Aktualizacja na semestr letni w roku akademickim 2021/2022
Świadczenia pomocy materialnej, przysługują na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich. Łączny okres, przez który przysługują świadczenia wynosi 12 semestrów, bez względu na ich pobieranie przez studenta, z zastrzeżeniem, że w ramach tego okresu świadczenia przysługują na studiach: pierwszego stopnia - nie dłużej niż przez 9 semestrów, drugiego stopnia - nie dłużej niż przez 7 semestrów. Do łącznego okresu wlicza się wszystkie rozpoczęte przez studenta semestry na studiach, w tym semestry przypadające w okresie korzystania z urlopów, z wyjątkiem semestrów na kolejnych studiach pierwszego stopnia rozpoczętych lub kontynuowanych po uzyskaniu pierwszego tytułu zawodowego licencjata, inżyniera lub równorzędnego.
W przypadku kształcenia się na kilku kierunkach, semestry odbywane równocześnie traktowane są jako jeden semestr.
Świadczenia pomocy materialnej oraz stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia nie przysługują studentowi posiadającemu tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera albo równorzędny – niezależnie, kiedy został on uzyskany i na jakim kierunku. Prawa do tych świadczeń pozbawiona jest także osoba posiadająca tytuł zawodowy licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia. Wskazane obostrzenia dotyczą także tytułów zawodowych uzyskanych za granicą.
W przypadku stypendium dla osób niepełnosprawnych, gdy niepełnosprawność powstała w trakcie studiów lub po uzyskaniu tytułu zawodowego, student może otrzymywać to świadczenie na kolejnym kierunku studiów, jednak tylko na jednym i nie dłużej niż przez okres 12 semestrów z zastrzeżeniem, że w ramach tego okresu świadczenia przysługują na studiach: pierwszego stopnia - nie dłużej niż przez 9 semestrów, drugiego stopnia - nie dłużej niż przez 7 semestrów.
Student studiujący równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymywać stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora dla najlepszych studentów, zapomogę oraz stypendia ministra tylko na jednym, według własnego wyboru.
W roku akademickim 2021/2022 student może ubiegać się w Uczelni o świadczenia ze środków przeznaczonych na ten cel z budżetu państwa w formie :
Stypendium Rektora dla najlepszych studentów, można otrzymać na podstawie sumarycznej liczby punktów osiągniętych za wyróżniających wyników w nauce, osiągnięcia naukowe, osiągnięcia artystyczne lub osiągnięcia sportowe, które student uzyskał w roku akademickim poprzedzającym rok wnioskowania o stypendium Rektora:
ZAPOMOGA – Jest jednorazowym świadczeniem przyznawanym studentom, którzy znaleźli się przejściowo w trudnej sytuacji losowej.
Przez przejściowo trudną sytuację życiową należy rozumieć:
Sam fakt przejściowo trudnej sytuacji życiowej, nie może być podstawą przyznania zapomogi, jeśli w wyniku zajścia zdarzenia w świetle przedstawionych dokumentów komisja nie stwierdzi pogorszenia się sytuacji materialnej studenta tak, by można było uznać ją za trudną. W przypadku trwałego pogorszenia sytuacji materialnej student powinien ubiegać się o przyznanie stypendium socjalnego. Student może otrzymać zapomogę dwa razy w roku akademickim a z tytułu tego samego zdarzenia, może otrzymać tylko jedną zapomogę.
Studenci Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie mogą się również ubiegać o:
Do Działu Stypendiów należy się zgłosić z wypełnionym wnioskiem wraz z załącznikami o przyznanie wybranego stypendium lub wnioskiem o zapomogę oraz z kompletem dokumentacji. Wszystkie wnioski i załączniki powinny być wydrukowane DWUSTRONNIE.
W roku akademickim 2021/2022 wnioski stypendialne składamy:
Wnioski przesyłamy na adres:
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia
Dział Stypendiów
Al. Jerozolimskie 195a
02-222 Warszawa
Datą złożenia wniosku jest data stempla pocztowego.
Chcesz wysłać przesyłkę? Dla naszych studentów firma smartkurier.pl przygotowała specjalne ceny! Jak skorzystać ze zniżki? Szczegóły odnajdziesz w ogłoszeniu na swoim profilu w e-dziekanacie.
Wnioski wysyłamy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Datą złożenia wniosku jest data wysłania maila.
