Sesja posterowa HPCI

Sesja posterowa HPCI

 

 

Sesja posterowa
„INNOWACYJNE SUROWCE KOSMETYCZNE i ZWIĄZKI BIOLOGICZNIE AKTYWNE W KOSMETOLOGII“

 

SZANOWNI PAŃSTWO

 

Innowacyjne, bezpieczne i skuteczne surowce kosmetyczne oraz związki biologicznie czynne to podstawa dobrych produktów kosmetycznych. Branża kosmetyczna należy do najszybciej rozwijających się nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Rozwój ten ukierunkowany jest obecnie również na badania naukowe w zakresie skutecznych składników kosmetyków i związków biologicznie czynnych, innowacyjnych form oraz technologii, tak aby odpowiadać na oczekiwania producentów, jak i coraz bardziej wymagających klientów-konsumentów, którzy na co dzień używaj wielu różnych produktów kosmetycznych.

Aby rozwój ten przyniósł oczekiwane korzyści marketingowe i sprostał oczekiwaniom coraz bardziej wymagającego konsumenta, produkcja i marketing kosmetyków powinny wspierać rozwój badań naukowych, czyli odpowiednich placówek naukowych, dydaktycznych i edukacyjnych, a także rozszerzać szeroko rozumianą współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a uczelniami.

Szansą na urzeczywistnienie tego pomysłu jest sesja posterowa zorganizowana we współpracy Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie oraz Vincentz Network, organizatora targów HPCI (Home and Personal Care Ingredients) Central and Eastern Europe, czyli wiodących targów dla przemysłu zaopatrzeniowego produkcji kosmetyków i chemii gospodarczej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Sesja posterowa ma na celu zaprezentowanie wyników badań własnych jej uczestników oraz sprawozdań z najnowszych badań naukowych w dziedzinie chemii kosmetycznej.

Jest to doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów, utrwalenia już istniejących, jak i do pogłębionej dyskusji między przedstawicielami środowiska naukowego i biznesowego, a także członkami HPCI. Sesja daje również możliwość potencjalnej bezpośredniej komercjalizacji wyników badań w obszarze produkcji, użytkowania i badania właściwości surowców kosmetycznych oraz związków biologicznie czynnych, które można wykorzystać np. w preparatach kosmetycznych.

Zapraszam wszystkich do obejrzenia i szczegółowego zapoznania się z plakatami przygotowanymi przez środowisko akademickie, wykładowców i absolwentów Uczelni, a także studentów kierunków branżowych, takich jak chemia kosmetyczna, którzy prezentują najnowsze wyniki badań i innowacyjne rozwiązania dotyczące surowców kosmetycznych oraz związków biologicznie czynnych.

 

WYNIKI KONKURSU

Szanowni Państwo!

Miło Nam poinformować, że zwycięzcą sesji posterowej „Innowacyjne surowce kosmetyczne i związki biologicznie aktywne w kosmetologii” został zespół Autorów:

Adrianna Maria Zalewska, Dominika Woźniak, Jacek Szymański, Kamil Trzebuniak, Tomasz Kobiela, Małgorzata Milner-Krawczyk, Anna Sobiepanek, którzy przygotowali poster pt.: Ekstrakty z mikroalg jako surowce w przemyśle kosmetycznym

Gratulujemy zwycięzcom!

Sesja posterowa została zorganizowana we współpracy Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie oraz Vincentz Network, organizatora targów HPCI (Home and Personal Care Ingredients) Central and Eastern Europe, czyli wiodących targów dla przemysłu zaopatrzeniowego produkcji kosmetyków i chemii gospodarczej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Sesja daje możliwość potencjalnej bezpośredniej współpracy środowisk naukowych z przedsiębiorcami oraz komercjalizacji wyników badań w obszarze produkcji, użytkowania i badania właściwości surowców kosmetycznych oraz związków biologicznie czynnych, które można wykorzystać np. w preparatach kosmetycznych, co wpisuje się w strategiczne cele działania Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach sesji posterowej w przyszłości.

Zwycięski poster:

 

 

SESJA POSTEROWA

 

TERMIN: ŚRODA - 07.10.2020

GODZ. 11:00

Relacja na żywo będzie transmitowana na profilu Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia: www.facebook.com/WSIiZ.Warszawa

 

„Antyoksydanty jako związki biologicznie czynne w preparacie kosmetycznym”

„Ekstrakty z mikroalg jako surowce w przemyśle kosmetycznym”

„Nawłocie Polski (nie)znane źródło cennych składników kosmetycznych”

„Ocena efektywności działania substancji aktywnych w kosmetykach do makijażu na przykładzie niacynamidu”

„Olej rzepakowy z wprowadzonym ozonem - innowacyjny składnik mas kosmetycznych”

„Olejki eteryczne i hydrolaty z lawendy wąskolistnej i lawendy pośredniej ‘Grosso’ jako surowce kosmetyczne”

„Oliwa z oliwek z wprowadzonym ozonem - nowy składnik formulacji kosmetycznych"

Potential use of plant extracts with antibacterial properties in cosmetic preparations for oral hygiene

Produkty pochodzenia pszczelego w kosmetykach - porównanie opinii wegan i wegetarian

Stabilność preparatów kosmetycznych na przykładzie wybranych form fizykochemicznych

Wpływ lecytyny na stabilność sztyftowych produktów kosmetycznych

 

WYRÓŻNIENIE I NAGRODY

Zgłoszone do sesji posterowej prace zostaną ocenione przez Jury, które wyłoni najlepszy poster.

 

Partnerzy sesji posterowej przygotowali dla laureata nagrody:

  • publikacja posteru w SOFW Journal
  • publikacja posteru na portalu Chemia i Biznes
  • roczna prenumerata kwartalnika Biotechnologia
  • wywiad z autorem posteru w Biotech TV

 

SOFW Journal - wydawany w 3 wersach językowych, jest czołowym czasopismem specjalistycznym w branży na całym świecie. Publikuje artykuły chemiczno-techniczne opisujący praktyczne zastosowanie nauki w dziedzinie chemii gospodarczej i kosmetyków.

Chemia i Biznes – portal i czasopismo prezentujące najważniejsze wiadomości dotyczące polskiego i światowego przemysłu chemicznego oraz branż powiązanych.

Biotechnologia.pl - największy w Polsce portal branżowy, najświeższe informacje z branż: biotechnologia, kosmetologia, farmacja oraz technologie.

 

W skład Jury wchodzić będą:

  • przedstawiciele organizatora sesji posterowej – Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia;
  • przedstawiciel organizatora targów HPCI;
  • przedstawiciel partnera sesji posterowej – SOFW Journal
  • przedstawiciel partnera sesji posterowej – Chemia i Biznes
  • przedstawiciel partnera sesji posterowej – Biotechnologia.pl

                                               

KONTAKT:

Jacek Wałasz

 

Koordynator Działu Promocji i Rekrutacji

tel. 22 646 20 60 e- mail: jacek.walasz@wsiiz.pl

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia z siedzibą w Warszawie

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 nr 18, 02-366 Warszawa

 

PARTNERZY SESJI POSTEROWEJ:  

 

 

 

 

 

 

 Do pobrania

 

Formularz zgłoszeniowy do sesji posterowej
Wytyczne techniczne sesji posterowej
Wzór posteru