość i unikalny styl. Nazwa marki pochodzi od znanego we Francji miasteczka twórców i artystów, a korzenie sięgają firmy private label specjalizującej się w produkcji i handlu kosmetykami do pielęgnacji paznokci, makijażu oraz produktami perfumeryjnymi.

 

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

Wanda Stypułkowska - Z branżą kosmetyczną i jednocześnie z MPS International związana od 1 marca 1993 roku. Początkowo zajmowała się wdrożeniem do sprzedaży i sprzedażą wyrobów z zakresu chemii gospodarczej i kosmetyków. Przez lata awansowała na wyższe stanowiska, by w 2006 roku objąć funkcję prezesa Zarządu MPS International. W 2014 roku, przy udziale Funduszu Private Equity AVALLON, zrealizowała transakcję MBO wykupu od dotychczasowych właścicieli 100% udziałów w firmie. Firma stale się rozwija, każdego roku zwiększając zatrudnienie (dziś to ok. 350 osób) i zdobywając coraz to nowe rynki. Jakość obsługi i zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w procesie produkcji doceniają właściciele marek kosmetycznych z Polski i Europy, między innymi ze Szwecji, Wielkiej Brytanii, krajów Beneluksu i Niemiec. Śmiało można stwierdzić, że kosmetyki produkowane w firmie kierowanej przez Wandę Stypułkowską znajdują się w łazienkach większości z nas. Wanda Stypułkowska była przewodniczącą Rady Nadzorczej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, a od 2017 roku pełni funkcję prezesa tej organizacji. W 2019 roku została powołana w skład Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, gdzie jest jednym z dwojga reprezentantów polskiej branży kosmetycznej. MPS International jest firmą zrzeszoną m.in. w Północnej Izbie Gospodarczej. Chętnie wspiera działalność organizacji charytatywnych, głównie koszalińskiej Fundacji „Zdążyć z Miłością”, pomagającej samotnym matkom, oraz światowej „Piękniejsze Życie”, mającej pod opieką panie chorujące na raka. Jest też miłośniczką sztuki. Sama chętnie powiększa swoją kolekcję obrazów, ale też przyklasnęła pomysłowi otwarcia przy MPS International galerii sztuki. Dzięki temu z pracami polskich artystów każdego dnia obcuje 350 pracowników firmy.

 

MPS International Sp. z o.o. to firma, która powstała w Szwecji w latach 70. XX wieku, głównie koncentrując się na produkcji butelek plastikowych. W 1991 r. przedsiębiorstwo zostało przeniesione i zarejestrowane w Polsce. Od tego czasu rozwija się, realizując usługi w zakresie kontraktowej produkcji kosmetyków, butelek oraz środków czystości. Dzięki wyznawanym wartościom kreujemy rzeczywistość biznesową, jesteśmy czołowym partnerem dla naszych klientów w realizacji ich celów biznesowych, a ich sukces jest dla nas wyzwaniem do dalszego rozwoju. Jesteśmy firmą ciągle uczącą się, co pozwala odkrywać wciąż na nowo nasz potencjał i dzięki temu tworzymy trwałą pozycję firmy na rynku. Kreatywność, samokontrola oraz ciągłe poszerzanie wiedzy powodują, że jesteśmy organizacją specjalistów. Pracując w atmosferze zaufania i współpracy osiągamy opłacalny rozwój biznesu i właściwy zwrot z kapitału. Pielęgnując nasz biznes kierujemy się społeczną odpowiedzialnością biznesu, dobrowolnie uwzględniając w podejmowanych działaniach interesy społeczne, ochrony środowiska oraz pracowników.

 

 

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

Magda Hajduk - założycielka, współwłaścicielka i prezes firmy Naturativ, producenta kosmetyków naturalnych.

Ukończyła studia MBA w Carlson School of Economics na Uniwersytecie Minnesota w ramach stypendium rządu Stanów Zjednoczonych. W czasach "przed własnym biznesem" wprowadzała zagraniczne marki i firmy do Polski, kierowała dużym programem badawczym dotyczącym dystrybucji produktów FMCG w Polsce.

W tych czasach branża kosmetyczna zafascynowała ją do tego stopnia, że postanowiła zostać producentem kosmetyków. Kosmetyki naturalne produkuje od 10 lat, a od 12 lat pracuje nad nimi z technologami i kosmetologami. Od początku wiedziała, że chce stworzyć certyfikowane kosmetyki naturalne na światowym poziomie, mogące konkurować z najlepszymi światowymi markami kosmetyków naturalnych.

