Studia podyplomowe

Studia podyplomowe

dr hab. n. med. Przemysław Witek

Specjalista w zakresie chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii. Kierownik Zespołu Oddziałów Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Autor licznych publikacji i doniesień zjazdowych krajowych i zagranicznych, a także autor i współautor kilkunastu rozdziałów w podręcznikach endokrynologii dotyczących zwłaszcza tematyki guzów przysadki, hiperprolaktynemii, akromegalii, zespołu Cushinga i hiperkortyzolemii, chorób tarczycy oraz chorób autoimmunizacyjnych współistniejących z cukrzycą typu 1. Jego doświadczenie dydaktyczne obejmuje wykłady, seminaria i ćwiczenia dla Lekarzy w trakcie szkoleń specjalizacyjnych oraz Studentów Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z zakresu chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii w języku polskim i angielskim oraz zajęcia z zakresu endokrynologii dla studentek Kosmetologii WSIiZ w Warszawie.

dr n. rol. Magdalena Garbolińska

Mikrobiolog z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zapewnienia i nadzorowania kontroli jakości w przemyśle, w szczególności w branży kosmetycznej. Wieloletni pracownik akredytowanego laboratorium badania kosmetyków i żywności. Osoba posiadająca doświadczenie i uprawnienia we wdrażaniu, nadzorowaniu i przeprowadzaniu audytów z zakresu systemów jakościowych opartych na wymaganiach norm: ISO 22000/HACCP, ISO 22716, ISO 9001, ISO 17025,  oraz standardu BRC i IFS. Autorka opracowań, artykułów branżowych, wykładowca akademicki a także prelegent i szkoleniowiec z zakresu mikrobiologii przemysłowej,  legislacji, audytowania systemów zarządzania w przemyśle spożywczym i kosmetycznym oraz higieny procesów produkcyjnych. 

Obecnie Dyrektor Laboratorium Kosmetycznego w firmie JARS S.A.

dr n. rol. inż. Marek Jakubowski

Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej na kierunku Biotechnologia Farmaceutyczna oraz Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Analityka Chemiczna. Stopień doktora uzyskał pracując w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, prowadząc badania naukowe nad remediacją gleb zanieczyszczonych metalami ciężkimi oraz rozwojem metod analitycznych w celu oznaczania tych pierwiastków. Posiada wieloletnie doświadczenie w przemyśle farmaceutycznym, gdzie pracował w działach badawczo-rozwojowych oraz zapewnienia jakości. Aktualnie zatrudniony jako audytor GMP w nadzorze farmaceutycznym.

dr n. ekon. Agnieszka Wiśniewska

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie: nauki o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Gościnnie prowadzi także wykłady na innych uczelniach. Przez 4 lata pełniła funkcję prorektora ds. nauki Wyższej Szkoły Promocji, współtworząc w tym czasie czasopismo naukowe, organizując konferencje i seminaria. Recenzent artykułów naukowych.  Od 2017 roku certyfikowany trener biznesu. Prowadzi szkolenia biznesowe w zakresie analizy rynku i budowania relacji z klientami. Jej zainteresowania skupiają się na problematyce zarządzania i zachowań konsumentów, w szczególności na angażowaniu konsumentów w procesy innowacyjne, tworzeniu wartości dla konsumentów i budowaniu relacji z klientami. Autorka artykułów naukowych, podręczników akademickich oraz redaktor monografii. Ma na koncie kilka zrealizowanych pod swoim kierunkiem projektów badawczych, wystąpień na konferencjach i seminariach naukowych.

lek. med. Piotr Ciechanowicz

Absolwent II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Oddziałem Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2011 poprzez uczestnictwo w praktykach, stażach oraz jako lekarz rezydent. W latach 2016-2018 prowadził wykłady z Anatomii z Fizjologią i elementami pierwszej pomocy. Prywatnie interesuje się sportem, dietetyką, politologią i muzyką.

lek. med. Katarzyna Lipa

Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pracuje na stanowisku młodszego asystenta w Klinice Dermatologii CSK MSWiA w Warszawie. Uczestniczy w licznych konferencjach i szkoleniach z zakresu dermatologii oraz medycyny estetycznej. Szczególnie interesuje się diagnostyką nowotworów skóry oraz chorób autoimmunologicznych.

mgr Elwira Czubak

Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie na kierunku Kosmetologia, w specjalizacji SPA&Wellness. Przez wiele lat pracowała w gabinetach kosmetycznych oraz jako szkoleniowiec w firmach takich jak Lille Cosmetics czy Laboratorium Kosmetyczne NOREL Dr WILSZ s. c. Od 2011 roku związana z Wyższą Szkołą Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, gdzie prowadzi wykłady oraz zajęcia praktyczne dla studentów. Dodatkowe zainteresowania: dietetyka oraz literatura fantasy.

