Relacja z praktyk w Wilnie w ramach programu Erasmus+

Nasze mobilności
Nasze mobilnościRelacje z wyjazdów studenckich

Relacja z praktyk w Wilnie w ramach programu Erasmus+

Klaudyna Granicka, studentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku Kosmetologia

Erasmus+ Praktyki: Litwa, Wilno

 

„Litwo, Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie;

Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,

Kto cię stracił.” A. Mickiewicz

 

Miasto, które pokochałam jeszcze bardziej. Czuję, jakbym się na nowo się narodziła. A dlaczego właśnie tak się czuję? Chyba dlatego, że właśnie tutaj się narodziłam. Jednak teraz, przybywając na praktykach, doznałam nowych emocje, których kiedyś będąc dzieckiem, nie mogłam doznać. Moje serce się zakochało, kiedy spacerowałam pięknymi ulicami Wilna, poznając ich atmosferę, która panuje w tym małym, ale uroczym miasteczku. Ludzie mieszkający w Wilnie nadają miejscu spokój i ciszę, ponieważ porównując je z Warszawą, mieszkańcy nie tak się gonią, wolą miły spacer podczas drogi do pracy czy na studia.

Praktyki

Od 07 lipca 2019r. podjęłam praktykę Erasmus + w Wilnie na Litwie w Salonie Kosmetologicznym „Dali” znajdującym się przy ul. Fabijoniszkiu 5C pod opieką Renaty Burinskiej. To właśnie od Pani Renaty nauczyłam się kilku rzeczy, które tak naprawdę odgrywają ogromną rolę w naszym zawodzie. Przede wszystkim jest to zachowanie spokoju, indywidualne podejście do klienta oraz kultura osobista, jaką wyróżniała się Pani opiekun. Pomimo tego również nauczyła mnie sporo rzeczy w zakresie kosmetologii, a także codziennie dawała mi wskazówki, jak powinnam dbać o swój wygląd, stanowisko pracy oraz relacje z klientem.  Miałam również możliwość wykonywania, obserwowania oraz asystowania przy zabiegach kosmetycznych w zakresie wizażu i kosmetologii pielęgnacyjnej (np. kawitacja, dermapen, sonoforeza, miktodermabrazja). Dzięki możliwości zrealizowanie praktyk zrozumiałam, w jakiej sferze bym chciała pracować. Praktyki więc otwierają spore możliwości na samorealizację w przyszłym zawodzie.

Miejsce zamieszkanie/Życie w Wilnie

Jeżeli marzysz o podjęciu praktyki poza granicami Polski, to warto zwrócić uwagę na kolejne aspekty, które będą ważne podczas wyjazdu:

  • Miejsce zamieszkania – trudno jest znaleźć coś na tak krótki okres, ponieważ najczęściej ludzie, którzy wynajmują mieszkania lub pokój chcą wynająć go na jak najdłuższy czas. Trzeba także zwróć uwagę na koszt. Musisz zorganizować swoje pieniążki tak, aby także wystarczyło Ci na życie. W moim wypadku wynajem pokoju nie sprawiło problemów, ponieważ zamieszkałam u swojej znajomej, która wynajęła mi pokój na okres praktyk, więc miałam możliwość zaoszczędzić, ponieważ nie stać by było mnie na zamieszkanie w hotelu.
  • Życie w Wilnie – Warto wspomnieć, że w Wilnie mamy EURO, więc produkty są droższe niż w Warszawie. Warto pamiętać o tym. Wiedziałam, że wybieram się na Praktyki Erasmus + do Wilna, więc miałam możliwość zaoszczędzić przed wyjazdem. Bardzo mi to pomogło w okresie praktyk, ponieważ nie myślałam o tym, że muszę oszczędzać, tylko wiedziałam, że mam wystarczającą ilość pieniędzy na mieszkanie, produkty oraz rozrywki.

Możliwości:

Jednak Erasmus to nie tylko kształcenie w zakresie wybranej przez ciebie dziedziny, w moim przypadku kosmetologii. To także poznanie innej kultury, innych osób, którzy mają wpływ na twoje samokształcenie się. Wyjazd mi dał spore możliwości w zakresie kosmetologii, jak i w zakresie poznanie siebie. Kim ja jestem i czego w ogóle potrzebuję od życia.

Jednym z takich najbardziej fantastycznych momentów to różne szkolenia:

Miałam także możliwość zdobyć doświadczenie w byciu modelką:

Wszystkie kategorie

Popular tags