Kosmetologia (II stopnia)

KOSMETOLOGIA

(Studia II stopnia)

Osoba ubiegająca się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunku kosmetologia musi posiadać kwalifikację pierwszego stopnia oraz kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia na tym kierunku. Studia kierowane są do absolwentów kierunków z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

W przypadku absolwentów kierunków innych niż kosmetologia istnieje konieczność przystąpienia do realizacji kursu wyrównawczego, którego zakres jest opracowywany na podstawie złożonego suplementu do dyplomu.

 

Ścieżka kształcenia - Cele

 

Kosmetologia bioestetyczna
Podjęcie ścieżki kształcenia pozwala na przygotowanie do samodzielnego przeprowadzenia zabiegu z zakresu kosmetologii upiększającej, pielęgnacyjnej i estetycznej. Przez cały okres kształcenia studenci poznają możliwe zakresy współpracy  z dermatologiem, chirurgiem oraz specjalistą z zakresu medycyny estetycznej w ramach działań mających na celu poprawę kondycji skóry.

Kosmetologia kliniczna
Podjęcie ścieżki kształcenia pozwala na uzyskanie szczegółowej i pogłębionej wiedzy z zakresu problematyki kosmetologicznej i branży usług beauty. Plan studiów skupia się na metodyce zabiegów kosmetologicznych dobieranych stosownie do potrzeb klienta. W czasie zajęć specjalistycznych studenci podejmują się diagnozy  stanów patologicznych skóry i dobrania odpowiedniej gamy zabiegów kosmetologicznych. W tym również omawiane są kwestie związane ze współpracą kosmetologa z lekarzami różnych specjalności. Kształcenia w ramach ścieżki kosmetologia kliniczna pozwala na nabycie umiejętności praktycznych w zakresie poprawy stanu i kondycji skóry zmienionej chorobowo.

Manager produktu kosmetycznego
Podjęcie ścieżki kształcenia pozwala na nabycie specjalistycznej  wiedzy z zakresu technologii pozyskiwania surowców kosmetycznych z naturalnych źródeł, właściwego przetwarzania surowców w przemyśle kosmetycznym, a dalej produkcji szerokiej gamy kosmetyków. Dodatkowo również treści planu studiów zawierają zagadnienia z wymagań jakościowych i regulacji prawnych stosowanych w procesie wdrażaniem nowych produktów kosmetycznych na rynek. Przedstawiane są metody analizy i kontroli jakości kosmetyków.

Podologia
Podjęcie ścieżki kształcenia pozwala na nabycie specjalistycznej wiedzy z zakresu profilaktyki, diagnozowania, rehabilitacji i leczenia zachowawczego chorób narządu ruchu kończyn dolnych. Ze szczególnym uwzględnieniem całościowej pielęgnacji kończyn dolnych, chorób naczyniowych stóp. Do wykładanych treści należą również zagadnienia związane z podologią ogólną, kosmetologiczną oraz kliniczną.

 

 

Zajęcia z pracodawcami

Bezpieczna Kosmetyka to inicjatywa Agnieszki Mienik. Z wykształcenia jest kosmetologiem, jej pasja to odkrywanie w człowieku jego naturalnego piękna. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, m.in. publikując artykuły i porady na łamach czasopism „In Style” i „Mamy Dziecko” i internetu. Na co dzień jest do Twojej dyspozycji w salonie Bezpieczna Kosmetyka. Jest członkiem prężnie działającego Stowarzyszenia Przyjazna Kosmetyka. Bezpieczna Kosmetyka powstał z wizją budowania długotrwałych relacji z Klientami. Bezpieczną kosmetykę wyróżnia: bezpieczeństwo zabiegów, indywidualny dobór zabiegów, kompleksowość zabiegów.