mgr Bartosz Jasłowski

Absolwent University of Nottingham, gdzie uzyskał tytuł magistra farmacji. Od 2011 roku związany zawodowo z branżą farmaceutyczną oraz kosmetyczną. Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach Technologa produkcji czy SafetyAssessor’a, czym zajmuje się do dzisiaj. Obecnie związany z firmą Nemea Technologies oraz Wyższą Szkołą Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

mgr Bartosz Kiec

Magister Biotechnologii medycznej, absolwent studiów podyplomowych "Trychologia w kosmetologii" na Uniwersytecie Jagiellońskim. W dotychczasowej pracy zawodowej zajmował stanowisko specjalisty ds. izolacji przeciwciał w jednym z berlińskich laboratoriów. Członek Międzynarodowego stowarzyszenia trychologii klinicznej i estetycznej ICATA oraz Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Prowadzi gabinet trychologiczny Anagen w Kielcach. Uczestniczy w Międzynarodowym Kongresie i Targach Beauty LNE jako uczestnik i prelegent. Testuje wiele produktów oraz urządzeń trychologicznych różnych międzynarodowych firm.

mgr Sylwia Kister

Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie studiów I stopnia. Kosmetolog, właścicielka gabinetu kosmetologicznego ze specjalizacją kosmetologia estetyczna. Specjalista w zakresie kosmetologii estetycznej i pielęgnacyjnej oraz peelingów chemicznych.

mgr Magdalena Owczarek

Dyplomowany kosmetolog - podolog. Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi, Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu oraz WSZKiPZ w Warszawie studia podyplomowe na kierunku podologia. Jest współpromotorem wielu prac magisterskich i licencjackich z dziedziny podologii i kosmetologii. Od 2005 roku prowadzi wykłady w zakresie kosmetologii leczniczej i podologii kosmetycznej oraz zajęcia praktyczne z kosmetologii pielęgnacyjnej i podologii na studiach magisterskich, licencjackich oraz na kursach zawodowych. Jest szkoleniowcem firm: Yonelle i Secret Lashes. Ma w swoim dorobku publikacje w pismach branżowych tj. „Beauty Forum” oraz na blogu firmy Noble Healt. Od trzech lat jest członkiem jury konkursu Beauty Premium.

mgr Aurelia Romaniec

Z wykształcenia jest rewalidatorem osób chorych a także specjalistą logopedii i trychologii praktycznej. Pełni funkcję dyrektora oświatowego. Prowadzi firmę Usługi Edukacyjno-Medyczne DYSMED , w ramach, której zajmuje się trychologią i prowadzeniem sklepu internetowego z preparatami i urządzeniami trychologicznymi. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w pracy z osobami niepełnosprawnymi, zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi. Swoją wiedzę wzbogaca o medyczne i edukacyjne innowacje, uczestnicząc w przeróżnych szkoleniach , kongresach, kursach. Jej osiągnięcia edukacyjne zostały zauważone i nagrodzone Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Metody pracy staranie dobiera do potrzeb indywidualnych klientów. W osiąganiu efektów i najwyższej jakości usług, posługuje się wysokospecjalistycznym, certyfikowanym sprzętem medycznym.

mgr Weronika Słupek

Specjalista z zakresu trychologii (pielęgnacja i terapia skóry głowy i włosów), kosmetolog, fryzjer, autorka książki „Trychologia kosmetyczna. Pielęgnacja skóry głowy i włosów”, nauczyciel akademicki, ekspert i konsultant przy programach telewizyjnych i internetowych. Autorka wielu artykułów w pismach branżowych. Absolwentka Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości Wydział Nauk Medycznych w Warszawie. Jeden z członków – założycieli Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, jak również współorganizator Pierwszego w Polsce Sympozjum Trychologicznego. Właścicielka Natural Concept (salon day spa i gabinet) oraz Well Concept (szkolenia, dystrybucja Chrissie Cosmetics).

mgr inż. Agnieszka Stateczna-Mędrek

Absolwentka Politechniki na Wydziale Chemii o specjalności Technologia Kosmetyków i Chemia Artykułów Gospodarstwa Domowego. Magister, Inżynier oraz Manager Jakości. Technolog z kilkunastoletnim doświadczeniem w opracowywaniu receptur kosmetyków, produktów naturalnych, produktów perfumeryjnych i produktów biobójczych. Kierowała działem badań i rozwoju oraz kontroli jakości w dużych firmach kosmetycznych. Nadzorowała proces wprowadzania produktów kosmetycznych, biobójczych na rynki europejskie. Posiada ugruntowaną wiedzę o surowcach i procesach technologicznych. Od lat aktywnie współpracuje z przemysłem, kierowała kilkoma pracami zleconymi, dotyczącymi opracowania innowacyjnych receptur i metod oceny kosmetyków lub produktów chemii gospodarczej. Od kilkunastu lat prowadzi wykłady, warsztaty i laboratoria z zakresu kosmetykologii, produktów i surowców kosmetycznych, receptury kosmetycznej, technologii kosmetyków. Od 2015 roku właścicielka firmy, której profil i działalność pokrywa się z wykształceniem - zajmuje się opracowaniem receptur, kosmetyków zarówno naturalnych wg obowiązujących standardów jak i klasycznych, dokumentacją itp, 