Dziś jej kosmetyki sprzedawane są poza Polską na bardzo wymagających rynkach m.in. w Japonii, Finlandii, Szwecji, Danii i Belgii. Jej firma od kilku lat wspiera przedsiębiorczość kobiet. W Fundacji Liderek Biznesu poznała bratnie dusze. Wspólnie z nimi zamierza zachęcać kobiety do realizacji marzeń i rozwijana swoich talentów. Członek Zarządu Fundacji Liderek Biznesu.

 

NATURATIV to polskie, certyfikowane kosmetyki naturalne. Stworzyła je Magda Hajduk, która po 10 latach współpracy z dużymi markami kosmetycznymi, dostrzegła na rynku brak kosmetyków, które czerpałyby z najnowszych zdobyczy kosmetologii, przy jednoczesnym wykorzystaniu wyłącznie naturalnych składników. Magda wierzyła, że naturalne substancje mogą dostarczyć spektakularnych rezultatów.

Naturativ to 80 produktów - z tego część jest już zcertyfikowana w Natrue, a reszta jest w procesie certyfikacji. Marka Naturativ istnieje na rynku od 2014 roku.

Do połowy 2016 r. sprzedawana była tylko na rynki zagraniczne. Od początku lipca 2016 jest sprzedawana również w Polsce. Mimo, że marka jest dość młoda lata, zespół Naturativ ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu kosmetyków naturalnych. Marka NATURATIV rozumie moc naturalnych substancji i szuka tych najlepszych na całym świecie. Naturalne aromaty to nasza pasja.

Korzystamy z najbardziej watrościowych olejów i ekstraktów roślinnych znanych w kosmetyce od lat, jak i z najnowocześniejszych zdobyczy nowoczesnej kosmetologii.

 

BELNEA

 

Maciej Oszczęda - z wykształcenia prawnik,  właściciel marki kosmetycznej Nanolaboratory Nantes oraz spółki NTS Laboratory sp. z o.o. . Odpowiedzialny za stworzenie, wdrożenie i rozwój gałęzi firmy   zajmującej się produkcją i sprzedażą kosmetyków opartych na innowacyjnej technologii firmy zarówno pod logo Nantes jak również  ,,private label”. Prezes zarządu  grupy farmaceutycznej Solvito sp. z o.o.

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

Nts Laboratory Sp. z o.o. Sp. k. to firma kontynuująca prace w zakresie produkcji i sprzedaż kosmetyków naszej rodzinnej spółki Nantes Systemy Nanotechnologii powstałej w 2007 roku. Zdobyte, w ciągu ostatnich lat, bogate doświadczenie na rynku kosmetycznym zawdzięczamy współpracy z najlepszymi specjalistami w branży kosmetycznej jak również renomowanym technologom odpowiedzialnym za tworzenie receptur naszych produktów. Firma zajmuje się produkcją i promocją zarówno produktów marki NANOLABORATORY NANTES - kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji profesjonalnej dla salonów kosmetycznych i obiektów SPA, ale również produkcją kontraktową marek własnych.

 

 

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

UO-Technologia Sp. z o.o. jest nowoczesnym laboratorium położonym w Słomczynie niedaleko Grójca, czyli w samym sercu zagłębia sadowniczego w Polsce

Zajmujemy się badaniem szeroko pojętej żywności, produktów rolnych, części roślin oraz gleby i wody. Dysponujemy doświadczonym personelem z dużą wiedzą oraz wysokiej klasy wyposażeniem, co gwarantuje najwyższe standardy świadczonych usług.

Powyższy fakt został potwierdzony Certyfikatem Akredytacji Laboratorium Badawczego NR AB 1537. Szczegółowy zakres akredytacji jest na naszej stronie internetowej.

Głównym kierunkiem naszej działalności są badania pozostałości środków ochrony roślin w żywności, produktach rolnych, przyprawach, częściach roślin oraz glebie. Analizy prowadzone są przy użyciu najnowocześniejszych metod, jakimi są chromatografia cieczowa i gazowa połączona z tandemową spektrometrią mas (LC/MS/MS oraz GC/MS/MS) dzięki czemu możliwe jest oznaczenie pozostałości wielu pestycydów w jednym procesie analitycznym na bardzo niskim poziomie detekcji.

Laboratorium prowadzi oznaczenia około 700 pestycydów różniących się zarówno budową jak i stopniem skomplikowania analizy.

Laboratorium UO-Technologia od samego początku działalności bierze udział w wielu rozmaitych badaniach biegłości organizowanych przez najbardziej uznanych i sprawdzonych organizatorów takich jak m.in.: FAPAS, LGC Standards, Proof – ACS, Bipea, Europejskim Badaniu Biegłości (EUPT) organizowanym przez Europejskie Laboratoria Referencyjne (EURL).