Prowadzone moduły: Specjalistyczna aparatura w kosmetologii, Laseroterapia, Terapie kosmetologiczne chorób skóry i dermokosmetyka

 

 

COSMED Consulting Sebastian Tatarek dostarcza wachlarz usług adresowanych do firm działających w szeroko rozumianej branży beauty & health. Klientami oraz partnerami firmy są między innymi przedsiębiorstwa kosmetyczne i farmaceutyczno-medyczne, salony kosmetyczne i Spa, szkoły kosmetyczne, czy sieci aptek i drogerii. W ramach firmy COSMED Consulting realizowane są takie projekty jak m. in. otwieranie salonów kosmetycznych, klinik i Spa; wprowadzanie kosmetyków i parafarmaceutyków na rynek, tworzenie kampanii edukacyjnych i reklamowych dla firm z branży kosmetycznej oraz medycznej; organizacja szkoleń dedykowanych dla właścicieli i specjalistów salonów beauty. Firma jest także właścicielem branżowego portalu www.serwisuroda.pl.

Prowadzone moduły: Projektowanie produktu kosmetycznego, Dystrybucja produktu kosmetycznego

 

Dr Irena Eris zawdzięcza swoją mocną pozycję niezmiennym wartościom, takim jak najwyższa jakość, uczciwość i szacunek oraz nieustająca innowacyjność we wszelkich działaniach. Holistyczny świat marki tworzą luksusowe kosmetyki, sieć Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris i trzy pięciogwiazdkowe Hotele SPA.
Prowadzone moduły: Aparatura i technologia w przemyśle kosmetycznym [semestr I].

GoldEco Agnieszka Stateczna-Mędrek, - nowoczesne laboratorium, którego celem jest opracowanie receptur, formulacji wszelkiego typu produktów kosmetycznych. Tworzymy receptury kosmetyków standardowych, naturalnych i certyfikowanych. Dostosowujemy obecne receptury do obowiązującego prawa.

BELNEA

Firma IRBK GROUP Patrycja Marciniak, jest instytucją szkoleniową oraz dostawcą urządzeń i wyposażenia dla Gabinetów Kosmetologicznych ora Klinik Medycyny Estetycznej. Założona została przez Kosmetologa i Trenera Rozwoju Osobistego z wieloletnim doświadczeniem trenersko - handlowym. Firma główny nacisk w swojej działalności, kładzie na rozwój zawodowy i podnoszenie kwalifikacji Studentów kierunków kosmetologicznych, jak i dyplomowanych Kosmetologów. Misją firmy IRBK GROUP Patrycja Marciniak jest uzupełnianie wiedzy zdobytej podczas Studiów wśród Kosmetologów na terenie Województwa Mazowieckiego.

Prowadzone moduły: Zajęcia aparaturowe, laserowe i estetyczne [I i II semestr].

ITP S.A. specjalizuje się w dostarczaniu opatentowanych technologii laserowych i medycznych na rynek polski i zagraniczny. Firma jest oficjalnym dystrybutorem najlepszych światowych marek produkujących sprzęt do medycyny estetycznej, sektora medycznego oraz wellness. Wraz ze swoimi Klientami wyznacza najwyższe standardy usług na rynku polskim, umożliwiając szerokiemu gronu specjalistów dostęp do urządzeń zapewniających pracę na najwyższym poziomie oraz gwarantujących bezpieczeństwo i satysfakcję pacjenta. Zabiegi wykonywane z zastosowaniem tych technologii powodują natychmiastową i długotrwałą poprawę wyglądu skóry i ciała, a tym samym zwiększają komfort życia i wpływają pozytywnie na samopoczucie.

ITP S.A. jest w Polsce dystrybutorem takich znanych firm, jak: Cynosure, Pollogen - Lumenis, Alma Lasers, Deka, Storz Medical, LPG, Quanta System, NewPong, Korust.
Od 2012 roku firma tworzy swoje własne produkty: innowacyjną linię organicznych wypełniaczy i kosmeceutyków Neauvia Organic. Powstają one w oparciu o współpracę z wysokiej klasy specjalistami oraz zastosowanie najnowszych technologii i najwyższej jakości składników. ITP wspólnie z firmą Neauvia ITS tworzy również własne urządzenia stosowane w medycynie i medycynie estetycznej.

