Podologia

Podologia

Opiekunowie koła naukowego:

mgr Magdalena Owczarek - Dyplomowany kosmetolog - podolog. Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi, Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu oraz WSZKiPZ w Warszawie studia podyplomowe na kierunku podologia. Jest współpromotorem wielu prac magisterskich i licencjackich z dziedziny podologii i kosmetologii. Od 2005 roku prowadzi wykłady w zakresie kosmetologii leczniczej i podologii kosmetycznej oraz zajęcia praktyczne z kosmetologii pielęgnacyjnej i podologii na studiach magisterskich, licencjackich oraz na kursach zawodowych. Jest szkoleniowcem firm: Yonelle i Secret Lashes. Ma w swoim dorobku publikacje w pismach branżowych tj. „Beauty Forum” oraz na blogu firmy Noble Healt. Od trzech lat jest członkiem jury konkursu Beauty Premium.

dr n. o kult. fiz. Joanna Łuczak - Doktor Kultury Fizycznej I Sportu AWF w Warszawie, AWF w Poznaniu ukończyła - na Wydziale Wychowania Fizycznego kierunku Rehabilitacja Ruchowa. Od 1998 roku rozpoczęła zainteresowania z zakresu krioterapii ogólnoustrojowej i od tego czasu do dzisiaj powstały liczne prace badawcze.Od 2003 roku pracownik CSK MSW w Warszawie. Od kilkunastu lat prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu kriostymulacji.

Podczas zajęć  studenci  poszerzą swoją  wiedzę z zakresu podologii m.in. tworząc nowe procedury zabiegowe, czy  sprawdzanie działania już istniejących procedur zabiegowych. Poznają nieinwazyjne metod pielęgnacji paznokci wrastających oraz techniki rekonstrukcji płytki po urazie.  Nauczą się prawidłowo stosować  opatrunki i odciążenia. Studenci zostaną też przygotowani do napisania pracy dyplomowej z zakresu podologii oraz będą mogli rozwinąć zainteresowania w tej dziedzinie.

 

Najbliższe terminy spotkań kół naukowych: 

  • 25.04.2019 r. godz. 15:15-17:30 sala 2.0
  • 23.05.2019 r. godz. 15:15-17:30 sala 2.4
  • 10.06.2019 r. godz. 15:15-17:30 sala 2.4

O uczelni