W przypadku braku potwierdzenia mailowego otrzymania dokumentacji stypendialnej, w okresie 3 dni roboczych od ich wysłania, prosimy o PILNY kontakt z Działem Stypendiów.
Student otrzymuje stypendia, w danym roku akademickim przez okres 9 miesięcy, z wyjątkiem przypadku, gdy ostatni rok studiów zgodnie z planem studiów trwa jeden semestr, wówczas świadczenie może być przyznane również na jeden semestr – do 5 miesięcy.
Świadczenia pomocy materialnej wypłacane są na wskazane przez studenta konto bankowe. Wypłaty realizowane są co miesiąc, termin wypłaty uzależniony jest każdorazowo od daty wpłynięcia środków finansowych z Ministerstwa na konto uczelni. (około 25-go dnia danego miesiąca).
Do Pobrania:
TERMINARZ STYPENDIALNY
Terminarz stypendialny obowiązujący w roku akademickim 2021/2022
Obowiązuje wszystkich studentów semestru zimowego:
od 04.10.2021 r. – do 25.10.2021 r. – termin składania wniosków
od 30.11.2021 r. – do 10.12.2021 r. – wydawanie decyzji stypendialnych
do 15.12.2021 r. – wypłata I transzy stypendium za mc: X, XI, XII 2021 r.
ok. 25-28 dnia miesiąca - wypłaty stypendium od I do VI 2022 r.
Obowiązuje tylko osoby rekrutujące się na I semestr (letni):
od 25.02.2022 r. – do 20.03.2022 r. – termin składania wniosków
od 30.04.2022 r. – do 09.05.2022 r. – wydawanie decyzji stypendialnych
do 15.05.2022 r. – wypłata I transzy stypendium za mc: III, IV 2022 r.
ok. 25 - 28 dnia miesiąca - wypłata stypendium od V do VI 2022 r.
Warunkiem rozpatrzenia wniosku o przyznanie stypendium jest złożenie kompletu wymaganej dokumentacji.
Decyzje stypendialne będą wydawane/przesyłane przez Dział Stypendiów.
KONTAKT DO DZIAŁU STYPENDIÓW:
Dział stypendiów znajduje się w Kampusie nr 2
Al. Jerozolimskie 195a [piętro IV]
02-222 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Joanna Zarajczyk 225623550 48519590380 |
W roku akademickim 2021/2022 student może otrzymać:
STYPENDIUM SOCJALNE:
Stypendium socjalne przyznawane jest na wniosek studenta wraz z załącznikami. Wniosek o przyznanie stypendium, składa się w terminie od 04 do 25 października 2021r. W przypadku rozpoczynania studiów od semestru letniego wniosek o przyznanie stypendium, składa się w terminie od 25 lutego do 20 marca 2022r.
W przypadku wadliwie wypełnionego wniosku Uczelnia wzywa studenta do poprawienia lub uzupełnienia wniosku, w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania. W przypadku niezastosowania się do wezwania wniosek pozostawia się bez rozpoznania.
Do Działu Stypendiów należy się wysłać wniosek o przyznanie wybranego stypendium wraz z kompletem dokumentów. Wnioski niekompletne nie będą przyjmowane.
Wszystkie wnioski i dokumenty powinny być wydrukowane DWUSTRONNIE.
Wnioski i załączniki przesyłamy na adres:
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia
Dział Stypendiów
Al. Jerozolimskie 195a
02-222 Warszawa
Datą złożenia wniosku jest data stempla pocztowego.
Chcesz wysłać przesyłkę? Dla naszych studentów firma smartkurier.pl przygotowała specjalne ceny! Jak skorzystać ze zniżki? Szczegóły odnajdziesz w ogłoszeniu na swoim profilu w e-dziekanacie.
Do Działu Stypendiów należy się zgłosić z wypełnionym wnioskiem o przyznanie wybranego stypendium wraz z kompletem dokumentów.
WAŻNE! Dokumenty powinny być uporządkowane dla każdego członka rodziny w osobnej koszulce foliowej.
Wnioski niekompletne nie będą przyjmowane.
Wszystkie wnioski i dokumenty powinny być wydrukowane DWUSTRONNIE.
Wykaz dokumentacji do wniosku o przyznanie stypendium socjalnego:
Dotyczy wszystkich członków rodziny, którzy osiągnęli dochody.