Od 2018 roku ITP S.A. jest również jedyny polskim dystrybutorem łóżek i leżanek włoskiej marki LEMI oraz od 2019 w swpim portfolio posiada fitokosmetyki Vagheggi. Działalność i profesjonalizm firmy zostały docenione przez magazyny Puls Biznesu i Forbes, które niejednokrotnie przyznały ITP S.A. cenne wyróżnienia.

Prowadzone moduły: HI TECH w kosmetologii [IV semestr].

 

W Klinice La Perla pracują eksperci posiadający dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, kosmetologii, dermatologii, ginekologii estetycznej i anestezjologii. Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, ma zaproponowany skuteczny, kompleksowy program leczenia, którego efektem jest poprawa wyglądu i odmłodzenie.

Etyka lekarska i pasja wykonywania zawodu lekarza jest priorytetem personelu zatrudnianego przez Prezes – Panią Kalinę Ben Sirę. Dodatkowo Klinika La Perla oferuje konsultacje z takimi specjalistami jak dietetyk bądź psychoterapeuta dla osób potrzebujących dodatkowego wsparcia osiągnięciu swoich celów, do dyspozycji pozostaje także profesjonalny trener personalny.

Prowadzone moduły: Specjalistyczna aparatura w kosmetologii, Laseroterapia

 

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie rozpoczął działalność 8 października 1951 roku. Należy podkreślić, że w Centralnym Szpitalu Klinicznym pracujący personel średni, i wyższy stanowi wysoce wykwalifikowany - zarówno pod względem fachowym jak i naukowym - zespół. Szpital jest obecnie czołowym szpitalem nie tylko w Warszawie, ale również w kraju. Potwierdzeniem powyższego jest ciągle wzrastająca liczba pacjentów chcących się tu leczyć. W ciągu 50 lat swej działalności Centralny Szpital Kliniczny przyjął ponad 5 mln pacjentów. Szpital został wybrany przez Ministerstwo Zdrowia jako ośrodek zapewniający opiekę medyczną członkom rządu, parlamentu i dyplomatom. Prowadzone moduły: Onkologia skóry, Dermatologia kliniczna [zajęcia kliniczne]

Manufaktura urody powstała z inicjatywy lekarzy, którzy w trosce o Państwa skórę pragną świadczyć profesjonalne zabiegi lekarskie na najwyższym poziomie. Misją Kliniki jest wdrażanie kompleksowych rozwiązań z zakresu zdrowia, pielęgnacji twarzy i ciała.

Prowadzone moduły: Onkologia skóry, Dermatologia kliniczna [zajęcia warsztatowe]

 

NOVA GROUP jest liderem wśród polskich firm, działających w branży spa, medycyny estetycznej oraz kosmetycznej. Misją firmy jest dostarczanie najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń oraz produktów, które efektywnie i bezpiecznie poprawiają stan zdrowia, urodę i samopoczucie.
Firma istnieje od 1984 roku, a wyróżnia ją zespół Ekspertów, zapewniający obsługę na najwyższym poziomie. Marki z portfolio Nova Group zdobyły wiele prestiżowych nagród m.in. Perła Dermatologii Estetycznej 2019, Wybór Redakcji Glamour Glammies 2019, 2018 i 2017, Beauty Forum Awards 2019, 2018 2017, Inspiracje LNE 2019, 2018, 2017 i 2016, Best Beauty Buys 2016 i 2015, Glammies 2016 i 2015, Inspiracje Roku 2016, Beauty Premium 2016, 2015 i 2014, Spa Inspiracje 2016, 2015 i 2014 oraz Złoty Krokus 2013.

Prowadzone moduły: Specjalistyczna aparatura w kosmetologii, Laseroterapia

 

 

 

Manufaktura urody powstała z inicjatywy lekarzy, którzy w trosce o Państwa skórę pragną świadczyć profesjonalne zabiegi lekarskie na najwyższym poziomie. Misją Kliniki jest wdrażanie kompleksowych rozwiązań z zakresu zdrowia, pielęgnacji twarzy i ciała.