UO-Technologia zostało wymienione w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 maja 2015 r. w sprawie laboratoriów urzędowych i referencyjnych i jest laboratorium urzędowym ds. żywności ekologicznej.

W naszej działalności wykonujemy również badania zawartości metali zarówno w żywności jak i glebie oraz wodzie. Parametry te oznaczamy przy zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu ICP MS lub ICP OES.

Dodatkowo wykonujemy również badania fizykochemiczne między innymi: wartość energetyczną, zawartość tłuszczu, w tym kwasów tłuszczowych, zawartość węglowodanów, cukrów, białka, wody (suchej masy), popiołu ogólnego i soli, błonnika i składników mineralnych co jest niezbędne do określenia wartości odżywczej przekazywanej konsumentowi zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r.

Poza tymi badaniami w Laboratorium oznaczyć można również: kwasowość ogólną, kwasowość miareczkową z przeliczeniem na poszczególne kwasy, pH, ekstrakt ogólny, ekstrakt bezcukrowy oraz zawartość sacharozy.

Badania mikrobiologiczne są niezbędnym narzędziem do oceny bezpieczeństwa żywności. Te badania wykomnujemy na każdym etapie produkcji i obrotu żywnością.

 

 

BELNEA

 

Agnieszka Śliwa - Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Rynku Profesjonalnego marki YONELLE. Od prawie 20 lat aktywny Doradca Klienta w kanale kosmetyki profesjonalnej i detalicznej. Doświadczony specjalista branży Beauty. Skuteczny rekruter, który wyszkolił i rozkochał w pracy z klientem kosmetycznym kilkadziesiąt osób, które do dziś zajmują wysokie i szanowane stanowiska.

W trakcie kariery zawodowej Agnieszka Śliwa zarządzała sprzedażą ponad dwudziestu marek, a część z nich miała przyjemność wprowadzać na rynek Polski ustalając ich strategię cenową i filozofię. Trener i wykładowca technik sprzedaży i marketingu. Hobbystycznie od 15 lat instruktor Nail Design.

  

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

YONELLE to wielokrotnie nagradzana i doceniana za innowacyjność, szybkie, ponadprzeciętne efekty i radykalne działanie przeciwzmarszczkowe, wyjątkowa polska marka kosmetyczna. Tworzy luksusowe, nowatorskie kosmetyki przeznaczone dla kobiet dojrzałych oraz profesjonalną pielęgnację twarzy i ciała, do każdego rodzaju skóry w każdym wieku, dostępną w najlepszych obiektach kosmetycznych i hotelach spa.

  

http://nowa.wsiiz.pl/dokumenty/partnerzy/dr_belter.jpg

 

mgr inż. Agnieszka Stateczna-Mędrek, Absolwentka Politechniki na Wydziale Chemii o specjalności Technologia Kosmetyków i Chemia Artykułów Gospodarstwa Domowego. Magister, Inżynier oraz Manager Jakości. Technolog z kilkunastoletnim doświadczeniem w opracowywaniu receptur kosmetyków, produktów naturalnych, produktów perfumeryjnych i produktów biobójczych. Kierowała działem badań i rozwoju oraz kontroli jakości w dużych firmach kosmetycznych. Nadzorowała proces wprowadzania produktów kosmetycznych, biobójczych na rynki europejskie. Posiada ugruntowaną wiedzę o surowcach i procesach technologicznych. Od lat aktywnie współpracuje z przemysłem, kierowała kilkoma pracami zleconymi, dotyczącymi opracowania innowacyjnych receptur i metod oceny kosmetyków lub produktów chemii gospodarczej. Od kilkunastu lat prowadzi wykłady, warsztaty i laboratoria z zakresu kosmetykologii, produktów i surowców kosmetycznych, receptury kosmetycznej, technologii kosmetyków. Od 2015 roku właścicielka firmy, której profil i działalność pokrywa się z wykształceniem - zajmuje się opracowaniem receptur, kosmetyków zarówno naturalnych wg obowiązujących standardów jak i klasycznych, dokumentacją itp, 

 

GoldEco Agnieszka Stateczna-Mędrek, - nowoczesne laboratorium, którego celem jest opracowanie receptur, formulacji wszelkiego typu produktów kosmetycznych. Tworzymy receptury kosmetyków standardowych, naturalnych i certyfikowanych. Dostosowujemy obecne receptury do obowiązującego prawa.

O uczelni