„Jestem bardzo zadowolona z pobytu na Litwie w Klaipeda State University of Applied Sciences, dlatego zachęcam studentów i pracowników Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie do korzystania z wyjazdów w ramach programu Erasmus+ do naszych nadbałtyckich sąsiadów.”

Agnieszka Michalska

Erasmus+ Staff Mobility: Agnieszka Michalska, Klaipedos valstybine kolegija – Klaipeda State University of Applied Sciences, Litwa 

 

W dniach 20-24 września 2021r. uczestniczyłam w ramach programu Erasmus+ w Międzynarodowym Tygodniu INTERNATIONAL WEEK “WORKATION” w Klaipeda State University of Applied Sciences.

W czasie pobytu prowadziłam zajęcia dydaktyczne dotyczące wykorzystania zabiegów mezoterapii w kosmetologii na kierunku kosmetologia, a także zapoznałam się z funkcjonowaniem Państwowego Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Kłajpedzie.

Podczas wyjazdu poznałam historię Kłajpedy, portowego miasta nad Morzem Bałtyckim oraz kulturę ludzi zamieszkujących na Litwie, a także wiele interesujących osób z różnych krajów europejskich uczestniczących w Międzynarodowym Tygodniu Uniwersytetu.

Pobyt na Litwie był też okazją do degustacji litewskich potraw i regionalnego piwa w browarze Svyturys. Dodatkowo podczas wyjazdu zwiedziłam Mierzeję Kurońską oraz uzdrowiskowe nadbałtyckie miasto Połągę odwiedzając Muzeum Bursztynu.

Jestem bardzo zadowolona z pobytu na Litwie w Klaipeda State University of Applied Sciences, dlatego zachęcam studentów i pracowników Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie do korzystania z wyjazdów w ramach programu Erasmus+ do naszych nadbałtyckich sąsiadów.