Prowadzone moduły: Onkologia skóry, Dermatologia kliniczna [zajęcia warsztatowe]

 

 

Żaneta Stanisławska - wykładowca akademicki, trener biznesu, szkoleniowiec z zakresu makijażu permanentnego i mikropigmentacji medycznej, członek SPCP USA. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Jako prelegentka uczestniczyła w wielu konferencjach, seminariach i pokazach. Prowadzi szkolenia z zakresu marketingu i zarządzania w placówkach Beauty&SPA. Przekazuje swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zarówno w sferze kosmetologicznej, jak i biznesowej. Redaktorka naczelna pierwszego w Polsce magazynu o makijażu permanentnym „Forever”. Właścicielka i pomysłodawczyni firmy z profesjonalnymi kosmetykami Nano Medic, linii odzieżowej I am Beauty oraz sieci szkół BB College.

Prowadzone moduły: Medyczny makijaż korygujący [część warsztatowa poświęcona pigmentacji].

 

 

Organizacja studiów

 • Czas trwania: 2 lata
 • Forma studiów: 
  • stacjonarna [Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku [08:00-18:30]; Zajęcia warsztatowe z pracodawcami oraz zajęcia kliniczne odbywają się od poniedziałku do piątku [08:00-20:15]
  • niestacjonarna [Zajęcia odbywają się w piątki [17:00-20:15], soboty i niedziele [08:00-20:15] – ćwiczenia audytoryjne i wykłady; Zajęcia warsztatowe z pracodawcami oraz zajęcia kliniczne odbywają się w piątki [08:00-20:15]
 • Poziom kształcenia: studia II stopnia
 • Tytuł zawodowy absolwenta: magister

 

Forma zajęć, metody dydaktyczne:

 • wykład: problemowy, konserwatoryjny, z prezentacją multimedialną [prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość];
 • ćwiczenia: audytoryjne, warsztatowe, laboratoryjne, specjalistyczne: analiza tekstów z dyskusją, metoda projektów, gry symulacyjne, praca w parach [student vs. student lub student vs. model zew.] lub grupach, analiza zdarzeń krytycznych, analiza przypadków, dyskusja, rozwiązywanie zadań;
 • seminarium dyplomowe: opracowanie pracy dyplomowej;
 • studencka praktyka zawodowa: 3 miesięczna.

 

Miejsca odbywania zajęć:

 • Kampus nr 1 Siedziba główna WSIiZ w Warszawie [ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 18]: ćwiczenia audytoryjne i ćwiczenia specjalistyczne;
 • Kampus nr 2 [Al. Jerozolimskie 195a]: ćwiczenia audytoryjne;
 • Platforma internetowa ClickMeeting – wykłady online;
 • W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju Rektor Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na mocy Zarządzenia nr 18/2020 z dnia 20 sierpnia 2020 r. podjął decyzję o wprowadzeniu kształcenia hybrydowego dla wszystkich kierunków i form kształcenia. W semestrze zimowym zajęcia tj. ćwiczenia audytoryjne będą odbywały się zdalnie. Natomiast ćwiczenia laboratoryjne/ ćwiczenia specjalistyczne/ ćwiczenia kliniczne/ ćwiczenia warsztatowe/ seminaria będą organizowane w trybie stacjonarnym w Kampusie nr 1, Kampusie nr 2 oraz podmiotach zewnętrznych [dotyczy tylko studiów II stopnia na kierunku Kosmetologia].

 

Perspektywy i umiejętności ABSOLWENTA

Absolwent studiów II stopnia na kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zdobywa umiejętności posługiwania się wiedzą ogólną z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz wiedzą szczegółową z zakresu kosmetologii. Jest przygotowany do planowania i wykonywania zabiegu kosmetycznego w zakresie kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań oraz stosowania kosmetyku zgodnie z rozpoznanie. Potrafi odczytywać skład kosmetyku i ustalić jego zastosowania. Jest gotowy do pracy z lekarzem dermatologiem, a także do współpracy z firmami produkującymi preparaty kosmetyczne, kierowania zespołem kosmetologów oraz nadzorowania przebiegu stosowania kosmetyków i technik kosmetycznych. Doskonale porusza się w środowisku branży kosmetologicznej. Absolwent uzyskuje przygotowanie do zorganizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego o pełnym zakresie świadczonych usług. Ponadto nabiera praktycznych umiejętności skutecznego wykorzystywania zdobytej wiedzy oraz jej doskonalenia.