Wyżej wymienione zaświadczenie nie dotyczy osób, których jedynym źródłem dochodu jest dochód z gospodarstwa rolnego.
Zaświadczenie właściwego organu lub oświadczenie o dochodach pomniejszonych odpowiednio o zapłacone za granicą RP: podatek dochodowy, składki na ubezpieczenie społeczne oraz ubezpieczenie zdrowotne, wydane przez właściwy organ podatkowy kraju, w którym te dochody zostały osiągnięte.
Oświadczenie o dochodzie niepodlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym – Załącznik nr 1A
DODATKOWO, w zależności od rodzaju dochodu:
Ponadto, w przypadku utraty/uzyskania dochodu student jest zobowiązany przedłożyć:
Utrata dochodu
Dochód utracony tzn. dochód uzyskiwany w roku 2020 nie jest już osiągany w chwili obecnej ,należy przedstawić dokument określający datę utraty dochodu oraz miesięczną wysokość utraconego dochodu (np. świadectwo pracy, zaświadczenie o wypowiedzeniu umowy cywilno-prawnej decyzję w sprawie utraty prawa do renty, zasiłku dla bezrobotnych, decyzję o wykreśleniu z ewidencji działalności gospodarczej oraz PIT 11, zaświadczenie wystawione przez płatnika dochodu).
Należy pamiętać, że dochód utracony nie powinien być wliczany do dochodu członka rodziny. W takim przypadku dochód członka rodziny wyniesie 0 zł. Nie dotyczy to jednak dochodu uzyskanego na podstawie umowy o dzieło. Dochód uzyskany na podstawie zatrudnienia o umowę o dzieło należy zawsze uwzględnić i podzielić na 12 miesięcy, niezależnie od długości zatrudnienia.
Uzyskanie dochodu
- dokument określający wysokość uzyskanego dochodu oraz liczbę miesięcy, w których dochód był osiągany – w przypadku uzyskania dochodu w roku 2021 (np.: zaświadczenie z zakładu pracy, decyzja w sprawie przyznania renty itp.) wymagany dokument określający wysokość dochodu uzyskanego z miesiąca następującego po miesiącu, w którym dochód został osiągnięty
Przykład:
Matka studenta rozpoczęła pracę w marcu 2021 r. i nadal pracuje.
W pole: „miesięczny dochód uzyskany w 2020 roku ” należy wpisać wysokość wynagrodzenia netto za kwiecień 2021 r.
Jeżeli zaś matka studenta pracowałby jedynie w okresie marzec – maj 2020 r. dochodu tego nie uwzględnia się we wniosku o stypendium.
Pozostałe dokumenty konieczne do ustalenia dochodu w rodzinie studenta lub poświadczające jego sytuację rodzinną:
Student jest samodzielny finansowo, jeżeli spełnia jeden z następujących warunków:
W pozostałych przypadkach, tj. gdy student nie jest samodzielny finansowo według powyższej definicji, jego sytuacja materialna jest ustalana z uwzględnieniem dochodów jego rodziców i rodzeństwa (bez względu na wiek studenta).
Do pobrania:
W roku akademickim 2021/2022 miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym studenta oblicza się w następującej kolejności:
WAŻNE! Kwota końcowa, czyli miesięcznych dochód na osobę w gospodarstwie domowym studenta, nie powinna wynosić więcej niż 1000,00 zł.
WAŻNE! Jeżeli miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty określonej w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (obecnie 600,00 zł) obligatoryjnie wymagane jest zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o sytuacji dochodowej i majątkowej swojej i rodziny obejmujący okres od roku poprzedzającego rok akademicki w którym student ubiega się o świadczenie do dnia wydania zaświadczenia.
W przypadku przedstawienia zaświadczenia, o którym mowa wyżej, z którego nie wynika faktyczna sytuacja dochodowa i majątkowa rodziny studenta, a jego treść ogranicza się jedynie do stwierdzenia faktu korzystania lub nie korzystania z form pomocy społecznej, uznaje się jako niedołączenie do wniosku ww. zaświadczenia.
Brak zaświadczenia skutkować będzie odmową przyznania stypendium socjalnego.
