Spotkania adaptacyjne online

SPOTKANIA ADAPTACYJNE online

Drodzy Studenci pierwszego semestru! Serdecznie zapraszamy na spotkania adaptacyjne w formie online, na których przekazane zostaną wszelkie informacje organizacyjno-logistyczne, które pomogą Wam bezproblemowo rozpocząć studia i odnaleźć się w akademickiej rzeczywistości.

Rozwiejemy Wasze wszelkie wątpliwości odnośnie planów, organizacji i przebiegu zajęć, funkcjonowania dostępnych dla Was działów administracyjnych Uczelni, a także innych spraw związanych ze studiowaniem. Powiemy co ciekawego Uczelnia przygotowała specjalnie dla Was, aby studia były przyjemnością!

Dodatkowo, najważniejsze informacje o Uczelni przedstawi i osobiście skieruje swoje słowa specjalnie do Was - Rektor WSIiZ dr n. chem. Sebastian Grzyb.

Spotkania będą zorganizowane zarówno dla studentów studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych - osobno dla każdej formy studiów.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 30.09.2020, o godz. 15 (stacjonarne) oraz 2.10.2020, o godz. 15 (niestacjonarne). O kolejnych będziemy informować i przypominać na bieżąco. Serdecznie zapraszamy!

 

Tytuły, daty i tematyka spotkań:

1. Jestem Studentem WSIiZ. Plany i organizacja zajęć, webinaria, zajęcia specjalistyczne, bezpieczeństwo - 30.09.2020, godz. 15 (stacjonarne) oraz 2.10.2020, godz. 15 (niestacjonarne)
Jak prawidłowo odczytywać plan zajęć/ przynależność do grup? Jak łączyć informacje dotyczące webinariów i zajęć realizowanych w tradycyjnej formie? Gdzie poszukiwać informacji o zmianach/ aktualizacjach planu? Jak często sprawdzać plan zajęć? Jakie są powody ewentualnych zmian w planie zajęć? Jakie są wymagania do uczestnictwa w zajęciach specjalistycznych?

2. Działy administracyjne Uczelni, gdzie i jaką pomoc można otrzymać? - 15.10.2020, godz. 15 (stacjonarne) oraz 16.10.2020, godz. 15 (niestacjonarne)
Wnioski, płatności, stypendia, terminy, wypłata środków, do jakich działów, kiedy i po co powinniśmy się zgłosić? W czym mogą pomóc Władze Uczelni?

3. Uczelnia na co dzień. Informacje o Uczelni - co ciekawego dzieje się na co dzień i czym żyje Uczelnia? - 22.10.2020, godz. 15 (stacjonarne) oraz 23.10.2020, godz. 15 (niestacjonarne)
Gdzie szukać aktualnych informacji o działaniach Uczelni: portale społecznościowe, strona internetowa, gabloty informacyjne. Jakie działania podejmuje Uczelnia? Koła studenckie, współpraca z samorządem studentów.

4. Studenckie praktyki zawodowe - 29.10.2020, godz. 15 (stacjonarne) oraz 30.10.2020, godz. 15 (niestacjonarne)
Jak wygląda organizacja studenckich praktyk zawodowych. W czym może pomóc Dział praktyk?