Home

PROJEKTY UNIJNE

Dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach umowy nr: 10.03.04-14-6530/16 na realizację projektu pt. Praktyczne kompetencje szansą rozwoju zawodowego.

Dni Otwarte

Targi

Weronika Marczuk (11.02.2013)

Wyższa Szkoła Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie

 

Pochodzi z Kijowa, gdzie ukończyła szkołę muzyczną oraz uczęszczała na zajęcia z pantomimy i tańca. Do Polski przyjechała w wieku 20 lat, do pracy, nie znając języka polskiego. Przez rok pracowała jako tancerka rewiowa w hotelach Marina, Gdynia, Posejdon i Heweliusz oraz studiowała handel zagraniczny w studium ekonomicznym w Sopocie.

Ukończyła prawo i administrację na Uniwersytecie Warszawskim oraz aplikację radcowską. W latach 2006-2008 zdobyła dyplom MBA w Business Center Club. Prowadziła kancelarię radców prawnych ANVERO, specjalizującą się w prawie autorskim i prasowym. Jest współwłaścicielką firmy producenckiej Sting Communication. Była współpomysłodawcą i dyrektorem zarządzającym Stowarzyszenia Aktorów Filmowych i Telewizyjnych SAFT (2002-2008). Od założenia do 2007 roku była wiceprezesem Art. Sport Fundacji, która sprawuje pieczę nad piłkarską Reprezentacją Artystów Polskich. Od października 2006 roku pełni funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy TPU w Polsce. Od wielu lat promuje zarówno Ukrainę w Polsce, jak i Polskę na Ukrainie.
Od 2007 zasiadała w jury czterech pierwszych edycji programu TVN You Can Dance - Po prostu tańcz. Od września 2008 do marca 2009 roku wraz z Pauliną Młynarską prowadziła w TVN Style program Miasto kobiet.

W czerwcu 2011 w Iławie odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego festiwalu „Sąsiedzi przy stole”, którego pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym została Weronika.
Od września do listopada 2011 roku roku brała udział w XIII edycji show Taniec z gwiazdami. Jej tanecznym partnerem był Jan Kliment. Zajęli 3 miejsce. W marcu 2012 roku wzięła udział w pierwszym Tanecznym Turnieju Gwiazd ELIXA 2012, w którym razem z Rafałem Maserakiem zajęli pierwsze miejsce.
W 2012 roku wraz z Towarzystwem Przyjaciół Ukrainy podjęła się organizacji Wielkiego Charytatywnego przedsięwzięcia jakim był Wielki Mecz Gwiazd Obu Narodów Polska-Ukraina, który odbył się 29 kwietnia 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

2 lutego 2014 została oficjalnie przedstawiona przez Sojusz Lewicy Demokratycznej jako kandydatka w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2014 z okręgu łódzkiego.

Wyższa Szkoła Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie