Relacja dr Natalii Grzebisz-Zatońskiej z pobytu w Universidad de Murcia, Campus Universitario de Lorca, Hiszpania w ramach programu Erasmus+

Nasze mobilności
Nasze mobilnościRelacje z wyjazdów wykładowców

Relacja dr Natalii Grzebisz-Zatońskiej z pobytu w Universidad de Murcia, Campus Universitario de Lorca, Hiszpania w ramach programu Erasmus+

Szanowni Państwo,

W dniach 22.04. 2024 do 26.04.2024 miałam przyjemność prowadzić serię gościnnych wykładów dla studentów i pracowników Uniwersytetu w Murcji.

Uniwersytet w Murcji (Universidad de Murcia) jest jednym z najważniejszych i największych uniwersytetów w Hiszpanii. Został założony w 1272 roku i od tego czasu zdobył renomę jako miejsce szczególnie cenione za wysoką jakość kształcenia i doskonałe warunki naukowe.

Kampus uniwersytetu znajduje się w samym sercu miasta, co sprawia, że jest on łatwo dostępny dla studentów i zapewnia bogate życie kulturalne i społeczne. Na jego terenie znajdują się budynki wykładowe, laboratoria, biblioteki, kliniki, centra sportowe i inne udogodnienia.

The School of Health and Social Sciences Uniwersytetu w Murcji ma swój kampus w zlokalizowanej w odległości godziny transportem publicznym Lorce. Oferuje on różne kierunki studiów licencjackich: pielęgniarstwo ogólne, żywienie człowieka i dietetykę oraz terapię zajęciową. Nowym pomysłem władz jest umożliwienie studiowania na kierunku rehabilitacja.

Uczelnia, we współpracy z władzami miejskimi miasta, jest zaangażowana w projekt Światowej Organizacji Zdrowia dotyczący miast i społeczności przyjaznych starzeniu, którego głównym celem jest to, aby miasto Lorca stało się miastem przyjaznym osobom starszym.

Lorca oferuje równie ciekawe miejsca do zwiedzania co stolica regionu – Murcia. Uwagę przyciąga z pewnością Castillo de Lorca – zamek z XIII wieku, z którego można podziwiać panoramę miasta oraz Muzeum Archeologiczne z eksponatami od czasów starożytnych do średniowiecza. W centrum warto zatrzymać się na kawę na Plaza de España – głównym placu w Lorca, otoczonym lokalnymi budynkami, restauracjami i kawiarniami. Równina La Campana, która otacza miasto zachęca do spacerów i pikników.

Zarówno pracownicy, jak i studenci uczelni przyjmującej, byli bardzo pomocni i otwarci na współpracę. Program Erasmus umożliwił mi doskonalenie języka obcego, rozwój współpracy międzynarodowej i rozwinięcie sieć kontaktów zawodowych.

Polecam korzystanie z programów mobilności akademickiej zarówno wykładowcom, pracownikom administracyjnym, jak i studentom. To możliwość poprawy swoich umiejętności językowych, zdobycia doświadczenia praktycznego na zajęciach w uczelni partnerskiej, poznania nowych osób i innej kultury.

-/dr n. o kult. fiz. Natalia Grzebisz-Zatońska/-

 

 

Wszystkie kategorie