Współczesne wyzwania i kierunki rozwoju nowoczesnego pielęgniarstwa – Prelegenci
2025-04-24 2025-04-24 9:55Współczesne wyzwania i kierunki rozwoju nowoczesnego pielęgniarstwa – Prelegenci
mgr piel. Wołkowicz Dorota
mgr piel. Wołkowicz Dorota
Magister pielęgniarstwa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego
Posiadam 30 letnie doświadczenie pracy w ochronie zdrowia w lecznictwie szpitalnym oraz
ambulatoryjnej opiece medycznej. Promuje nowoczesny model pielęgniarki zaawansowanej
praktyki ICN
Od 2018 r. związana z Grupą LUX MED obecnie Dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Położnictwa w
Pionie Opieki Ambulatoryjnej w Grupie LUX MED.
dr Wawszczak Emilia
dr Wawszczak Emilia
adiunkt na Wydziale Medycznym Collegium Medicum UKSW, spec. pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki oraz pielęgniarstwa chirurgicznego.
Zawodowo związana z opieką okołooperacyjną w szpitalach w Polsce i za granicą.
dr Lilla Szynkowska
dr Lilla Szynkowska
dr Gętek Peszek Monika
Loreum Ipsum
dr n. o zdr. Katarzyna Kęcka, MBA
dr n. o zdr. Katarzyna Kęcka, MBA
Prezes Zarządu Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie.
mgr pielęgniarstwa, asystent w Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Specjalista w dziedzinie Pielęgniarstwa kardiologicznego. Ukończone studia podyplomowe na kierunku Zdrowie publiczne – marketing i zarządzanie w ochronie zdrowia oraz studia podyplomowe na kierunku Geriatria z Elementami Opieki Długoterminowej i Medycyny Paliatywnej
Od 2013 zajmuje się kompetencjami pielęgniarskimi, autorka i współautorka publikacji oraz podręczników w obszarze pielęgniarstwa.
W latach 2018-2023 Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Oddział
w Szczecinie.
Od 2019 r. jako pracodawca, ale i czynna zawodowa pielęgniarka oraz nauczyciel uniwersytecki patrzy przez pryzmat wykorzystania kompetencji zawodowych wszystkich grup medycznych w ramach zespołu interdyscyplinarnego w opiece nad pacjentem. Jej zdaniem efektywne wykorzystanie umiejętności i wiedzy poszczególnych profesjonalistów pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa własnego w podmiocie medycznego, a przez to podniesienie bezpieczeństwa i jakości w opiece nad pacjentem.
mgr Biernacki Filip
mgr. Biernacki Filip
Dietetyk kliniczny oraz wykładowca akademicki. Na co dzień pracuje w Poradni Dla Chorych Leczonych Pozajelitowo i Dojelitowo w Warunkach Domowych oraz w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Żywienia Klinicznego SPSK im. prof. W. Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Ceni sobie holistyczne podejście do problemów z jakimi zmagają się pacjenci oraz współpracę z innymi członkami zespołu.
Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Barbara Ślusarska
Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Barbara Ślusarska
jest absolwentką Wydziału Pielęgniarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Stopień doktora nauk medycznych uzyskała na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Stopień doktora habilitowanego nauk o zdrowiu został nadany przez Radę Wydziału Nauk o Zdrowiu CM UJ w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe Zarządzanie projektami badawczymi i pracami rozwojowymi.
Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Rodzinnego i Geriatrycznego WNoZ UM w Lublinie.Pielęgniarka, nauczyciel akademicki, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, medycyny społecznej i organizacji ochrony zdrowia.
Kierownik licznych projektów badawczych krajowych i członek w zespołach międzynarodowych. Łącznie opublikowała ponad 450 prac naukowych w krajowych i międzynarodowych czasopismach oraz rozdziałów w książkach. Aktywny uczestnik w ponad 150 konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych oraz członek komitetów naukowych i oraganizacyjnych konferencji, kongresów i sympozjów naukowych. Działalność naukowa skoncentrowana w obszarze pielęgniarstwa i naukach o zdrowiu obejmująca zagadnienia istoty pielęgnowania, edukacji zdrowotnej, jakości życia, opieki pielęgniarskiej w chorobach przewlekłych, pielęgniarstwa rodzinnego oraz kształcenia pielęgniarek. Redaktor i współredaktor naukowy 14 podręczników akademickich o zasięgu ogólnopolskim oraz monografii naukowych, m.in. Podstaw Pielęgniarstwa (w roku 2004, 2008 i 2017), Podręcznika diagnoz pielęgniarskich. Przewodnik planowania opieki opartej na dowodach naukowych (2011), Standardy i procedury w pielęgniarstwie onkologicznym (2017) oraz Pielęgniarstwa rodzinnego (2019). Uhonorowana Zespołową Nagrodą Ministra Zdrowia: za redakcję i współautorstwo podręcznika akademickiego pt. „Podstawy Pielęgniarstwa”.
Członek rad programowych kilku czasopism w Polsce: Nursing in the 21st Century, Problemy Pielęgniarstwa, Współczesne Pielęgniarstwo i Ochrona Zdrowia oraz sekcji tematycznych w czasopismach Int. J. Environ. Res. Public Health, BMC Nursing.
Promotorka 10 rozpraw doktorskich zakończonych nadaniem stopnia doktora w dziedzinie nauk o zdrowiu, recenzentka 15 przewodów doktorskich i w 4 postępowaniach habilitacyjnych spoza UM w Lublinie, promotorka ponad 150 prac magisterskich (w tym kilku wyróżnionych i nagrodzonych prac magisterskich) oraz ponad 100 prac licencjackich. Opiekun Studenckiego Koła Naukowego, które zrealizowało innowacyjny projekt badawczy pt. „Aplikacja mobilna Diagnostic Nurse: wzmocnienie kompetencji pielegniarskich w diagnostyce klinicznej” dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Przewodnicząca Zarządu Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy WNoZ UM w Lublinie 2011-2017; Przewodnicząca Sekcji Pielęgniarskiej PTMR od 2018r.; Członek UDINE- C Network: European Nursing Academics Network. Odbyła staż zawodowy w szpitalu Copenhagen Hospital Corporation, Hvidovre Hospital, Kopenhaga oraz stypendystka programu Leonardo da Vinci, pobyt stażowy w Our Lady`s Hospital for Sick Children, Dublin, Irlandia .