Księgozbiór

Księgozbiór

Libra

Bogactwo księgozbioru Biblioteki WSIiZ przyciąga wszystkich miłośników literatury popularnonaukowej. Pozycje zbieżne z profilem kształcenia Uczelni pozwalają studentom na efektywne pogłębianie swojej wiedzy. Na bibliotecznych półkach studenci i nauczyciele akademiccy znajdą pozycję z wielu dziedzin nauki m.in. kosmetologii, zdrowa publicznego, medycyny, zarządzania, marketingu, ochrony środowiska, prawa, ekonomii, administracji i szerokiego spectrum nauk technicznych.

Pomocne z pewnością okażą się również słowniki specjalistyczne oraz podręczniki do nauki wybranego języka obcego. 

 

Czytelnicy Biblioteki WSIiZ oprócz podręczników, monografii i zeszytów naukowych mogą również zapoznać się ze zbiorami branżowych czasopism, które cyklicznie uzupełniane są o nowo wydane numery. Można z nich skorzystać na miejscu w ramach czytelni, lub wypożyczyć zostawiając dokument ze zdjęciem (dowód osobisty, legitymację ELS). Niejednokrotnie również stanowią cenną pomoc w przygotowywaniu prac semestralnych.

 

Każdy odwiedzający Bibliotekę WSIiZ może liczyć na profesjonalną i życzliwą obsługę. Pracownicy służą wsparciem w kwestii doboru odpowiedniej literatury każdemu czytelnikowi. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości osoby korzystające z zasobów bibliotecznych mają możliwość uzyskania pomocy i rzeczowej odpowiedzi. Z pewnością ma to pozytywny wpływ na szybsze wywiązywanie się ze studenckich obowiązków.

Obsługa wypożyczalni jest możliwa dzięki wykorzystaniu programu komputerowego LIBRA 2000. Służącego do bieżącej ewidencji zasobów bibliotecznych WSIiZ.

 

Założenie konta bibliotecznego

  • Aby móc wypożyczać książki/czasopisma w Bibliotece WSIiZ należy założyć konto biblioteczne. W tym celu należy zgłosić się osobiście bądź mailowo do Biblioteki 

  • Adres mailowy: biblioteka@wsiiz.pl
  • Tytuł wiadomości: „Założenie konta bibliotecznego”
  • Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres 14 dni (z opcją prolongaty).
  • W przypadku braku zwrotu książek/czasopism we wskazanym terminie naliczana będzie kara biblioteczna w wysokości 1 zł/za 1 dzień za każdą z wypożyczonych pozycji.