Relacja z mobilności wykładowej do International College of Cosmetology w Rydze, Łotwa w ramach programu Erasmus+

Nasze mobilności
Nasze mobilnościRelacje z wyjazdów wykładowców

Relacja z mobilności wykładowej do International College of Cosmetology w Rydze, Łotwa w ramach programu Erasmus+

Relacja z mobilności wykładowej do International College of Cosmetology w Rydze, Łotwa w ramach programu Erasmus+

„Udział w Programie Erasmus+ daje możliwość zapoznania się z uczelniami zagranicznymi, zasadami i metodami prowadzenia zajęć w innych krajach. Poznawanie studentów zagranicznych i prowadzenie wykładów w językach obcych jest doskonałym bodźcem do rozwoju i doskonalenia specjalistycznych umiejętności językowych. Kontakty te pozwalają doskonalić metody dydaktyczne i poznawać różnice kulturowe.”

Agnieszka Michalska

Erasmus+ Staff Mobility: Agnieszka Michalska i Mateusz Chylimoniuk, Starptautiskā Kosmetoloģijas Koledža – International College of Cosmetology, Ryga, Łotwa

W dniach 7-11 listopada 2022 r. dr Agnieszka Michalska i Mateusz Chylimoniuk pracownicy dydaktyczni WSIiZ prowadzący zajęcia między innymi na kierunku Kosmetologia realizowali mobilność w International College of Cosmetology w Rydze, Łotwa. Dr Agnieszka Michalska prowadziła zajęcia z Zastosowania karboksyterapii w zabiegach kosmetologicznych i medycyny estetycznej, natomiast Pan Mateusz Chylimoniuk zajęcia na temat Skóry, jej struktury, funkcji, problemów i sposobów leczenia i poprawy stanu skóry.

Podczas mobilności dr Agnieszka Michalska podjęła działania w celu rozpoczęcia wspólnych międzynarodowych badań i prac naukowo-dydaktycznych w dziedzinie kosmetologii. Ponadto mobilność pozwoliła na doskonalenie umiejętności w zakresie nauczania języków obcych.

Udział w zagranicznych wyjazdach w ramach programu Erasmus+ jest także okazją do poznania historii i kultury innych krajów oraz zwiedzenia wielu ciekawych miejsc, zabytków i osobliwości. W Rydze najbardziej urzekło mnie Stare Miasto, które znajduje się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Symbolem Rygi i jej bolesnej historii jest budynek Bractwa Czarnogłowych o wyjątkowej i wyróżniającej się architekturze, który został wybudowany przez stowarzyszenie bogatych kupców w 1334 roku. Ryga to miasto oferujące wiele atrakcji, wśród nich najbardziej popularne są krajoznawcze rejsy statkiem po rzece Dźwinie wzdłuż wybrzeża Rygi.

Udzielając porad kolegom, którzy rozważają udział w mobilności dydaktycznej Erasmus+, warto wziąć udział w działaniach, które przynoszą rozwój akademicki, naukowy i osobisty .

Wszystkie kategorie

Popular tags