Absolwent kosmetologii magisterskiej jako specjalista zajmujący się poprawianiem i przywracaniem urody będzie mógł prowadzić profilaktykę mającą na celu opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowanie jak najdłużej sprawności życiowej. Będzie potrafił, po konsultacji z lekarzem dermatologiem, wydawać zalecenia dotyczące pielęgnacji zmian skórnych, które szczególnie niekorzystnie wpływają na wygląd zewnętrzny.

 

Absolwent kosmetologii może podejmować pracę lub prowadzić własną działalność gospodarczą obejmującą następujące pola aktywności:

 • gabinety kosmetologiczne;
 • gabinety odnowy biologicznej; 
 • firmy kosmetyczne (działy dystrybucji i sprzedaży kosmetyków oraz szkoleń i kontroli jakości);
 • laboratoria, w których przeprowadza się badanie skuteczności działania produktów kosmetycznych;
 • szkoły kosmetyczne;
 • redakcje profesjonalnych pism, podejmujących problematykę kosmetologii i kosmetyki.

 

W związku z powyższym absolwent jest przygotowywany do realizacji następujących działań oraz wykorzystywania w praktyce zawodowej poniższych kompetencji:

 • posługiwania się terminologią stosowaną w kosmetyce i kosmetologii;
 • planowania rodzajów zabiegów kosmetycznych i stosowania kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem;
 • wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań;
 • prawidłowego odczytywania składu kosmetyku i ustalania jego zastosowania;
 • obsługiwania aparatów i urządzeń stosowanych w kosmetyce;
 • sporządzania i stosowania preparatów niezbędnych do wykonywania zabiegów kosmetycznych;
 • określania wpływu preparatów kosmetycznych na skórę i organizm człowieka;
 • rozpoznawania i charakteryzowania rodzaju skóry;
 • diagnozowania stanu skóry oraz przydatków skórnych;
 • prowadzenia ścisłej współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo;
 • przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska;
 • organizowania stanowiska pracy zgodnie z wymaganiami ergonomii;
 • udzielania pierwszej pomocy;
 • wykonywania zabiegów fizykoterapeutycznych z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań;
 • wykorzystywania informacji o nowościach i trendach rozwojowych w kosmetyce i kosmetologii;
 • czerpania z różnych źródeł informacji oraz z doradztwa specjalistycznego;
 • wykonywania zawodu ze szczególną starannością, zgodnie z zasadami etyki zawodowej;
 • respektowania przepisów prawa dotyczących działalności gospodarczej i wykonywanych zadań zawodowych;
 • nawiązywania kontaktów społecznych w ramach prowadzonej działalności zawodowej;
 • organizowania, wyposażania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego.

 

 

Kosmetologia II stopnia

rok/ liczba semestrów

lp.

nazwa modułów

rok I
semestr I

1.

 Prawo kosmetyczne (zarys prawa polskiego i europejskiego)

2.

 Onkologia skóry

3.

 Endokrynologia

4.

 Zabiegi aparaturowe, laserowe i estetyczne

5.

 Sensoryka i środki zapachowe

6.

 Surowce kosmetyczne

7.

 moduł z wybranej ścieżka kształcenia

8.

 moduł z wybranej ścieżka kształcenia

9.

 BHP

rok I
semestr II 

1.

 Alergologia

2.

 Toksykologia kosmetyku

3.

 Zabiegi aparaturowe, laserowe i estetyczne.

4.

 Dermatologia kliniczna

5.

 Trening zdrowotny-aktywność ruchowa w profilaktyce i rehabilitacji

6.

 moduł z wybranej ścieżka kształcenia

7.

 moduł z wybranej ścieżka kształcenia

8.