Miesięczny dochód członka rodziny wykazany na zaświadczeniu z urzędu skarbowego o dochodzie podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach określonych w art. 27, 30b, 30c i 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Załącznik 1A do wniosku o przyznanie stypendium socjalnego (dział I)
JAK OBLICZYĆ SAMODZIELNIE DOCHÓD RODZINY ?
Należy pamiętać, że kwota rocznego dochodu członka rodziny nie występuje na żadnym dokumencie. Każdy student musi ją obliczyć samodzielnie. Stąd też należy wykonać następujące działanie:
Od kwoty dochodu z zaświadczenie Urzędu Skarbowego należy odjąć:
Należy pamiętać, że kwota rocznego dochodu członka rodziny nie występuje na żadnym dokumencie. Każdy student musi ją obliczyć samodzielnie. Stąd też należy wykonać następujące działanie:
kwota dochodu z zaświadczenie US – kwota składki społecznej z zaświadczenia z US – kwota podatku należnego z zaświadczenie z US – kwota składki zdrowotnej z zaświadczenia z ZUS-u lub w wyjątkowych sytuacjach od pracodawcy = roczny dochód netto
Aby obliczyć miesięczny dochód netto członka rodziny należy roczny dochód netto podzielić na liczbę miesięcy, przez które osiągany był dochód w 2020 r. (czas trwania umowy, okres prowadzenia własnej działalności gospodarczej, okres na jaki przyznany został zasiłek).
WAŻNE! W przypadku osiągania dochodu na podstawie zatrudnienia na umowę o dzieło lub z wynajmu lokalu mieszkalnego lub usługowego roczny dochód po odliczeniu należy zawsze podzielić na liczbę 12 miesięcy.
WAŻNE! Dochód utracony tzn. dochód uzyskiwany w roku 2019 nie jest już osiągany w chwili obecnej należy udokumentować np. dostarczając świadectwo pracy, zaświadczenie o wypowiedzeniu umowy lub umowę zlecenie na podstawie której będzie można potwierdzić okres zatrudnienia.
Należy pamiętać, że dochód utracony nie powinien być wliczany do dochodu członka rodziny. W takim przypadku dochód członka rodziny wyniesie 0 zł. Nie dotyczy to jednak dochodu uzyskanego na podstawie umowy o dzieło. Dochód uzyskany na podstawie zatrudnienia o umowę o dzieło należy zawsze uwzględnić i podzielić na 12 miesięcy, niezależnie od długości zatrudnienia.
WAŻNE! Jeżeli dochód członka rodziny wykazany na zaświadczeniu z US pochodzi z różnych źródeł:
Miesięczny dochód członka rodziny opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Załącznik 1A do wniosku o przyznanie stypendium socjalnego (dział II)
Należy pamiętać, że kwota rocznego dochodu członka rodziny nie występuje na żadnym dokumencie. Każdy student musi ją obliczyć samodzielnie. Roczny dochód członka rodziny należy podzielić na liczbę miesięcy kiedy rzeczywiście był on osiągany.
WAŻNE! Dochód członka rodziny opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym, ale nie osiągany w ramach prowadzonej działalności gospodarczej należy zawsze podzielić na 12 miesięcy, niezależnie od rzeczywistego okresu uzyskiwania dochodu.
Ważne! Dochód utracony tzn. dochód uzyskiwany w roku 2020 nie jest już osiągany w chwili obecnej należy udokumentować np. dostarczając zaświadczenie o wyrejestrowaniu lub zawieszeniu działalności gospodarczej.
Należy pamiętać, że dochód utracony nie powinien być wliczany do dochodu członka rodziny. W takim przypadku dochód członka rodziny wyniesie 0 zł.
Miesięczny dochód członka rodziny nie podlegający opodatkowaniu na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Załącznik 1A do wniosku o przyznanie stypendium socjalnego (dział III)
WAŻNE! Kwota rocznego dochodu członka rodziny nie podlegającego opodatkowaniu na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych powinna być zawsze podzielona przez 12 miesięcy, w celu uzyskania kwoty dochodu miesięcznego.
WAŻNE! W celu obliczenia dochodu z gospodarstwa rolnego należy liczbę hektarów przeliczeniowych widniejącą na zaświadczeniu z gminy pomnożyć przez przeciętny dochód pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1ha przeliczeniowego ogłoszony w Obwieszczeniu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
WAŻNE! W sytuacji zasądzenia alimentów na członka rodziny, ale ich nieotrzymywania należy przedstawić zaświadczenie od komornika o bezskutecznej egzekucji alimentów w roku 2019. Brak tego zaświadczenia skutkuje koniecznością wliczenia kwoty zasądzonych alimentów do uzyskiwanego dochodu w gospodarstwie domowym.