mgr Magdalena Szymczak-Kępka

Magister psycholog-diagnosta, specjalista z zakresu trychologii, autorka książki „Problem w głowie czy na głowie. Dowiedz się, z czym naprawdę walczysz!”. Wykładowca akademicki, autorka licznych artykułów związanych z tematyką włosów. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego wydziału psychologii. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie psychologii klinicznej SWPS, oraz w zakresie dietetyki w chorobach wewnętrznych i metabolicznych WUM. Założyciel Fundacji Włos ma Głos, oraz członkini-założycielka ICATA. Współwłaścicielka Kliniki Włosów Hair Lab w Warszawie, gdzie pracuje z osobami borykającymi się z utratą włosów na różnym tle. Prowadzi autorski program terapeutyczny dla osób zmagających się z trichotillomanią. Zajmuje się również projektowaniem niechirurgicznych uzupełnień włosów.

mgr farm. Olga Traczyk-Truba

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktorantka na Wydziale Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje na stanowisku Kierownika Laboratorium w dziale Badań i Rozwoju w firmie Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków. Swoją wiedzę poszerzała w dziale Kontroli Jakości BetasoapSp z o.o. i w dziale Technologiczno-Wdrożeniowym Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris. Autorka licznych artykułów w czasopismach barażowych. Specjalizuje się min. opracowywaniu formuł naturalnych kosmetyków, ewaluacji deklaracji marketingowych i oznakowania pod względem prawnym, przeprowadzaniu i organizacji badań wdrożeniowych produktów kosmetycznych. Aktywny członek grup roboczych Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

mgr Katarzyna Tynecka

Od 2009 roku w praktyce  wykorzystuje zdobytą wiedzę w tworzeniu spersonalizowanych usług kosmetycznych uwzględniających unikalne potrzeby skóry. Koncentruje się na zdobywaniu rzetelnej wiedzy w zakresie cer problematycznych w tym m.in: cery trądzikowej jak trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty, cery alergiczne i o złożonej etiologii. W ramach kompetencji zawodowych stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w seminariach naukowych i badawczych związanych ze zdrowiem, urodą i pielęgnacją skóry.  Absolwentka wydziału farmacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dyplomowany kosmetolog Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji. Z powodzeniem łączy te dwie strefy zawodowe z pasją, zaangażowaniem i głębokim przeświadczeniem w skuteczność indywidualnego podejścia do problemów każdego klienta. Jest propagatorką i prekursorką nieinwazyjnych metod wspomagania różnych form pielęgnacji skóry z wykorzystaniem innowacyjnych biozgodnych technologii fitochemii kosmetycznej. Obecnie prowadzi własną działalność zawodową i na stałe współpracuje z jednym z warszawskich gabinetów kosmetycznych i masażu.

mgr Marta Walasińska-Nowocin

Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu Look Food SA – spółki będącej właścicielem wiodących marek rynku ekologicznego. Absolwentka Wydziału Chemii (kierunek: chemia kosmetyczna) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Towaroznawstwa (kierunek: menadżer produktu kosmetycznego) Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Doświadczona specjalistka branży kosmetycznej i ekologicznej. Szczególnie bliskimi zagadnieniami dla Marty Walasińskiej-Nowocin są marketing produktowy, kreacja nowych produktów oraz wdrażanie ich na rynek. Główne zainteresowania to kosmetyki oparte na naturalnych składnikach oraz holistyczne podejście do tematu urody.

mgr inż. Małgorzata Wodecka

Z wykształcenia: absolwentka Technologii kosmetyków i produktów chemii gospodarczej na Politechnice Radomskiej oraz Studiów Podyplomowych - Stosowanie, wytwarzanie i ocena wyrobów kosmetycznych w WSZKiPZ w Warszawie. Audytor wewnętrzny Zintegrowanych Systemów Zarządzania ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-N-18001. Wieloletnie doświadczenie w technologii oraz recepturowaniu kosmetyków (kosmetyka pielęgnacyjna, zapachowa oraz kolorowa), projektowanie produktów zapachowych do wnętrz. Tworzenie dokumentacji kosmetyków (dossier), rejestracja produktów kosmetycznych - notyfikacja w CNPN. Specjalista ds. badań i jakości w laboratoriach kosmetycznych i chemicznych.

lic. Karolina Stępczyńska

Pasjonatka ekologicznego fryzjerstwa z 10-letnim doświadczeniem, właścicielka salonu fryzjerskiego hAIR w Warszawie, absolwentka Międzynarodowego Studium Dziewulskich o kierunku charakteryzacja wizaż i stylizacja oraz Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica o specjalności BHP. Brała udział w licznych międzynarodowych pokazach branżowych. Miłośniczka koloryzacji oraz stylizacji dziennych, propagatorka innowacji w dziedzinie fryzjerstwa i koloryzacji bazujących na naturalnych kosmetykach.

Agnieszka Dróżdż

Z wykształcenia kosmetolog-trycholog z kilkuletnim doświadczeniem. W swoim gabinecie prowadzi konsultacje pacjentów trychologicznych, korzystając z nowoczesnych urządzeń do diagnostyki i zabiegów trychologicznych. Prywatnie żona i mama, Doula -z pasji.