 PRAKTYKA

rok II
semestr III

1.

 Przemysłowa produkcja kosmetyków

2.

 Receptura preparatów kosmetycznych

3.

 Chirurgia plastyczna, pourazowa i estetyczna

4.

 Medycyna estetyczna i anti aging

5.

 Warsztaty interpersonalne: Kontakt z klientem

6.

 moduł z wybranej ścieżka kształcenia

7.

 moduł z wybranej ścieżka kształcenia

8.

 Seminarium magisterskie

9.

 PRAKTYKA

rok II
semestr IV

1.

 Zastosowanie nanostruktur w kosmetologii

2.

 Estetologia medycza

3.

 Projektowanie zabiegu SPA & Wellness

4.

 HI TECH w kosmetologii

5.

 Żywienie i suplementacja diety w aspekcie zdrowia i urody człowieka

6.

 Warsztaty: Prowadzenie biznesu w branży kosmetologicznej

7.

Moduł z wybranej ścieżki kształcenia

8.

 Seminarium magisterskie

9.

 Przygotowanie do egzaminu dyplomowego

10

 PRAKTYKA

 

Kosmetologia bioestetyczna

 Lp.

Moduł

Razem punkty ECTS

forma zaliczenia

 1.

 Specjalistyczne metody masażu kosmetycznego

6

E

 1.

 Naturalne substancje biologicznie aktywne

6

E

 2.

 Fizjoterapia estetyczna

6

E

 2.

 Trychologia kosmetologiczna

6

E

 3.

 Medycyna przeciwstarzeniowa

6

E

 3.

 Wprowadzenie do makijażu permanentny

6

E

 3_4.

 Seminarium magisterskie

11

Z

4.

English for Bio-esthetic Cosmetology Specialists

3

Z

 

Podologia

 Lp.

Moduł

Razem punkty ECTS

forma zaliczenia

 1.

 Anatomia i biomechanika kończyn dolnych

6

E

 1.

 Elementy rehabilitacji i masaż kończyny dolnej

6

E

 2.

 Chirurgia, ortopedia i traumatologia kończyn dolnych

6

E

 2.

 Kosmetologia lecznicza i pielęgnacyjna stopy

6

E

 3.

 Laseroterapia - warsztaty u pracodawców
 [kliniki medycyny estetycznej i kosmetologii]

6

E

 3.

 Diabetologia

6

E

 3.

 Podologia medyczna

6

E

3_4.

 Seminarium magisterskie

11

Z

4.

English for Podiatrists

3

Z

 

Manager produktu kosmetycznego

 Lp.

Moduł

Razem punkty ECTS

forma zaliczenia

 1.

 Aspekty prawne, bezpieczeństwo i skuteczność stosowania kosmetyków

6

E

 1.

 Aparatura i technologia w przmyśle kosmetycznym

6

E

 2.

 Technologia kosmetyków

6

E

 2.

 Projektowanie produktu kosmetycznego

6

E

 3.

 Dystrybucja produktu kosmetycznego

6

E

 3.

 Analiza chemiczna kosmetyku. Metody oceny kosmetyków

6

E

 3_4.

 Seminarium magisterskie

11

Z

4.

English for Technology and Cosmetics Production Specialists

3

Z

 

Kosmetologia kliniczna

 Lp.

Moduł

Razem punkty ECTS

forma zaliczenia

 1.

 Specjalistyczna aparatura w kosmetologii - warsztaty
 u pracodawców [kliniki medycyny estetycznej i kosmetologii]

6

E

 1.

 Specjalistyczne metody masażu leczniczego

6

E

 2.

 Terapie kosmetologiczne chorób skóry i
 dermokosmetyka - warsztaty

6

E

 2.

 Ocena bezpieczeństwa produktu kosmetycznego

6

E

 3.

 Laseroterapia - warsztaty u pracodawców
 [kliniki medycyny estetycznej i kosmetologii]

6

E

 3.

 Medyczny makijaż korygujący

6

E

 3_4.

 Seminarium magisterskie

11

Z

4.