Miesięczny dochód uzyskany przez członka rodziny
Załącznik 1A do wniosku o przyznanie stypendium socjalnego (dział IV)
Miesięczny dochód uzyskany przez członka rodziny wlicza się do dochodu uzyskanego w roku 2020 tylko, gdy zostały spełnione następujące warunki:
WAŻNE! Wysokość dochodu uzyskiwanego od 01.01.2021 r. należy udokumentować na podstawie zaświadczenia od pracodawcy o wysokości dochodu netto z uzyskanego z miesiąca następującego po miesiącu, w którym dochód został osiągnięty.
WAŻNE! Dochód, który pojawił się po 01.01.2021 r., ale w momencie składania dokumentów już nie jest uzyskiwany nie powinien być uwzględniany we wniosku.
WAŻNE! proszę zapoznać się z przyznawaniem stypendiów przy programie 500+
WAŻNE! Lista źródeł dochodu w gospodarstwie domowym, które mimo już nie występowania należy uwzględnić we wniosku:
STYPENDIUM SOCJALNE W ZWIĘKSZONEJ WYSOKOŚCI
Wysokość stypendium socjalnego może być zwiększona z tytułu nie przekroczenia kwoty 200,00 zł netto na osobę w gospodarstwie domowym, studentowi wnioskującemu o przyznanie stypendium socjalnego.
Do wniosku o Stypendium socjalne w zwiększonej wysokości obligatoryjnie składamy zaświadczenie z środka pomocy społecznej, o sytuacji dochodowej i majątkowej swojej i rodziny obejmujący okres od roku poprzedzającego rok akademicki w którym student ubiega się o świadczenie do dnia wydania zaświadczenia.
Brak zaświadczenia skutkować będzie odmową przyznania stypendium socjalnego.
Wniosek o przyznanie stypendium, składa się w terminie od 04 do 25 października.
W przypadku rozpoczynania studiów od semestru letniego wniosek o przyznanie stypendium, składa się w terminie od 25 lutego do 20 marca.
Wniosek o przyznanie stypendium dla osób niepełnosprawnych składa się w terminie od 04 do 25 października 2021r. W przypadku rozpoczynania studiów od semestru letniego wniosek o przyznanie stypendium składa się w terminie od 25 lutego do 20 marca 2022r..
Podstawę do przyznania studentowi wymienionemu w ust. 1 stypendium dla osób niepełnosprawnych stanowi orzeczenie o niepełnosprawności, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie, o którym mowa w art. 5 oraz art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych wydane przez właściwy organ.
Wysokość stypendium dla osób niepełnosprawnych ustala rektor w drodze zarządzenia.
W roku akademickim 2021/2022 wnioski stypendialne składamy:
Datą złożenia wniosku jest data wysłania maila. W przypadku braku potwierdzenia mailowego otrzymania dokumentacji stypendialnej, w okresie 3 dni roboczych od ich wysłania, prosimy o PILNY kontakt z Działem Stypendiów.
STOPNIE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:
Lekki stopień niepełnosprawności oznacza:
1) niepełnosprawność w lekkim stopniu w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,
2) częściową niezdolność do pracy oraz celowość przekwalifikowania orzeczoną na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, jeżeli nie jest to traktowane jako umiarkowany stopień niepełnosprawności,
3) stałą albo długotrwałą niezdolność do pracy w gospodarstwie rolnym orzeczoną na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, jeżeli nie jest to traktowane jako znaczny stopień niepełnosprawności,
4) posiadanie orzeczenia o zaliczeniu do III grupy inwalidów.
Umiarkowany stopień niepełnosprawności oznacza:
1) niepełnosprawność w umiarkowanym stopniu w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,
2) całkowitą niezdolność do pracy orzeczoną na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,
3) częściowa niezdolność do pracy orzeczoną na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w okresie od 1 stycznia do 16 sierpnia 1998 roku,
4) posiadanie orzeczenia o zaliczeniu do II grupy inwalidów.
Znaczny stopień niepełnosprawności oznacza:
WAŻNE! W przypadku upływu okresu ważności orzeczenia, wypłata świadczenia zostaje zawieszona od następnego miesiąca. Wznowienie wypłaty stypendium następuje po dostarczeniu przez studenta nowego orzeczenia. Wyrównanie stypendium za okres zawieszenia następuje w przypadku kontynuacji poprzedniego orzeczenia.
WNIOSEK STYPENDIALNY:
Stypendium rektora za wyróżniające wyniki w nauce, można otrzymać nie wcześniej niż po zaliczeniu pierwszego roku studiów. Wyjątek stanowią studenci I roku studiów magisterskich a także studenci laureaci i finaliści odpowiedniej olimpiady oraz medaliści współzawodnictwa sportowego przyjęci na I rok studiów w roku złożenia egzaminu maturalnego.
W przypadku studentów, którzy poprzedni etap studiów zaliczyli na innej niż WSIIZ uczelni, w szczególności ubiegających się o stypendium na pierwszym roku studiów drugiego stopnia, wymagane jest zaświadczenie o średniej ocen za ostatni rok studiów. W zaświadczeniu z poprzedniej uczelni muszą znajdować się następujące informacje: średnia ocen za ostatni rok studiów, rodzaj obliczonej średniej ocen (arytmetyczna), czy egzaminy i zaliczenia zostały złożone w pierwszych terminach.
Stypendium rektora może otrzymać student, który w danym roku akademickim spełnił wszystkie wymienione niżej warunki:
Na podstawie sumarycznej liczby punktów osiągniętych przez studenta, komisja stypendialna sporządza listę rankingową dla każdego kierunku studiów, z którego zostały złożone wnioski. W przypadku, gdy liczba wniosków o stypendium rektora na danym kierunku przekracza 10% liczby wszystkich studentów tego kierunku, komisja przyznaje świadczenia studentom z najwyższą pozycją na liście rankingowej.
Stypendium rektora za wyróżniające wyniki nie może być przyznane studentowi powtarzającemu semestr albo rok oraz przebywającemu na kolejnym urlopie od zajęć.W roku akademickim 2021/2022 wnioski stypendialne składamy:
Datą złożenia wniosku jest data wysłania maila. W przypadku braku potwierdzenia mailowego otrzymania dokumentacji stypendialnej, w okresie 3 dni roboczych od ich wysłania, prosimy o PILNY kontakt z Działem Stypendiów.
Stypendium rektora na podstawie wyróżniających wyników w nauce jest przyznawane na wniosek studenta, który osiągnął wysokie wyniki w dwóch poprzednich semestrach.
Student ubiegający się o przyznanie stypendium rektora za wyróżniające wyniki składa wniosek wraz z załącznikiem 3A z obliczoną średnią arytmetyczną ocen za dany rok w terminach:
Wysokość stypendium rektora za wyróżniające wyniki w nauce przyznawana jest na podstawie sumy punktów za średnią ocen uzyskaną w poprzednim roku akademickim.
ŚREDNIA OCEN
Liczba punktów za wysoką średnią ocen w skali od 2 do 5 przyznawana jest według następującego wzoru:
Punkty = średnia ocen x 10 (np. średnia 4,20 – uzyskanych punktów 42)
Wysokość stypendium rektora przyznawane jest w zależności od uzyskanej punktacji:
Liczba punktów:
- od 42 do 45,
- od 46 do 50,
- od 51 do 60,
- powyżej 61
WNIOSEK STYPENDIALNY i ZAŁĄCZNIK:Stypendium rektora na podstawie wysokich wyników sportowych jest przyznawane na wniosek studenta, który osiągnął wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym w dwóch poprzednich semestrach.
Podstawą ubiegania się o uzyskanie stypendium rektora na podstawie wysokich wyników sportowych jest złożenie wniosku z załącznikiem 3C z obliczoną średnią arytmetyczną ocen za dany rok oraz zaświadczeniami potwierdzającymi osiągnięcia sportowe w terminie:
1) od 04 do 25 października – wszyscy studenci danego roku akademickiego,
2) od 25 lutego do 20 marca – jeżeli naukę w danym roku akademickim rozpoczęło się w semestrze letnim.
Wysokość stypendium rektora na podstawie wysokich wyników sportowych przyznawana jest na podstawie sumy punktów za średnią ocen i rodzaju osiągnięć sportowych zdobytych we współzawodnictwie co najmniej na poziomie krajowym.