English for Clinical Cosmetology Specialists

3

Z

 

 

 

 

Terminy rekrutacji na studia:

 • na semestr zimowy (zajęcia od października) od 15 marca do 10 październik
 • na semestr letni (zajęcia od marca) od 25 października do 25 lutego

 

Wymagane dokumenty

 • wydrukowane i podpisane podanie rekrutacyjne z zakreśleniem kierunku studiów z platformy e-dziekanat,
 • fotografia przyklejona na podanie rekrutacyjne[fotografia o wymiarach 35 x 45 mm powinna być wykonana „en face” (przodem), bez nakrycia głowy, na jasnym tle + płytę ze zdjęciem cyfrowym w formacie .jpg oraz rozdzielczości 300 dpi.

  UWAGA: Zamieszczone przez Państwa zdjęcie w systemie zostanie wykorzystane do przygotowania Legitymacji Studenckiej.

 • zaświadczenie lekarskie od lekarza medycyny pracy,
  • Skierowanie na badania lekarskie 
  • Wzór zaświadczenia lekarskiego

Wykaz podmiotów, z którymi zawarto umowy na wykonanie zadania "Uczniowie 2020" wraz z adresami gabinetów zabezpieczających świadczenia zdrowotne w podziale na powiaty i miasta na prawach powiatu (stan na dzień 20 maja 2020 roku)

Akceptowalne są tylko zaświadczenia wydane przez lekarza medycyny pracy z prawem wykonywania zawodu na terenie Rzeczpospolitej Polski.

 • potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej w kwocie 85 zł [obywatele UE], 150 zł [obywatele spoza UE] - absolwenci WSIiZ zwolnieni z obu opłat
  (Wszelkie płatności dokonywane są wyłącznie przelewem na konto uczelni:
  ALIOR BANK 05 2490 0005 0000 4530 6050 7331),
 • świadectwo dojrzałości (oryginał lub odpis do wglądu).
 • kserokopia dyplomu ukończenia szkoły wyższej + suplement [oryginał lub odpis do wglądu],

Cudzoziemcy ubiegający się o przyjęcie do Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia zobowiązani są dostarczyć dodatkowo przetłumaczone na język polski wszystkie dokumenty wymagane w procesie rekrutacji. Tłumaczenie powinno być dokonane przez tłumacza przysięgłego.

 

 Listy Rankingowe

O przyjęciu na studia magisterskie na kierunku kosmetologia będzie decydować miejsce na liście rankingowej wg spełnionych kryteriów

 1. komplet złożonych dokumentów + 10 pkt.
 2. absolwenci studiów I stopnia na kierunku Kosmetologia + 10 pkt.
 3. absolwenci studiów I stopnia/jednolitych studiów magisterskich na kierunkach innych niż Kosmetologia, ale studiujących w ramach specjalności związanej z kosmetologią i dziedzinami jej pokrewnymi + 5 pkt
 4. ocena na dyplomie:
  • + 5 pkt ocena dostateczna
  • + 10 pkt ocena dostateczna plus
  • + 15 pkt ocena dobra
  • + 20 pkt ocena dobra plus
  • + 25 pkt ocena bardzo dobra.

 

 Do pobrania

 

Instrukcja rejestracji w systemie e-dziekanat
Skierowanie i zaświadczenie lekarskie

 

UCZELNIA NIE PONOSI KOSZTÓW BADAŃ LEKARSKICH ORAZ WIZYTY U LEKARZA MEDYCYNY PRACY

Opłaty

 

czesne/semestr: I-II 3 600 zł
czesne/semestr: III - IV 3 800 zł
opłata rekrutacyjna [obywatele UE]

85 zł

opłata rekrutacyjna [obywatele spoza UE]

150 zł

opłata za ELS

22 zł

 

 

 Do pobrania

 

Wniosek o rozłożenie czesnego na raty
Zarządzenie kanclerza 1/2020
Zarządzenie kanclerza 2/2020
Małe zarządzenie kanclerza 4/2020
Umowa o warunkach odpłatności za studia