Rodzaj osiągnięcia: |
Liczba punktów |
- uczestnicy: igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw Europy; - finaliści: pucharu świata, pucharu Europy, pucharu Polski, uniwersjady, Akademickich Mistrzostw Świata, Akademickich Mistrzostw Europy, Akademickich Mistrzostw Polski; - medaliści: mistrzostw Polski, Akademickich Mistrzostw Polski, mistrzostw Polski ASZ - zawodnicy lig państwowych
|
20 |
- finaliści mistrzostw Polski, Akademickich Mistrzostw Polski dyscypliny indywidualne, Mistrzostwa Polski AZS, - miejsca od IV do VI w Akademickich Mistrzostwach Polski, w dyscyplinach rozgrywanych w systemie bezpośrednim (bez eliminacji); - miejsca od V – VIII w półfinałach Akademickich Mistrzostwach Polski (rozgrywki strefowe) sporty indywidualne oraz miejsca od V do XII sporty drużynowe; - zawodnicy III ligi państwowej. |
15 |
Za osiągnięcia naukowe, na podstawie których student może ubiegać się o stypendium rektora, uważa się:
Podstawą ubiegania się o uzyskanie stypendium rektora za osiągnięcia naukowe jest złożenie wniosku, załącznika 3B z obliczoną średnią arytmetyczną ocen za dany rok wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi osiągnięcia naukowe w terminie:
1) od 04 do 25 października – wszyscy studenci danego roku akademickiego,
2) od 25 lutego do 20 marca – jeżeli naukę w danym roku akademickim rozpoczęło się w semestrze letnim.
Wysokość stypendium rektora za osiągnięcia naukowe przyznawana jest na podstawie sumy punktów za średnią ocen oraz rodzaju osiągnięć uzyskanych w poprzednim roku akademickim.
Rodzaj osiągnięcia: |
Zasięg |
Liczba punktów |
konferencja naukowa czynny udział |
zagraniczny |
20 |
ogólnopolski |
10 |
|
regionalny/lokalny |
5 |
|
artykuł naukowy w czasopiśmie zamieszczonym w aktualnym wykazie czasopism punktowanych, ogłoszonym przez MNISW |
autorstwo |
20 |
współautorstwo |
15 |
|
Artykuł naukowy w czasopiśmie spoza listy ministerialnej |
autorstwo |
10 |
współautorstwo |
5 |
|
Organizacja konferencji naukowej |
organizacja |
15 |
Za osiągnięcia artystyczne, na podstawie których student może ubiegać się o stypendium rektora, uważa się:
Podstawą ubiegania się o uzyskanie stypendium rektora za osiągnięcia artystyczne jest złożenie wniosku, załącznika 3B z obliczoną średnią arytmetyczną ocen za dany rok wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi osiągnięcia artystyczne w terminie:
Wysokość stypendium rektora za osiągnięcia artystyczne przyznawana jest na podstawie sumy punktów za średnią ocen oraz rodzaju osiągnięć uzyskanych w poprzednim roku akademickim.
Rodzaj osiągnięcia |
Liczba punktów |
autorstwo książki artystycznej (np. albumu fotograficznego)
|
20 |
współautorstwo dzieła artystycznego |
10 |
miejsce medalowe w artystycznych konkursach/festiwalach o zasięgu międzynarodowym |
20 |
miejsce medalowe w artystycznych konkursach/festiwalach o zasięgu ogólnopolskim |
15 |
miejsce medalowe w artystycznych konkursach/festiwalach o zasięgu lokalnym |
10 |
W roku akademickim 2021/2022 wnioski stypendialne składamy:
Chcesz wysłać przesyłkę? Dla naszych studentów firma smartkurier.pl przygotowała specjalne ceny! Jak skorzystać ze zniżki? Szczegóły odnajdziesz w ogłoszeniu na swoim profilu w e-dziekanacie.
Kampus nr 1 Ul. Bitwy Warszawskiej 1920 nr 18 |
![]() |
Kampus nr 2 Al. Jerozolimskie 195 A |
Ta strona korzysta z „ciasteczek”, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Klikając „Zgadzam się”, wyrażasz zgodę na użycie WSZYSTKICH plików cookie. Możesz jednak spersonalizować ustawienia plików cookies klikając „Ustawienia plików cookies”.